«И это всё о ней…»

22 Жовтня 2011
1757

«И это всё о ней…»

1757
Телетижневики темою номер один обрали суд над Тимошенко та рішення ув’язнити її на 7 років. Проте повної картини не представив жоден телеканал. Огляд телевізійних тижневиків за 16 жовтня 2011 року.
«И это всё о ней…»

Верстка тижневиків за «Контекст-Медіа» мала такий вигляд:

ICTV, «Факти тижня» (18:45)

Сім років тюрми для Юлії Тимошенко.

І ще одна справа цього тижня прогриміла на всю країну.

А от в Італії цього тижня масові протести рекордного масштабу.

У Львові зник цілий арсенал зброї.

Міліцію Дніпропетровська підняли по тривозі. Зникли діти.

На Рівненщині цього тижня евакуювали чотири школи та два дитячих садочка.

Швидше часу змінюється лише мода.

«1+1», «ТСН. Тиждень» (19:30)

Завершення суду над Юлією Тимошенко стало найгучнішою подією не лише цього тижня, а й кількох останніх років.

І вже цього вівторка нас очікують дві важливі для українсько-російських газових відносин зустрічі.

На перемовини до Москви український прем’єр їде на тлі тотальної критики.

Адвокати колишнього прем’єра готуються апеляцію подати до кінця наступного тижня. І розглядати її можуть уже на базі нового законодавства, припустив президент Янукович.

Чому варто порадіти – потепліло.

Нацбанк робить півкроку назад під натиском обурених вимогою здавати копію паспорта при купівлі валюти.

А тим часом поволі міліє ще один потік – навіть не потік, а потужна річка, що вливала в Україну мільярди доларів і євро.

Хвиля атикризових протестів в Америці і Європі за тиждень перетворилася на шторм світового масштабу.

А в Україні проти невдоволених афганців пустили важку артилерію.

Пожежа тижня.

У Білорусі порушили кримінальну справу проти лідеру гурту «Ляпіс Трубецкой».

Минув місяць від початку нашої боротьби за звільнення в’язня на ім’я Максим Дмитренко.

Право покинути світ без страждань.

Ми й надалі стежимо за спробами нардепів змусити рухатися Сонце за їхнім годинником.

Світ, який не подобається, варто змінити.

«Інтер», «Подробиці тижня» (20:00)

З червня колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко – підсудна.

На вирок Юлії Тимошенко відреагували світові лідери.

Президент України вважає, що вирок Тимошенко може бути пом’якшено.

Ще одну кримінальну справу проти Юлії Тимошенко, а також колишнього прем’єр-міністра Павла Лазаренка порушила Служба безпеки України.

Юлії Тимошенко не вперше доводиться відбиватися від претензій правоохоронних органів.

Гість студії – Леонід Кравчук, Президент України (1991–1994).

Польща претендує на звання нового європейського енергетичного гіганта.

На цьому тижні виповнюється рік від дня трагедії на залізничному переїзді у Марганці.

Запорука подальшої безпеки для України – заповнений до країв Держрезерв, скорочення імпорту продуктів та збільшення власного виробництва.

91-річна українка Ганна Чижевська практично сама бореться зі шведською іміграційною системою.

ТВі, «Сьогодні. Підсумки» (20:30)

Головна подія тижня.

Що здобула Банкова 11 жовтня?

В’ячеслав Піховшек, журналіст, політичний експерт – гість студії «Підсумків».

Просто зіставте.

Анатолій Гриценко, депутат Верховної Ради України, фракція НУНС – гість студії «Підсумків».

Про бандитизм із іменем держави.

Перший національний, «Підсумки тижня» (21:00)

Цієї п’ятниці українці – православні та греко-католики – святкували Покрову, велике релігійне свято.

Навіть через багато років ставлення українців до діяльності УПА неоднозначне, а якщо точніше – діаметрально протилежне.

Правоохоронці не мають права затримати людину за непокору міліції.

Тема боротьби з наркоманією і наркоторгівлею для України дуже актуальна.

В Україні зростає кількість бездомних.

А тепер поговоримо про цензуру. Це поняття в українській журналістиці з’явилося давно.

5 канал, «Час. Підсумки» (21:00)

Юлія Тимошенко сяде за ґрати.

Вирок Юлії Тимошенко поставив під питання візит Віктора Януковича у Брюссель 20 жовтня.

Чи зможе Тимошенко відродитися з попелу?

Близько 5 тисяч українців чекають цього року на пересадку нирок.

Найспокійніша Покрова останніх років.

ICTV

Сюжет Володимира Соколова про вирок Юлії Тимошенко – один із найповніших із-поміж тих, що пролунали ввечері 16 жовтня. Прогнозна частина сюжету, в якій експерти складають версії можливого розвитку подій, дещо завелика за хронометражем, тимчасом як усебічний аналіз передбачав би й елементи передісторії питання. Сам автор розглядав справу в політичній площині.

Розслідуванню Мирослава Ганущака про стрілянину на Житомирщині міліціонерами все ж забракло важливого елемента – позиції керівництва МВС щодо резонансної НП.

«1+1»

Як і «Факти тижня», «ТСН. Тиждень» указує на те, що процес над Тимошенко «може позначитися на долі мільйонів українців». «1+1» почав із передісторії питання – газової російсько-української війни 2009 року.

Нетитрований автор голосом Роберта Опаленика провадить екскурс у минуле. Хоча дати газового протистояння й озвучено, в кадрі не завжди наведено відповідні часові титри. А тим часом наочне підкріплення часової лінії тексту більше сприяло би сприйняттю матеріалу в цілому. Впадає в око, що хронологію викладено з точки зору звинувачення у справі Тимошенко: Антоніна Марченко (НАК «Нафтогаз»), протокол допиту Ющенка, протокол допиту Дубини.

Тема звільнення Максима Дмитренка, якого ув’язнили за злочини пологівського маніяка Ткача, проростає новими подробицями щодо особливостей правоохоронної системи України. Як підтему, до справи честі каналу, постали особливості добору міліцейських кадрів – про те, що психологи, думаючи про близьку пенсію, не зважають на результати тестів, тож беруть до МВС усіх підряд.

«Інтер»

«Подробиці тижня» нагадали перебіг судного дня над Тимошенко. Руслан Ярмолюк констатує факти, затим ведучий Олег Панюта підводить до реакції політиків за кордоном. Далі траєкторія «Інтера» дещо нагадує виклад на «1+1»: синхрон Януковича + нова справа проти Тимошенко за борги ЄЕСУ Росії. А ось історію «Подробиці» подали в іншому ключі: як гартувалася Юлія Тимошенко. Щоправда, «гартування» Тимошенко у викладі Лариси Задорожньої супроводжується оцінками без посилань: «При поддержке премьера и лидера партии "Громада" Павла Лазаренко, которого с треском и шумом потом Тимошенко бросит»; «Ее фирменный стиль – "нет чувству умеренности", "нет вторым ролям"».

 

ТВі

Занадто суб’єктивний в оцінках ведучий «Сьогодні. Підсумків» Віталій Гайдукевич: «Київ отримав свій варіант басманного правосуддя і Ходорковського». Втім, чомусь не лояльні до влади телеканали, а опозиційний ТВі справедливо звернув увагу на «дуже вагомий результат тижня: українці після вердикту екс-прем’єрки не спромоглися на масові протести».

Кореспондентка Євгенія Моторевська, переповідаючи судний день над Тимошенко, зауважила, що суддя Кірєєв погладшав і дивно та рясно пітнів, а підтвердження того, що суддя був у бронежилеті, знайшла в коментарі свого колеги-газетяра. Сюжет ТВі очима колег-журналістів виявив цікаві зміни під час усього судового процесу, а не лише останнього дня.

Подальша траєкторія висвітлення теми від ТВі уже звична: реакція закордону, позиція щодо рішення Януковича, згадування про борги ЄЕСУ.

А ось твердження Віталія Гайдукевича, що «у Старому світі вже заговорили про санкції щодо України», не відповідало дійсності. Якщо ведучий мав на увазі неперевірену інформацію щодо відмови чиновникам та суддям ставити у закордонних паспортах шенгенські візи, то її варто було ретельно перевірити. Зрештою, згодом її офіційно спростувало представництво ЄС в Україні.  

Перший національний

Державний телеканал тему Тимошенко проігнорував узагалі: немає теми – немає й людини. Натомість чільна увага – святу Покрови, а отже й темі УПА та розвінчанню міфу про упівців як ворогів України через гостя в студії, історика Івана Петриляка.

Можливо, натхнений успіхами колег із «1+1», державний канал теж узяв на себе соціальну функцію врегулювання ситуації. Утім, це було зроблено у дещо незвичний спосіб – після сюжету Тетяни Мельниченко про безхатьків ведучий Андрій Сміян заявив: «Ми стежитимемо за долею Анатолія Щуліпенка. І за кілька тижнів розповімо, чи вдалося йому знайти житло».

Моніторинг здійснено громадською організацією «Телекритика» в рамках проекту «Моніторинг дотримання журналістських стандартів у підсумкових інформаційно-аналітичних телепрограмах із навчальним відеокомпонентом» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Коментарі
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1757
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду