Перший національний грубо порушував стандарти майже у всіх сюжетах про грудневі акції протесту

Перший національний грубо порушував стандарти майже у всіх сюжетах про грудневі акції протесту

8 Січня 2014
1698

Перший національний грубо порушував стандарти майже у всіх сюжетах про грудневі акції протесту

1698
Такі результати моніторингу теленовин восьми загальнонаціональних каналів за грудень 2013 року, який здійснює ГО «Детектор медіа» 
Перший національний грубо порушував стандарти майже у всіх сюжетах про грудневі акції протесту
Перший національний грубо порушував стандарти майже у всіх сюжетах про грудневі акції протесту

Для звітного тижня грудня (2-7) показовими є значне збільшення кількості матеріалів з ознаками замовності (цензури) на Першому національному, який продовжує стабільно залишатися на першому місці за цим показником. Надзвичайно велика кількість знакових подій цього тижня іншими каналами висвітлювалася значно збалансованіше і з дотриманням основних стандартів інформаційної журналістики, що (на тлі різкого зростання показників Першого національного) не дало такого ж зростання кількості таких матеріалів на інших каналах. З показників грудня слід звернути також увагу на значне (навіть порівняно з іншими каналами) зменшення кількості таких матеріалів на ICTV. Це може означати, що протягом першого тижня грудня, багатого на події, на каналі значно зросло дотримання редакцією і окремими журналістами професійних стандартів.

Таблиця 1. Загальна кількість матеріалів із порушеннями профстандартів, які можуть свідчити про ознаки замовності (цензури):

2-7 грудня 2013 року - тиждень, який позначився найвищою активністю протестних подій у Києві й по всій країні, реакціями влади на протести, а також іншими наслідками силового розгону студентів у ніч на 30 листопада і провокації на Банковій 1 грудня.

Загалом більшість каналів висвітлювала ці події з достатнім рівнем дотримання стандартів журналістики, тому лише вибіркові матеріали цієї тематики містили певні ознаки замовності. Перший національний – єдиний, де майже всі матеріали цієї тематики були з відверто грубими порушеннями стандартів, що є ознаками цензури на каналі.

В усіх матеріалах, де в той чи інший спосіб розповідалося про події на Банковій, жодного разу не згадується той факт, що в передній ряд під кийки та каміння провокаторів влада виставила беззбройних строковиків внутрішніх сил, а не добре екіпірованих спецпризначенців.

У висвітленні масових акцій журналісти вкрай недостовірно, лише базуючись на власних оцінках, подають цифри кількості учасників акцій. Єдину кваліфіковану спробу такої оцінки було зроблено журналістами СТБ, які зняли народне віче на Майдані з гелікоптера й попросили експерта-математика підрахувати приблизну кількість людей за цим відео.

Повний текст моніторингу теленовин загальнонаціональних каналів за грудень читайте тут.

Щоденні грудневі моніторинги теленовин можна знайти у рубриці «Моніторинг».

Моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів здійснюється громадською організацією «Телекритика» за підтримки USAID, наданої через «Інтерньюз Нетворк». Метою моніторингу є підвищення рівня медіаграмотності українського суспільства, стимулювання медіа до відповідальності, дотримання журналістських стандартів та підвищення якості медійного продукту.

Об’єктом моніторингу є сюжети суспільно-політичної тематики у вечірніх (головних) випусках новин на «Інтері», ICTV, «1+1», СТБ, Новому каналі, Першому національному, 5-му каналі й ТРК «Україна». Період проведення моніторингу: 2–7 грудня.

Моніторинг є незалежною експертною оцінкою громадської організації «Телекритика». Всі висновки й точки зору, висловлені в усіх публікаціях моніторингу, можуть не збігатися з точкою зору USAID чи «Інтерньюз Нетворк». Методологію проведення моніторингу викладено тут. Матеріали проекту читайте в рубриці «Моніторинг» сайту MediaSapiens. У 2012 році методологія зазнала зміни, тепер моніторинг здійснюється протягом одного тижня щомісяця.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Високий замок
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1698
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду