Донецькі кабельники і нардеп Олена Бондаренко виступають проти вимкнення російських каналів

Донецькі кабельники і нардеп Олена Бондаренко виступають проти вимкнення російських каналів

13 Березня 2014
5400
13 Березня 2014
13:32

Донецькі кабельники і нардеп Олена Бондаренко виступають проти вимкнення російських каналів

5400
Донецькі кабельники і нардеп Олена Бондаренко виступають проти вимкнення російських каналів
Донецькі кабельники і нардеп Олена Бондаренко виступають проти вимкнення російських каналів

Асоціація правовласників і постачальників контенту, яку очолює народний депутат Олена Бондаренко, та асоціація кабельних операторів «Донбастелемережа» виступають проти припинення ретрансляції російських каналів на території України. Про це йдеться у їхньому зверненні до голови Донецької облдержадміністрації Сергія Тарути.

 

В асоціаціях стверджують, що провайдери вже відчувають тиск з боку глядачів, які занепокоєні можливим обмеженням доступу до цих телеканалів, розцінюючи це як обмеження своїх прав на інформацію та цензуру.

 

«Наш професійний досвід дає підстави стверджувати, що майбутнє відключення цих іноземних телеканалів призведе до серйозного невдоволення населення, а, можливо, і до стихійних акцій протесту», - йдеться у зверненні.

 

Асоціації закликають пана Таруту всіма можливими способами не допустити ухвалення «дискримінаційних рішень» Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також терміново обговорити цю ситуацію з народними депутатами від Донецької області, депутатами обласної ради, повідомити голову Верховної Ради про загрозу демократії, а також звернутися до Нацради з вимогою дотримуватися прав громадян на інформації.

 

Нагадаємо, 11 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення висловила вимогу до провайдерів програмної послуги до 19.00 11 березня припинити ретрансляцію у своїх мережах передач російських телеканалів «Россия 24», ОРТ («Первый канал. Всемирная сеть»), «РТР Планета», «НТВ-Мир». Втім, офіційного рішення з цього приводу Нацрада поки що не приймала, оскільки не проводила засідання. 13 березня Нацрада планує провести засідання, щоб ухвалити рішення про тимчасове припинення ретрансляції на території України чотирьох російських каналів.

 

Представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович вважає відключення російських телеканалів в Україні цензурою. Водночас експерт з медіа права Наталія Петрова наголошує, що відключення російських каналів є легітимним в інтересах національної безпеки і територіальної цілісності.

 

Наводимо повний текст звернення АППК і «Донбастелемережі» мовою оригіналу:

 

«Председателю

Донецкой областной государственной администрации

Таруте С.А.

 

Уважаемый Сергей Алексеевич!

 

Провайдеры и правообладатели контента, которые  входят в крупнейшие всеукраинские общественные объединения в сфере телерадиовещания - Ассоциацию правообладателей и поставщиков контента (АППК) и Рname="_GoBack">егиональное объединение «Донбасстелесеть», обращаются к Вам, как к председателю Донецкой облгосадминистрации, с требованием учесть интересы зрителя Донецкого региона и сделать все возможное для законного продолжения трансляции иностранных каналов жителям Донбасса.

 

11 марта т.г. Национальный совет Украины по вопросам телевидения и радиовещания потребовал у провайдеров Украины, в обход украинского законодательства, минуя судебное рассмотрение спора, отключить 4 телеканала: «Россия 24», ОРТ («Первый канал.Всемирная сеть»), «РТР Планета» и«НТВ-Мир». Эти телеканалы являются неотъемлемой частью программной концепции законных лицензий всех провайдеров программной услуги Донецкой области, а также востребованы как источник информации у населения области.

 

На данный момент провайдеры уже испытывают давление со стороны зрителей, которые обеспокоены возможным ограничением доступа к данным телеканалам, расценивая это как ограничение своих прав на информацию и цензуру.

 

Наш профессиональный опыт дает основание утверждать, что предстоящее отключение данных иностранных телеканалов приведет к серьезному недовольству населения, а, возможно, и к стихийным акциям протеста.

 

Необходимо отметить, что возможное решение Нацсовета об отключении иностранных телеканалов планируется принять вне правового поля. Порядок приостановки ретрансляции зарубежных телеканалов не установлен украинским законодательством, и противоречит ст. 10 Конвенции о защите прав человека и основных свобод, в которой указано, что «Каждый имеет право свободно выражать свое мнение.Это право включает свободу придерживаться своего мнения и свободу получать и распространять информацию и идеи без какого-либо вмешательства со стороны публичных властей и независимо от государственных границ».

 

По этому поводу уже сделала заявление Дуня Миятович, Представитель Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) в сфере свободы СМИ: «Запрет программ без законодательной основы является формой цензуры, а забота о национальной безопасности не должна реализовываться за счет свободы СМИ».

 

Поэтому, учитывая все вышесказанное, просим Вас, как главу области и уполномоченного гаранта соблюдения Конституционных прав граждан Донецкой области, срочно вмешаться и защитить права жителей Донбасса и наших абонентов в их законном праве на доступ к информации, и, всеми возможными способами, не допустить принятия дискриминационных решений Национального совета Украины по вопросам телевидения и радиовещания. Также требуем от Вас срочно обсудить данную ситуацию с народными депутатами Верховной Рады Украины от Донецкой области, депутатами областного совета, поставить в известность главу Верховной Рады Украины о существующей угрозе демократии, а также обратиться в Национальный совет Украины по вопросам телевидения и радиовещания с требованием неукоснительно соблюдать права граждан на информацию.

 

С уважением

Президент АППК, народный депутат Украины Е.А.Бондаренко

Генеральный директор РО «Донбасстелесеть» О.В.Остапенко»

 

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5400
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду