
ІТК запроваджуватиме нові методики для контролю безпеки панелі Nielsen


Індустріальний телевізійний комітет (ІТК) придбав новітні аналітичні методики для контролю безпеки нової панелі телевізійних вимірювань, яку впроваджуватиме в Україні дослідницька компанія Nielsen. Про це повідомила Олена Миронова, директор з питань дослідження телевізійної аудиторії ІТК, на конференції «Телевізійні вимірювання» 17 жовтня.
«Ми спілкувались з експертами з Великобританії та Німеччини та придбали у них набір ноу-хау методик, які дозволяють аналітичними інструментами (не перевірками чи аудитом) визначити те, які параметри необхідно контролювати для безпеки дослідження. І це ми будемо робити щоденно, щомісячно і щоквартально», - зазначила пані Миронова.
Зокрема, таким чином досліджуватиметься нетиповий перегляд у домогосподарствах. Цей набір методик є конфіденційним і не розголошується задля безпеки дослідження.
Однак окрім цього, як і раніше, проводитимуться перевірки із залученням незалежних експертів. За словами Олени Миронової, як тільки побудову панелі буде завершено, проводитиметься методологічний аудит.
Також вона відзначила, що за контрактом з Nielsen передбачена жорстка система звітності.
У свою чергу представники компанії Nielsen запевнели, що вони знайомі з подіями довкола так званого «панельного скандалу» в Україні і застосовуватимуть заходи безпеки, яких не було у компанії GfK Ukraine, що займалась вимірюваннями.
Як повідомляла «Детектор медіа», усі бази даних вимірювання телевізійної аудиторії дослідницької компанії Nielsen будуть зберігатися за кордоном. Дані вимірювання оброблятимуть два дата-центри - один у Європі та один у США.
Нагадаємо, з 2014 року вимірювання телевізійної аудиторії в Україні замість компанії GfK на замовлення ІТК здійснюватиме Nielsen. Телевізійна панель Nielsen базуватиметься на загальнонаціональній вибірці з 3740 домогосподарств, що на 50% перевищує поточну вибірку і дозволить аналізувати більш вузькі цільові групи. Піплметри Nielsen будуть вимірювати як реальний, так і відкладений телеперегляд.
Піплметри Nielsen розпізнаватимуть канали за звуком та інфрачервоним випромінюванням, а не за телевізійною частотою.
«Детектор медіа»
