IV Міжнародна конференція «Нові медіа – нові можливості»: майбутнє радіо в автомобілі.

29 Березня 2013
4554
29 Березня 2013
13:18

IV Міжнародна конференція «Нові медіа – нові можливості»: майбутнє радіо в автомобілі.

4554
IV Міжнародна конференція «Нові медіа – нові можливості»: майбутнє радіо в автомобілі.

18,5% усіх постійних користувачів Інтернетом в Україні слухають онлайн-радіо, середній їх вік - 31 рік, а середня тривалість прослуховування радіо через веб - 20 хв. Такі дані оприлюднив Олександр Міняйло, менеджер роботи з клієнтами компанії GFK Ukraine, на IV міжнародній конференції «Нові медіа - нові можливості», яка відбулася 22 березня у Києві. Серед перспектив онлайн-радіо в Україні, за словами Олександра Міняйла, активний розвиток мобільного ринку та оптимізація роботи з радіослухачами, а саме: інтерактивність, надання додаткової інформації (трек-листи, подкасти), додатковий веб-контент (відео), покращення якості звуку. Серед загроз - надто повільна динаміка переходу ефірних радіо в онлайн, порівняно із пресою та телебаченням, а також, велика та розповсюджена конкуренція з Інтернет-медіа у роботі з рекламодавцями.

 

Радіо-проекти

Домінік Борн, керівник проектів у Центрі технологій та продакшину (Швейцарія), учасник секції «Медіаконвергенція» конференції «Нові медіа - нові можливості» серед тенденцій сучасного радіо виокремлює індивідуалізацію в Інтернеті. Сучасні інтерактивні та візуальні технології дають змогу слухачам створювати власне радіо.. Зокрема Домінік Борн розповів про проект Diy.fm, основними елементами його є поєднання мовлення, подкастів та музики. Швейцарський експерт погоджується із українськими соціологами у тому, що майбутнє радіо в автомобілі, адже вже сьогодні виробники автомобілів інтегрують у них сучасні радіоприймачі, які дають змогу слухати радіо в онлайні під час кермування.

 

Бізнес на радіо

На думку Марселя Леві, головного редактора медіа агенції Ecriteo (Франція) та учасника секції «Медіабізнес» конференції «Нові медіа - нові можливості», основна перешкода на шляху розвитку онлайн-радіо у світі - безкоштовний Інтернет. Якісний контент повинен бути лише у платних версіях сайтів, як-от у виданні Washington Post. Аудиторія онлайн-радіо, за словами Марселя Леві, це аудиторія, яка купує, а це дає змогу рекламним агенціям ефективніше працювати над комерціалізацією цього медіа. «Нині потрібно розуміти, що модель музичного радіо померла, а єдине радіо, яке має перспективи, це - тематичне, нішеве, - розповідає Марсель Леві. Ефективне радіо повинне працювати за схемою «чотирьох четвертей», перша з яких - локалізація, місцеві новини, друга - національний рівень, національна специфіка (не націоналізм), третя - глобалізація медіа, і четверта - уява, те, з чим і на чому можна заробити гроші. Якщо ви не можете створити оригінальне та особливе радіо, яке за рахунок цього зароблятиме, воно зникне. Існує не так багато людей, які можуть зробити радіо рентабельним, потрібно шукати ці таланти». Чи не основним меценатом та спонсором онлайн-радіо у Франції, за словами Марселя Леві, є місцеві (локальні) підприємці.

 

Веб-сторінка радіо

Завершила тему радіо на IV міжнародній конференції «Нові медіа - нові можливості» Юлія Смірнова, керівник Інтернет-проектів ТАВР Медіа, яка розповіла про те, якою повинна бути сторінка радіо в Інтернеті. За словами Юлії Смірнової, необхідний мінімум це - музичний плеєр, пошук пісень, частоти, контакти та вихід у соц.мережі. Для ефективної комунікації із своїми слухачами, Інтернет-сторінка радіо повинна містити: музичний плеєр, поточний плей-лист, ексклюзивний контент (інформація про ведучих, проекти), веб-камеру, наприклад, із студії ранкового шоу, можливість скачати подкасти, комерційні акції та конкурси, розраховані виключно на відвідувачів сторінки, та «приємні дрібниці», як-от, гороскоп, прогноз погод, автомобільні затори, геолокацію, iTunes, MobileApp, посилання на сторінки у соц.мережах, та на канал youtube, мобільну версію. «Слухач не звик від традиційного медіа отримувати нетрадиційні зміни та пропозиції, тому їх можна реалізуватname="_GoBack">и на сторінці радіо в Інтернеті», - підсумувала Юлія Смірнова.

 

Нагадаємо, IV Міжнародна конференція «Нові медіа - нові можливості» відбулася 22 березня 2013 р. у Києві. Організатор конференції - Незалежна асоціація телерадіомовників. Захід відбувся у межах Українського медійного проекту «У-Медіа», що здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Спонсор конференції - компанія Pepsico. Генеральний телевізійний партнер - Перший діловий канал. Ексклюзивний друкований партнер - журнал «Тиждень».

 

Прес-служба НАМ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Прес-служба НАМ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4554
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду