Megogo, «Київстар ТБ», Volia та «Тріолан» — хто втратив абонентів, а хто набув

Megogo, «Київстар ТБ», Volia та «Тріолан» — хто втратив абонентів, а хто набув

14 Лютого 2025
3676
14 Лютого 2025
10:00

Megogo, «Київстар ТБ», Volia та «Тріолан» — хто втратив абонентів, а хто набув

3676
Провайдери подали звітність про кількість своїх клієнтів до Нацради.
Megogo, «Київстар ТБ», Volia та «Тріолан» — хто втратив абонентів, а хто набув
Megogo, «Київстар ТБ», Volia та «Тріолан» — хто втратив абонентів, а хто набув

Звіти провайдерів про кількість своїх користувачів за друге півріччя 2024 року свідчать про зростання інтересу до технології ОТТ. Бази найбільших платформ зросли, а у провідних кабельних провайдерів дещо впали.

Відповідно до закону «Про медіа» (стаття 22, частина третя, пункт четвертий), усі провайдери тепер звітують Національній раді з питань телебачення та радіомовлення про кількість своїх абонентів. Такі звіти подають щопівроку. У відповідь на запит «Детектора медіа» регулятор надав інформацію про звіти за друге півріччя 2024 року. Розповідаємо, як змінилися бази провайдерів і які найпопулярніші компанії з послугою телебачення є в різних регіонах.

Megogo ще ніхто не наздогнав

Найбільша кількість абонентів з часу відкриття баз — у Megogo. При цьому компанія має позитивну динаміку зростання. Наприклад, за останнє півріччя вдалося збільшити кількість клієнтів майже на вісім тисяч. У другому півріччі 2024 року сервіс має 711 тисяч 673 користувачі (у попередньому півріччі було 703 тисячі 703 користувачі). Особливістю його пропозиції є ексклюзивний пакет топового футболу.

Наразі основними конкурентами Megogo є «Київстар ТБ» та Sweet.tv.

Партнерський сервіс групи «1+1» «Київстар ТБ» (юридична особа «ПлюсТБ») має ще більш позитивну динаміку, хоча його база досі вдвічі менша за Megogо. Але вона зросла аж на 20 тисяч. Кількість користувачів у другому півріччі склала 328 тисяч 807 людей (у попередньому півріччі було 308 150 користувачів).

Інформації про користувачів ТОВ «ОТТ Україна», яка є юридичною особою трьох ОТТ-сервісів Sweet.tv, Vodafone TV та Trinity-TV, в інформації Нацради немає. Проте регулятор звернув увагу, що деякі звіти було надіслано в паперовому вигляді поштою. Тому, можливо, ця інформація буде доступна згодом. Нагадаємо, в першому півріччі 2024 року компанія мала 202 508 користувачів.

На відміну від ОТТ, провідні кабельні провайдери користувачів втрачали. У загальноукраїнському сегменті є дві найбільші мережі — це Volia та «Тріолан». База Volia скоротилася до 257 тисяч 801 абонента. Нагадаємо, в першому півріччі 2024 року вона становила 278 тисяч 428 користувачів. Це втрати понад 20 тисяч абонентів (за попереднє півріччя компанія втратила 13,5 тисячі). Переважно вони полишали користуватися цифровим кабелем, тому що аналоговий кабель та ОТТ базу наростили. Але цифровий кабель досі залишається найпопулярнішою серед технологій компанії.

Кількість користувачів «Тріолану» також упала з 244 955 до 233 345. Втрати — понад 11,6 тисячі. Компанія надає послуги за аналоговою та цифровою кабельною технологією та IPTV.

Падає база і єдиного легального супутникового провайдера (технологія DTH) Viasat (юридична особа ТОВ «Віжн ТБ»). Після закриття медіагрупи Ріната Ахметова та припинення роботи Xtra TV компанія залишилась одна в цій ніші на ринку. На падіння її бази ще на початку великої війни вплинуло те, що українські канали розкодувалися на супутнику, тому стали доступні для перегляду тим користувачам, які не бажають платити за легальну послугу. Відтік бази Viasat не надто критичний, але стабільний — майже півтори тисячі. Між попередніми півріччями компанія втратила 2 тисячі користувачів. Зараз її база складає 89 тисяч 137 користувачів. Супутниковий провайдер є партнерським проєктом медіагрупи «1+1». У 2023 році компанія мала 92 702 абоненти.

Найпопулярніші регіональні провайдери

Ситуація з місцевими провайдерами в кожному регіоні різна. У деяких областях найпопулярніші компанії мають бази в кілька тисяч, а в інших — у кілька десятків тисяч.

У Вінницькій області найбільше клієнтів — у ТОВ ТРК «Бенталь» (провайдер «Еверест), 1300, провайдерів «Вінтелепорт» (1364) та «Кармель» (1250).

У Волинській області найчисленніші бази має компанія з Нововолинська «Нововолинське Телебачення телефонія інтернет» (4206) та луцька компанія «ІТ Аверс» (3770), яка входить в однойменний місцевий медіахолдинг. При цьому 10 тисяч 300 осіб має компанія «Колумбус», яка працює не лише у Волинській, а й у Львівській і Тернопільській областях.

У Дніпропетровській області 19 855 користувачів має компанія з Кривого Рогу «Кабельне телебачення», вона є найпопулярнішим провайдером у регіоні. Також по кілька тисяч абонентів — у «Автор-Телеком», «Гранд» і «Радіотехнічної лабораторії».

Звітність про своїх клієнтів подав один-єдиний провайдер із Донецької області, з міста Добропілля, яке на лінії зіткнення. Там працює ФОП Тетяна Ковальова, послугами її компанії користуються 920 абонентів.

У Житомирській області — півтора десятка провайдерів, із яких найбільше клієнтів мають «Житомирський міський інформаційний центр» (4136), ФОП Юрій Фомін (3337) та «Телеінформаційні технології» (3269).

У Закарпатській області в більшості провайдерів бази — від кількох сотень до тисячі користувачів, а «Тевіант», який працює в Ужгороді та Чопі, має 3764.

Звіти про роботу в Запорізькій області не подав жодний провайдер (але слід зважати на те, що вони можуть надійти згодом у паперовому вигляді). «Енергоатом», який раніше працював в Енергодарі, припинив роботу через окупацію міста.

В Івано-Франківській області найпопулярніший провайдер — «Галстрім» із базою у 9 тисяч 522 користувачі.

У Кіровоградській області найбільше абонентів — у «Сервіс РПП» (3588) та у «Кабельних телевізійних мереж» (2766).

Найбільша регіональна мережа Львівської області «Телелан» має 11 608 користувачів.

У Миколаївській області бази більшості провайдерів нечисленні, але «Квант» має 4 тисячі 663 користувача.

В Одеській області  найпопулярніші послуги — компаній «Бріз» (9631) та «Центр ТВ» (10 400).

У Полтавській області базу у 18 тисяч користувачів має провайдер «ГОК» із Горішніх Плавнів.

У Сумській області найбільше абонентів — у «Радіосервісу» з Конотопського району, 12 тисяч 974.

У Харківській області серед місцевих провайдерів найбільша база — у «Макнет», 4648 осіб.

Звітність про своїх користувачів із Херсонської області подали два провайдери — «Норма-4» (996) та «Норма-телеком» (504).

З тих, хто подав звіти по Хмельницькій області, найбільше абонентів у «Лайк ТВ» — 1563.

У Черкаській області кількість абонентів у провайдерів доволі скромна, лише мережа «Маклаут ТВ» має 1592 абоненти.

У Чернігівській області найпопулярніший провайдер — «Основа» (8512), його найближчий конкурент — «Терра» (7272).

Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3676
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
esopq
13 год. тому
ну так т2 не розвиваєм, по селах тв тільки супутник, а платити за гівно програми ні ні ми не рашка бо в нас є свобода вибору! Або розвиваєте по селах т2 або валите нахрін за Коломойським!
800000
13 год. тому
Megogo ????????????????????????
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду