Частоту в Запоріжжі отримало радіо «Ми — Україна». Нацрада не підтримала «Громадське радіо»

Частоту в Запоріжжі отримало радіо «Ми — Україна». Нацрада не підтримала «Громадське радіо»

6 Лютого 2025
575
6 Лютого 2025
12:31

Частоту в Запоріжжі отримало радіо «Ми — Україна». Нацрада не підтримала «Громадське радіо»

575
На частоті 105,1 МГц у Запоріжжі раніше мовило Power FM.
Частоту в Запоріжжі отримало радіо «Ми — Україна». Нацрада не підтримала «Громадське радіо»
Частоту в Запоріжжі отримало радіо «Ми — Україна». Нацрада не підтримала «Громадське радіо»

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення обрала переможців на радіоконкурсі на частоти в Запоріжжі та Шептицькому Львівської області. Такі рішення регулятор ухвалив на засіданні 6 лютого.

Члени Нацради підтримали «Ми — Україна» (юридична особа  ТОВ «Глас-Медіа») та «Радіо Smak» (юридична особа ТОВ «Телерадіокомпанія Золочів»).

Конкурс Нацрада оголосила у жовтні 2024 року. За умовами ліцензії, загальний обсяг мовлення 24 години на добу, 45% українськомовних пісень.

На частоту 105,1 МГц у Запоріжжі претендувало три компанії: «Ми — Україна», Power FM та «Громадське радіо».

Радіостанцію «Ми — Україна» представляв власник Ігор Петренко та програмна директорка Тетяна Фролова.

«Ми молода медіагрупа. Ми хочемо збудувати мережеву радіостанцію», — сказав Ігор Петренко.

За словами Тетяни Фролової, формат радіостанції музично-розважальний із сучасною музикою для дорослих: «У нас багато свіжих хітів та гарячих новинок». Формат розрахований на аудиторію віком 25–45 років, найбільш цінну для рекламодавців. Новини виходитимуть з 7:00 до 20:00, плануються регіональні новини і проукраїнські проєкти про історію та мову. Також будуть музичний проєкт і поради психолога. Планується вечірнє шоу.

«Наш формат розважально-інформаційний. Музика наш якір, а далі ми будемо оформлювати та масштабувати проєкти з просвітницьким елементом щодо україноцентризму. Великі формати ми заведемо на подкасти», — додав Ігор Петренко.

Також він розповів, що компанія має дебіторську заборгованість, але вирішує це з контрагентами: «У нас є спонсори телеканалу, які зацікавлені радіо. Це дає нам впевненість у тому, що ми можемо забезпечити діяльності радіо. Але важливе охоплення, радіостанція в Києві не дасть нам вийти на самоокупність. Ми будемо просити розрахунок частот, бо хочемо побудувати мережеву радіостанцію. Ми маємо на ринку своє ім’я, показники та спонсорів».

«Ми — Україна» націлена на обласні центри.

«Громадське радіо» (ПГО «Громадське радіо «ТРК «Громадське радіо») представляла директорка  Тетяна Курманова.

«Наша мета — додавати якісний контент, який має формувати почуття причетності до змін та розуміння, як відстоювати права та свободи. Для нас важливо формувати аудиторію свідомих українців», — сказала вона.

Голова Нацради Ольга Герасим’юк цікавилась, чи зможе компанія забезпечити запуск в умовах обмеженого фінансування від американських донорів.

Тетяна Курманова розказала, що її радіостанція має диверсифіковане фінансування: «Можу гарантувати, що ми забезпечимо мовлення в Запоріжжі». Вона додала, що наразі  компанія, окрім цього конкурсу, не подаватиметься на інші найближчим часом. Також Тетяна Курманова розповіла, що в структурі доходів 25% надходять від комерційної діяльності, 60% — грантове фінансування, 25% — кошти від участі в державних тендерах.

Члени Нацради цікавились, чи матиме компанія фінансування на десять років.

«Ми отримали ліцензію в Києві, Сумах, Чернігові на 10 років і будемо виконувати всі зобов’язання», — додала Тетяна Курманова.

Також члени Нацради запитували, чи подаватимуться на конкурс у Львові. Директорка відповіла, що братиме участь, лише якщо не виграє в конкурсі на частоту в Запоріжжі.

Про Львів члени Нацради згадували неодноразово і непрямо закликали радіостанцію подаватись на цей конкурс.

Також у конкурсі брала участь радіостанція Power FM (ПП «Компанія «Нова Хвиля»), яка раніше мовила на цій частоті в Запоріжжі. За словами членів Нацради, очільник радіостанції пан Євтухов зареєструвався, але сказав, що участь у конкурсі брати не буде, і пішов. Оскільки він не залишив письмової заяви, то члени Нацради голосували за всіх учасників.

Також під час цього конкурсу четверо членів Нацради розказали про свої мотиви голосування. Нагадаємо, «Детектор медіа» неодноразово писав про те, що регулятор має обґрунтовувати свої рішення.

Заступник голови регулятора Олег Черниш сказав, що підтримуватиме дві радіостанції: Power FM, яка раніше мовила на цій частоті і може оперативно розпочати мовлення, та «Ми — Україна». Також він додав, що раніше планував підтримати «Громадське радіо», але після ситуації з призупиненням американської допомоги передумав.

Член Нацради Олександр Бурмагін також вважав справедливим надати можливість мовити Power FM: «Щодо інших кандидатів я буду підтримувати "Громадське радіо". Радіо буде на своєму місці, і це дасть можливість для комерційних платежів».

Член регулятора Максим Онопрієнко  теж вважає, що потрібно було б надати можливість продовжувати мовлення Power FM, але те, що власник радіостанції пішов мало для нього вирішальне значення. Також він  порадив «Громадському радіо» взяти участь у конкурсі на більш комерційну частоту. А голова Ольга Герасим’юк підтримала цю позицію: «Колегам потрібна комерційно приваблива історія».

На частоту 92,1 МГц у Шептицькому Львівської області претендувало дві радіостанції: ТОВ «Медіа група «Надія» (позивні: «Радіо Голос надії») і ТОВ «Телерадіокомпанія Золочів» (позивні: «Радіо Smak»). Члени Нацради підтримали другу радіостанцію.

Нагадаємо, у червні 2024 року на конкурсі Нацради радіостанції «Ми — Україна» дісталася частота в Києві. Для запуску радіо власник каналів «Ми — Україна» Ігор Петренко придбав компанію ТОВ «Глас-медіа» у власника проєкту «Апостроф TV» Василя Філіпчука. Саме ця компанія подала документи на участь у конкурсі. Представляв радіостанцію Юрій Сугак, який розказав, що в команді медіа «Ми — Україна» працює багато експертів, які вміють робити радіо. За його словами, компанія має потужну київську редакцію (15 кореспондентів). «Ми знаємо і вміємо адаптувати контент із різних майданчиків на радіо», — сказав Юрій Сугак. Під час конкурсу заступник голови Нацради Олег Черниш попросив компанію: «Обмежтесь Києвом, не потрібно робити загальну мережу, бо частот немає». 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
575
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду