«1+1» змінив свої канали в державному мультиплексі МХ-7
У державному мультиплексі МХ-7 замість каналів «Віжн 3» та «Віжн 2», що входять до медіагрупи «1+1», вийдуть «Квартал TV» та новий FAST-канал «Світ+». Юридичні особи компаній вже внесли зміни в реєстр та переоформили ліцензії. За інформацією джерел «Детектора медіа», вони стартують у цифровому ефірі 1 листопада.
На останньому засіданні 24 жовтня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення дозволила змінити логотип компанії «Віжн 3» в МХ-7 на «Світ+». Також регулятор зареєстрував ТОВ «Віжн 3» (логотип «Світ+») як канал загальної тематики, який працює за супутниковою технологією (DVB-S, DVB-S2). А у вересні юридична особа каналу «Віжн 2» — ТОВ «Віжн 2+2» змінила назву на ТОВ «Віжн Квартал ТВ». І відповідно сам логотип змінили на «Квартал TV».
Нагадаємо, 31 жовтня 2023 року в конкурсі на місця у державному мультиплексі МХ-7 виграли нові канали з логотипами «УНІАН 2», «Віжн 2» та «Віжн 3», які позиціонувались як приватний бізнес Ярослава Пахольчука та Світлани Міщенко, співвласників ТОВ «Солюшнс». Ця компанія є власницею платформи кіно й телебачення «Київстар ТБ», супутникового оператора Viasat, телеканалів Сomedy Cental та «УНІАН». Крім цього, компанія займається дистрибуцією телеканалів і бізнесом у диджитал-сегменті. Як розказав Ярослав Пахольчук на засіданні Нацради, «Віжн 2» мав би бути чоловічим каналом, «Віжн 3» — жіночим, а «УНІАН 2» — інформаційно-публіцистичним. Оскільки інформаційним каналам у загальному форматі можна лише транслювати марафон, тому «УНІАН 2» мав зосередитися на інфотейнменті.
Канали мали вийти в ефір упродовж року. Тобто 1 листопада спливає крайній термін, коли згідно з ліцензійними умовами потрібно почати мовлення. Державний мультиплекс запустився на початку року, однак канали «1+1» досі в ньому не транслювались.
Як уже повідомляв «Детектор медіа», глядачі не квапляться підключатися до державного мультиплекса. Масштабної піар-кампанії з того часу не було, а про те, як під’єднатися до каналів, здебільшого повідомляли обласні військові адміністрації. Сергій Созановський, який представляв групу «Інтер» і має свій канал «Світло», що отримав ліцензію в МХ-7 торік, звернув увагу, що через те, що МХ-7 зараз не дуже популярний, мовники «тікають» із нього в мультиплекси «Зеонбуду».
На тому ж засіданні це фактично зробила юридична особа каналу «Сонце», змінивши логотипи своїх каналів і таким чином перевівши найпопулярніший із державного у зеонбудівський мультиплекс. Генеральна директорка мовника Крістіна Хлапоніна розказала: «Коли ми перейшли в МХ-7, ми втратили глядачів і доходи». А заступник голови Нацради Олег Черниш додав: «Проблема МХ-7 насамперед у нерозкрученості. Інформаційна кампанія не була на належному рівні».
Тож представники «Плюсів» / «Віжнів» вирішили не переводити в державний мультиплекс свої топові канали, а натомість поставити «Квартал TV», де виходять повтори проєктів «кварталівців»: «Вечірній квартал», «Розсміши коміка», «Ліга сміху» тощо. А також запустити новий FAST-канал. Free ad-supported streaming television (FAST) — це стримінгові канали з підтримкою реклами, які використовують для додаткової монетизації контенту. Такі канали найчастіше виходять на ОТТ-платформах. У медіагрупи «1+1» таких каналів десятки. За інформацією джерел «Детектора медіа», зараз група активно займається дистрибуцією нового каналу «Світ+» і пропонує його провайдерам безкоштовно до нового року, а далі за невелику ціну. «Якщо нема місця в мережі, пропонують поставити замість Сomedy Cental, який буде вимкнуто в 2024 році і на наступний рік не буде», — повідомило на умовах анонімності джерело «ДМ». Канал цей досить складно «продати» провайдерам, бо він буде в безкоштовному доступі в цифрі й у переліку FAST-каналів від «1+1» на ОТТ.
Генеральною продюсеркою «Світ+» стала Іванна Найда, яка також очолює «ПлюсПлюс». У короткому бліці вона розказала про формат і контент каналу.
— Який формат каналу? Чому вирішили змінити логотип каналу «Віжн 3» а «Світ+» в МХ-7?
— «Світ+» — це нішевий телеканал, ключовою ЦА якого є жінки й чоловіки віком 18–34+. Слоган телеканалу — «Наповнюйся драйвом», і, власне, це те, що ми закладаємо в його сутність. Телеканал пропонує зарядитися сильними емоціями через драйв, енергію, адреналін та спрагу до життя. Отримати позитивні та яскраві емоції, яких зараз усі потребують.
«Світ+» — новий лінійний телеканал, тому була створена нова айдентика та лого.
— У Нацраді Віжн 3 презентувався як канал для жіночої аудиторії. Чи буде таким «Світ+»?
— Ми не акцентуємо на статі цільової аудиторії телеканалу — «Світ+» для чоловіків і жінок, які шукають натхнення, люблять драйвовий контент.
— Який контент буде на каналі (ексклюзивний, чи монетизуватиметься бібліотека, які закупні проєкти, яке власне виробництво)?
— Канал стартуватиме з бібліотечного продукту. «Світ+» покаже всі випуски тревел-шоу «Світ навиворіт». Також в ефірі телеканалу показуватимемо закупне шоу «Дім моєї мрії». У майбутньому «Світ+» наповнюватиметься документалістикою і закупними продуктами про подорожі. Ми плануємо знайомити наших глядачів з різними унікальними куточками світу, розповідати про важливі історичні події, а також шукатимемо для показу програми, які знайомлять з екстремальними мандрами.
— Яка команда проєкту?
— Над розвитком проєкту працює команда нішевих телеканалів «1+1 media», яка об’єднує експертизу програмування, маркетингу та промо. Власне, інші нішеві телеканали, що є в портфоліо «1+1 media», — «Бігуді» й «ПлюсПлюс» — входять до десятки найбільших за аудиторією 18–54 50 тис.+, позитивну динаміку спостерігаємо й на телеканалі «УНІАН» і «Kвартал TV». Тому ми вбачаємо інтерес у розвитку нішевих телеканалів у лінійному сегменті телебачення.
— Що буде з рештою ваших каналів, які отримали ліцензії в МХ-7?
— В МХ-7 заходить телеканал «Світ+», а також «Kвартал TV», який не був раніше представлений у цифровому телебаченні. На «Kвартал TV» також чекає посилення: наступного року сітка телеканалу розшириться закупним комедійним контентом.