13 місцевих каналів отримали від Нацради дозвіл на мовлення у цифрі в мультиплексі «Зеонбуду» на час воєнного стану
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення погодила мовлення на час воєнного стану у цифровому мультиплексі «Зеонбуду» 13 місцевим мовникам у 10 областях. Про це у коментарі «Детектору медіа» повідомили у пресслужбі регулятора. Інформація станом на 3 травня 2022 року.
Місця у мультиплексі МХ-5 отримали:
– ДП «Телерадіокомпанія "Аверс"» ВАТ «Корпорація "Аверс"» (логотип – «Аверс»)
– КП «Дніпровська міська студія телебачення» Дніпровської міської ради (логотип – «Дніпро TV»)
– ТОВ «Центральноукраїнське бюро новин» (логотип – «Вітер»)
– КП «Телерадіокомпанія "Перший західний"» (логотип –«графічне зображення «Перший західний» (комбіноване)»)
– ПП «ТРК "ПіТіВі"» (логотип – PTV)
– ТОВ «ТРК «Інформаційно-рекламне телебачення – Полтава» (логотип – «Місто+»)
– ПП ТРК «Сфера-ТВ» (логотип – «Сфера-ТВ»)
– ТОВ ТРК «Ритм» (логотип – ITV media group)
– ПП «Телерадіокомпанія "Тернопіль-Медіа"» (логотип –«Тернопіль 1»)
– ТОВ «Про Медіа Групп» (логотип – «1 Подільський»)
– ТОВ «Телекомпанія «Проскурів» (логотип – TV 7+)
– ТОВ «ТК «Антена» (логотип – Antenna)
– ТОВ «ТРК "ТІМ» (логотип – «ТІМ»)
Крім того, узгоджено мовлення на місцевому цифровому 42 ТВК у м. Дніпрі двом місцевим мовникам – КП "Дніпровська міська студія телебачення" Дніпровської міської ради (логотип – "Дніпро TV") і ТОВ "А БІЗНЕС" (логотип – Медіахолдінг "Відкритий"), – а також на місцевому цифровому 47 ТВК у м. Кременчуці Полтавської області одному місцевому мовнику – КП "Кременчуцька міська ТРК" Кременчуцької міської ради (логотип – "Кременчук").
«Мовлення у цифрі Національна рада узгоджує лише для місцевих компаній, щоб повідомляти важливу інформацію: місцеві новини та повітряну тривогу, де записують у тероборону, де збирають гуманітарну допомогу, де допомагають біженцям. Ці дозволи видаються лише на період військового стану», – розказали у пресслужбі.
Випадків, коли кілька каналів претендували на одне місце, за інформацією регулятора, не було. Натомість був випадок, коли місцева компанія звернулася щодо надання дозволу на мовлення на цифровому каналі в мережі МХ-5 (Хмельницька область), але на той час на цьому вільному місці у мультиплексі вже місяць мовив інший місцевий мовник.
Для отримання дозволу місцева/ регіональна телекомпанія відповідного регіону, яка є ліцензіатом Національної ради, надсилає лист-клопотання про надання дозволу здійснювати мовлення на час воєнного стану. При цьому компанія має узгодити технічну складову мовлення з оператором електронних комунікацій, а також повідомити місцеву владу, обласну військову адміністрацію про свої наміри отримати таке мовлення.
Ці питання для оперативності Нацрада розглядає «у робочому порядку» надсилає лист-узгодження мовнику та лист-рекомендацію оператору багатоканальної телемережі. Адже ці питання на засідання, які відбувались під час війни не виносились.
Нагадаємо, на початку повномасштабної війни Національна рада з питань телебачення та радіомовлення дозволила регіональним мовникам виходити у Т2 для того, щоб посилити інформування населення. Канали запускаються на тих вільних місцях у регіональних мультиплексах «Зеонбуду» та «Концерну РРТ», які мали виноситись на конкурс. Зокрема, накі дозволи спершу отримали ПіТіВі», Перший подільський та Перший західний.