Завдяки системі кешрібейтів за 4-5 років Україна може отримати $500 млн інвестицій – Ткаченко
Їх запуск став можливий завдяки запровадженню в Україні з 2020 року системи кешрібейтів, яка дозволяє іноземним кінокомпаніям отримувати до 25% коштів, витрачених на виробництво на території країни. Про це повідомляє пресслужба Star Media.
Першим кінопроєктом, який претендує на використання нової системи, став «Останній найманець» (The Last Mercenary) з Жан-Клодом Ван Даммом у головній ролі. Нагадаємо, влітку 2020-го кінокомпанія Apple Tree Vision знімала фільм в Києві для стрімінгового сервісу Netflix. Світова прем'єра запланована на серпень 2021 року.
«Я хочу привітати компанію з тим, що ви стали піонерами в цій царині, і, не зважаючи на суворий адаптивний карантин, змогли зняти в Україні стрічку «Останній найманець». Це перший і дуже символічний дзвоник для того, щоб ми могли рухатися вперед і відпрацьовувати ідеальні механізми отримання кешрібейтів», – зазначив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
За його прогнозами, впродовж найближчих 4-5 років, завдяки міжнародній співпраці, можна розраховувати на залучення щонайменше $500 млн інвестицій в Україну.
Також Apple Tree Vision розпочала роботу над шестисерійним фантастичним серіалом із робочою назвою «Інфініті» (Infinity), який створюється у партнерстві із французьким продакшеном Federation Entertainment на замовлення французького телеканалу Canal+
«Завдяки креативності українських художників-постановників ми побудували справжню міжнародну космічну станцію, яка залишиться тут, і ми зможемо використовувати її як декорацію в наступних проєктах. Ми дуже задоволені професійністю українських спеціалістів», – розповів Жан-Шарль Леві.
Також незабаром стартують зйомки повнометражного фільму «ШТТЛ» (SНTTL). Це копродукція трьох країн – України, Франції та Бельгії. Зі сторони України за виробництво відповідає міжнародна кінокомпанія Star Media, з французького боку партнером виступає компанія Forecast Pictures.
Сюжет історичної драми розгортається у 1941 році, за кілька днів до початку війни, і заснований на реальних подіях. Головні ролі у фільмі гратимуть українські актори – Анісія Стасевич і Петро Ніневський, участь братимуть також європейські та американські актори.
«Перші міжнародні проєкти, які реалізуються в Україні, формують довіру – і людську, і професіональну, стають фундаментом для виходу на новий рівень співпраці. Ми розпочали цей шлях і віримо, що в України великі перспективи та потенціал міжнародної копродукції. Отже, діємо за принципом, що дорогу до успіху подолає лише той, хто йде», – резюмував Влад Ряшин.
Нагадаємо, у вересні 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні» (проєкт № 1058). 16 жовтня президент підписав цей закон, і 19 жовтня він набув чинності.
Закон збільшив суму повернення виробникам коштів, витрачених в Україні на кіновиробництво, (кешрібейтів) з 16,6% до 25%, але передбачив компенсацію цих витрат лише іноземним виробникам кіно. Крім того, іноземні кіновиробники можуть отримати повернення ще 5% витрат у разі, якщо вони використовують для створення фільмів твори українських авторів чи сюжет про Україну, зокрема тему збройної агресії проти нашої країни.
Фото: Фейсбук Олександра Ткаченка