18:08
Четвер, 8 Жовтня 2020

Нацрада оголосила попередження телеканалу «Глас»

1 661
Основна причина санкції – недотримання програмної концепції.
Нацрада оголосила попередження телеканалу «Глас»
Нацрада оголосила попередження телеканалу «Глас»

8 жовтня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження супутниковому телеканалу «Глас» (ТОВ «ТРК "Глас"») через недотримання програмної концепції.

Під час планової перевірки Нацрада зафіксувала зменшення обсягу фільмопоказу з 15 годин на добу до 12 годин на добу.

Представник каналу пояснив, що художня рада телеканалу, обираючи та розподіляючи контент за жанрами, віднесла певний контент до фільмів, тоді як спеціаліст Нацради відніс їх до передач, тому що на ринку не існує єдиної методології моніторингу фільмопоказу. 29 вересня телеканал подав заяву про переоформлення програмної концепції з урахуванням зауважень, які отримали під час перевірки. «Тобто ми вжили заходів для усунення розбіжностей. Просили б узяти до відома інформацію, а не виносити попередження», – сказав представник каналу.

Голова Нацради Ольга Герасим’юк звернула увагу, що це не єдине зауваження до каналу. «Глас» мовить з використанням двох мовних серверів: українською та російською мовами. І провайдери можуть самостійно обирати звукову доріжку. Через це моніторинг Нацради виявив в ефірі каналу лише 7,4% української мови.

Перший заступник голови Нацради Валентин Коваль зауважив, що законодавство не передбачає подібних речей, хоча технологічно вони можливі. Але важливо, як запрограмовано супутниковий ретранслятор і яка мова стоїть за замовчуванням.

Заступник голови Нацради Олег Черниш повідомив, що провайдер «Тріолан» у Харкові бере за замовчуванням російськомовну звукову доріжку. Він попросив «Глас» урегулювати це питання з провайдерами. Представник каналу сказав, що «Глас» подав до суду й чекає на рішення суду в цьому питанні. Пан Черниш зауважив, що доки буде рішення суду, канал може отримати чергові санкції.

Зрештою, члени Нацради проголосували за попередження для каналу.Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1661
Переглядів
Коментарі
aleksandra
09:49 / 09 Жовтня 2020
Складывается впечатление, что члены нацрады - прямые наследники НКВД, КГБ и т.д. Скоро пукнуть можно будет только по-украински.Треснуть бы им всем разом
Helga
20:04 / 08 Жовтня 2020
Тобто, у нас такі дурні (чи упереджені?) представники Нацради, що не могли перед розглядом питання на засіданні промоніторити те, якою ж мовою канал веде мовлення за замовчуванням зі супутника, й видає попередження не провайдеру, а каналу? Цікаво, цікаво.. Страшно представити що ж буде, коли цьому органу дадуть усі ті повноваження, що прописали в нових "укркомнадзоровських" законопроектах "про медіа".
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду