Євгенія Кравчук про партійний канал Sluga-TV: «Ми залучили продюсера “Кварталу 95”»

Євгенія Кравчук про партійний канал Sluga-TV: «Ми залучили продюсера “Кварталу 95”»

24 Лютого 2020
5118
24 Лютого 2020
12:30

Євгенія Кравчук про партійний канал Sluga-TV: «Ми залучили продюсера “Кварталу 95”»

5118
Заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук – про запуск партійних інтернет-каналу та газети, їх контент, дистрибуцію та команду, роль цих медіа в місцевих виборів, а також про КРІ та застороги медійних проєктів.
Євгенія Кравчук про партійний канал Sluga-TV: «Ми залучили продюсера “Кварталу 95”»
Євгенія Кравчук про партійний канал Sluga-TV: «Ми залучили продюсера “Кварталу 95”»

Партія «Слуга народу» активно готується до запуску власних медіа. Цими вихідними вже надрукували перший, 500-тисячний тираж газети, а в березні планується запуск інтернет-каналу Sluga-TV. Головним редактором газети став Дмитро Слінько. Головреда для каналу партія нині шукає, а поки умовний керівник проєкту – продюсер «Кварталу 95» Олександр Божков.

Партійні медіа будуть націлені на різні цільові аудиторії: газета – для старшого покоління, інтернет-канал – для молодшого.

Традиційних медіа для донесення власної позиції депутатам недостатньо, вважає заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук. «Я відчуваю певну скутість деяких депутатів у спілкуванні з пресою. Бо вони бачать, що за кілька днів людину можна медійно вбити». Інтернет-канал, за задумом партії, допомагатиме депутатам розкритися та стати ближчими до народу.

Це буде канал інсайтів, стріму та лайфу. «Ми не збираємось побудувати ще один інформаційний канал, але у нас є доступ до унікального контенту – нас самих», – так описує основу контенту майбутнього мовника пані Кравчук.

– Євгеніє, на якій підставі партія витрачає бюджетні кошти на запуск інтернет-каналу та газети? Чи передбачає статут «Слуги народу» створення таких медіа? Адже партія може витрачати бюджетні кошти лише на діяльність, передбачену статутом.

– Статут партії має пряму статтю – інформування громадян про діяльність партії. І газета, й інтернет-телебачення абсолютно відповідають статутній діяльності партії. Партія має не лише висувати кандидатів, а й розповідати, чим вона займається.

Чому партія вирішила запускати ці медіа?

– З назви нашої партії «Слуга народу» випливає те, що ми маємо бути близькими до народу. Ми відчуваємо, що комунікації, яка йде через загальні медіа, поки що недостатньо. У нас є сторінки в соціальних мережах. Але до нас звертаються виборці і кажуть, що хотіли б отримувати концентровану інформацію про всі ідеї, рішення на одному майданчику.

Наприклад, на сайті.

– Ми зараз живемо у 21-му столітті й маємо різні канали комунікації. Наш сайт ми також плануємо змінювати. На ньому ми будемо не нудно розповідати про діяльність депутатів. У нас будуть цікаві біографії депутатів, у кожного буде своя електронна приймальня, можливість завантажити фото в гарній якості. Щоб ви моє фото знайшли не в Google Pictures, а скачали на цьому сайті. Плануємо запустити нову версію вже в травні.

Хіба цього не достатньо? Навіщо вам власні медіа?

– Ні, цього не достатньо, бо є різні інструменти комунікації. Бо є люди, які живуть у райцентрах чи обласних центрах, які звикли отримувати газету.

Зараз ми плануємо перший номер і сподіваюся, що сьогодні-завтра (інтерв’ю відбувалося в п’ятницю, 21 лютого. – ДМ) ми вже його надрукуємо. Наш пілотний тираж – 500 тисяч екземплярів. Ми вже маємо договір з «Укрпоштою», і газета розповсюджуватиметься через поштові скриньки в районних центрах. Із часом окрім поштових скриньок ми розглядаємо можливість розповсюдження через партійні організації, також плануємо відкрити громадські хаби.

Потреба у відеоконтенті зараз зростає найбільшими темпами. Наприклад, у нашого депутата Олександра Куницького підписників на YouTube 1 млн 200 тисяч. Це хороша аудиторія для каналу. Тому традиційним медіа – газетою – ми покриваємо старше покоління, а молодь дивиться контент у смартфоні. Таким чином ми зможемо інформувати різні аудиторії.

Який бюджет вашого каналу?

– Не можу сказати, оскільки ми його ще не порахували. Це залежатиме, яку техніку ми купимо, а яку візьмемо в оренду. Передбачаю, що на першому етапі витрати будуть більші. Наразі мова йде тільки про інтернет-мовлення.

Додаткових витрат на розробку концепції у нас немає. Тому що ми залучили внутрішні ресурси. Це депутати, активні в соціальних мережах. Також ми залучили продюсера «Кварталу 95» Олександра Божкова. Він наш колега зі списку партії. Ми розпочнемо з того, що будемо готове відео заливати на ютуб-канал. Далі розпочнемо стріми і доповнюватимемо плейлист.

Який контент виходитиме на вашому каналі?

– Депутатів в офіційному стилі, які розказують про поправки, можна побачити на каналі «Рада». У нас депутати мають бути іншими. Наше завдання – вийти за межі сесійної зали. Чим простіший формат – тим краще. Депутати мають дуже просто пояснювати.

От ми зараз спілкуємось у буфеті, і, думаю, людям було б цікаво побачити, що я їм омлет та овочевий суп. І для цього не потрібно приводити три камери, це можна зняти на телефон. Олександр Куницький розповідав мені, як він узяв телефон, камеру та пішов підключати собі газ. Хоча, звісно, стрім, де на трибуні Тимошенко ламає мікрофон, у певний момент може бути цікавішим, ніж стрім з Конотопа.

У вашій команді багато людей, які вміють робити контент і впливати на електорат. Але чи зважатимете ви на соціальну відповідальність хоча б з огляду на те, що ви використовуватимете кошти з бюджету? Які застороги ви маєте і який контент не з’явиться в ефірі вашого каналу?

– Точно не з’явиться розпалювання ворожнечі, мова ненависті.

Олександр Куницький у своїх блогах не добирає слів.

– У змонтованих сюжетах ми точно це «запікаємо». У прямому ефірі це завжди складно модерувати. Але точно не має бути образ, булінгу.

Ми придумали формат «Прожарка». Коли щось трапилось (депутат десь «накосячив» або його переписку сфотографували), ми ставимо таким депутатам запитання, а вони на них відповідають. Я відчуваю певну скутість деяких депутатів у спілкуванні з пресою. Бо вони бачать, що за кілька днів людину можна медійно вбити. Звісно, ми працюватимемо із цим на тренінгах. Але, можливо, і наш формат «Прожарка» допоможе їм розкритися.

Чому канал запускається саме зараз і чи пов’язано це з місцевими виборами?

– Ми, як усі партії, які працюють у парламенті, з цього року отримали фінансування («Слуга народу» отримає з держбюджету у 2020 році на свою статутну діяльність понад 140,5 млн грн. – ДМ). І тепер можемо його правильно використовувати. Частину з цих коштів ми витратимо на освітні тренінги для кандидатів і для діючих депутатів. Іншу частину – на інформування.

Але ми не хочемо робити акцент на рекламні ролики. Ви зверніть увагу на те, що в грудні щороку з’являлась велика частина політичної реклами на каналах. Це тому, що треба використати кошти. Але ми йдемо іншим шляхом, можливо, складнішим. Звісно, нам потрібно напружуватися, придумувати цікаві формати. Але не можна сказати, що таким чином ми відмежовуємося від традиційних медіа. Наші депутати, як і раніше, ходять на ефіри, дають інтерв’ю. Але ми будемо раді, якщо стрім нашого каналу братимуть собі в ефіри інші канали. У нас будуть ексклюзивні коментарі та контент.

Який відсоток бюджету партії ви плануєте витратити на ці медіа?

– Вважаю, що на інформування слід витрачати 1/8 всього бюджету.

Яка команда працюватиме над каналом?

– Це залежатиме від концепції, яку ми зрештою виберемо. Наприклад, буде там студія чи ні, нам потрібні ведучі чи можемо обійтись телевізійним журналістом, який ставить запитання або робить включення. Також нам потрібні оператори та технічні інженери, які стежитимуть за прямим ефіром. Думаю, що команда сукупно складатиме до 10 людей.

Частина в нас уже працює журналістами та райтерами у пресслужбі, і їх теж можна залучати. У нас створений інформаційний хаб, його очолив журналіст Дмитро Слінько, який також був у нашому партійному списку на виборах. Я за те, щоб команда формувалась із тих людей, які ідейно підтримують партію і були з нею від початку. До речі, Дмитро є і головним редактором газети.

А хто очолить канал?

– Ще не визначили. Поки що умовний керівник проєкту – Олександр Божков. Він поки нас консультує. Про головного редактора ми думаємо, найближчим часом у мене буде кілька зустрічей.

Мені пишуть знайомі журналісти, які почули про цю нашу ідею і хочуть долучитись. Знаєте, це і виклик, бо раніше ніхто такого не робив, і, якщо хтось далі влаштовуватиметься на нову роботу, про це несоромно написати у резюме. Ми не збираємось побудувати ще один інформаційний канал, але у нас є доступ до унікального контенту – нас самих.

Проєкти на вашому каналі робитимуть тільки самі депутати чи ні?

– Це буде мікс. Наприклад, ми хочемо зробити про всіх наших депутатів репортажі. З креативом, щоб це не був канал «Рада». Ми хочемо показати їхні цікаві сторони. Наприклад, Ліза Богуцька, яка тікала від ефесбешників, коли покидала Крим, колишній журналіст «Еспресо», який на своєму окрузі переміг Литвина, Микола Сольський – це герой нашого часу, який як голова аграрного комітету займається впровадженням ринку землі. Усіх цих людей можна розкрити цікаво. Як так склалися зірки, що ці люди стали депутатами.

Коли плануєте запуск інтернет-каналу?

– Я не думаю, що це буде конкретний день. Бо інакше всі прибіжать і будуть закидати: у вас там лажа, у вас там лажа. Тому ми вже завели акаунт, вже обираємо логотип, будемо набирати матеріал в офлайні, і потім перейдемо у формат повноцінного стріму. Думаю, це відбудеться вже в березні. Ми б хотіли, щоб сигнал ішов 24 години на добу. Тобто це буде унікальний контент і повтори.

Ми навіть думали купити права на кінохроніку. Пам’ятаєте, колись був канал зі смішною назвою «TV-Табачук»? Він узагалі рибок час від часу показував. Тобто в нас може бути неполітичний контент, який виходить уночі, а вдень – політичний контент.

Маєте плани згодом виводити ваш канал за межі інтернету і дистрибутувати його на інші платформи?

– Для цього потрібне ліцензування, не думаю, що ми підемо на інші платформи, крім інтернету. Основний майданчик – це YouTube, також ми нарізатимемо контент для Facebook, Instagram, Telegram.

Які КРІ для цього проєкту?

– Якщо говорити загалом – не лише онлайн, але й перегляди найцікавіших матеріалів, то нас цікавлять мільйонні перегляди. Для цього потрібні таргетологи, спеціалісти з SMM. Ці спеціалісти вже є в нашій команді, і тепер вони ще й додатково займатимуться цим напрямком.

Ваш канал буде орієнтований лише на лайф чи на аналітику також? Яке буде співвідношення цих напрямків?

– Якщо в нас буде аналітика, то в дуже простому форматі. Наприклад, три хвилини депутат пояснює про свій законопроєкт чи рішення. Але це ілюструватиметься цифрами, інфографікою тощо. І це не буде годинна програма.

З огляду на те, що це інтернет-телебачення, то, думаю, вагома частка (десь 30-50%) має бути лайву. До речі, онлайн – це найдешевший контент.

Які проєкти ви готуєте до місцевих виборів?

– У нас ще немає програмної сітки, тому поки що не скажу про проєкти. Але ми б точно хотіли познайомити з нашими кандидатами в мери з обласних центрів. Їх не так багато.

Команда президента робить свої формати для загальнонаціональних каналів, наприклад, інтерв’ю Володимира Зеленського за кермом електрокару абощо. Будете ви з ними взаємодіяти?

– Ми постійно консультуємось, обмінюємось ідеями. Ми плануємо завантажувати їхні відео на свій канал. Також ми будемо тільки за, якщо інші канали братимуть наш контент, адже це допоможе розширити аудиторію.

Олександр Дубінський матиме стосунок до цього проєкту?

– Ви знаєте, його не було цілий тиждень у Раді. І я ще з ним не говорила. Але він досить активний у роботі (буде нашим уповноваженим у Херсонській області), тому ми долучатимемо його, як і інших депутатів, які пропонуватимуть свій контент.

Який тираж газети і який контент буде в ній?

– Як я вже казала, перший випуск – це 500 тисяч. Але, думаю, надалі це має бути на всю Україну 3-5 млн на місяць. Якщо наші організації будуть готові розповсюджувати, то ми збільшимо тираж.

Ми не плануємо газету як партійний листок. У неї буде така ж концепція, як у каналу. Вона розповідає про те, що відбувається, простими словами. Плануємо 8 шпальт, колір. Ми будемо писати про наші маленькі перемоги – законопроєкти, які змінюють життя: ми заборонили використання пластикових пакетів або дали доступ до водойм.

До певної міри ми допомагатимемо і виконавчій владі з комунікаціями. Але це не означає, що ми міністрів будемо запрошувати. Це буде пояснення рішень або незгода. Якщо ми вважаємо, що рішення мало бути іншим чи його треба змінити, то ми про це будемо говорити. Це і є парламентський контроль.

Власне, так вийшло із законом про дезінформацію. Ми в комітеті одразу сказали, що нас хвилюють такі і такі питання і, перш ніж зареєструвати законопроект, зверніть на них увагу, бо інакше він не матиме шансів отримати 226 голосів.

А ви самі підтримуєте цей законопроєкт?

– Я розумію, що ця проблема є, і ми живемо у стані інформаційної війни. У планах уряду – створення моніторингово-аналітичного центру, який «ловитиме» ворожі (в першу чергу російські) наративи, сплановані інформаційні кампанії. Наприклад, зараз я замовила нашій моніторинговій компанії проаналізувати повідомлення в соцмережах щодо «уханської історії». Бо те, що я бачила, було спланованим нагнітанням істерії Тобто проблема з дезінформацією є.

Однак у законопроєкті є багато питань, які непокоять. Наприклад, кримінальна відповідальність. Я не думаю, що всім порушникам треба давати по 7 років.

Досить часто джерелом дезінформації є самі представники влади для досягнення своїх політичних цілей. У вашій партії є люди з різними інтересами та політичними впливами. Як це поєднуватиметься каналі? Що буде, якщо ваші депутати самі запускатимуть дезінформацію на вашому каналі?

– Дезінформації у нас не буде. Ми не розповсюджуватимемо чутки. Ми даватимемо те, у чому впевнені.

Ви подаватимете позицію партії чи різні позиції певних депутатів?

– Позиція фракції формується за принципом 70% «за». Але я не бачу нічого поганого в тому, щоб людина могла пояснити свою позицію, яка не співпадає з партійною. Наприклад, остання історія з тим, що Максим Бужанський не встав при вшануванні загиблих на Майдані. На нашому каналі він би мав змогу пояснити свою позицію. Але дезінформації у нас не буде. І ми не допускатимемо того депутата, який це зробить, і будемо ставити його на «інформаційний карантин».

За це відповідатиме редактор?

– Так. У нього навіть буде змога перемикати ефір на щось інше, якщо він помітить подібні речі.

Фото надані Євгенією Кравчук

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5118
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду