Колишній гендиректор «Руставі-2» заснував новий канал

Колишній гендиректор «Руставі-2» заснував новий канал

21 Серпня 2019
1823
21 Серпня 2019
14:30

Колишній гендиректор «Руставі-2» заснував новий канал

1823
Колишній генеральний директор грузинського телеканалу «Руставі-2» Нікі Гварамія заснував новий телеканал – Mtavari Arkhi («Головний канал»).
Колишній гендиректор «Руставі-2» заснував новий канал
Колишній гендиректор «Руставі-2» заснував новий канал

Про це 19 серпня повідомляє «Ехо Кавказ» (проєкт «Радіо Свобода»).

Нікі Гварамія також став генеральним директором нового каналу. За його задумом, «Головний канал» «має перехопити пальму першості» у «Руставі-2».

Контрольний пакет акцій нової телекомпанії Mtavari Arkhi (51%) належить Нікі Гварамію, а 49% – Кахаберу Анджапаридзе, одному з акціонерів компанії «Інтермедіа плюс» і ексдепутату парламенту Грузії. Позицію фінансового директора займає Іраклій Ніжарадзе. У каналу буде ще два директора – Дмитро Садзаглішвілі і Тамта Мурадашвілі, наразі не відомо, які департаменти вони очолять.

Зазначається, що право на мовлення канал уже отримало, однак йдеться про вихід в ефір виключно розважальних програм. Ліцензія була видана ще в квітні 2019 року. Канал тоді називався Comedy Arkhi, під цією назвою канал значився в Цивільному реєстрі до 15 серпня.

Нікі Гварамія має намір звернутися до Національної регулюючої комісії з комунікацій з проханням модифікувати авторизацію (отримати права на випуск інформаційних та політичних програм). Водночас він уточнив: «Якщо вони не дадуть нам право, ми все одно будемо їх (передачі) випускати».

Крім того, Нікі Гварамія запросив на роботу на «Головний канал» журналістів, яких звільнили з телекомпанії «Руставі-2».

Нагадаємо, 18 липня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) не встановив жодного порушення Конвенції з прав людини в справі грузинської телекомпанії «Руставі 2». Тим самим був залишений в силі вердикт Верховного суду Грузії від 3 березня 2017 року, згідно з яким активи компанії повинні перейти колишньому власнику Кібарі Халваши.

Згодом стало відомо, що публічний реєстр Мін'юсту Грузії зареєстрував Кібарі Халваши власником телекомпанії «Руставі 2». Тепер 60% телекомпанії «Руставі 2» належить Кібарі Халваши, решта 40% – компанії «Панорама».

Після цього відбулися збори партнерів – власників телерадіокомпанії «Руставі-2», на якому прийнято рішення про звільнення Нікі Гварамії з поста директора телекомпанії й призначення на цю посаду Паати Салія, юриста Кібарі Халваши. Крім того, Тбіліський міський суд 11 серпня обрав запобіжний захід у вигляді застави на суму 40 тисяч ларі (13,6 тис. дол.) колишньому генеральному директору грузинського телеканалу «Руставі-2» Ніку Гварамію, якого Генеральна прокуратура Грузії звинувачує у «використанні керівних повноважень на підприємстві з метою отримання вигоди, що спричинило значну шкоду».

12 серпня власник «Руставі-2», бізнесмен Кібар Халваші виставив канал на продаж нібито «через борги». Він уточнив, що готовий до переговорів щодо продажу телеканалу «із будь-якою зацікавленою особою», окрім Михеіла Саакашвілі.

Нове керівництво грузинського телеканалу «Руставі-2» звільнило ведучого авторської програми «P. S.» Георгія Габунію, який російською мовою звернувся до президента Росії Володимира Путіна, використовуючи лише нецензурні вирази. Також були звільнені начальник інформаційної служби Нодар Меладзе і ведуча Нанука Жоржоліані. Крім того, ведучі новинної служби телекомпанії «Руставі 2» Діана Джоджуа і Михеіл Сесіашвілі в прямому ефірі оголосили, що йдуть з каналу.

Фото: Радіо Свобода

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1823
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду