Як кадровий голод підштовхнув «1+1 медіа» заговорити про вікову недискримінацію

Як кадровий голод підштовхнув «1+1 медіа» заговорити про вікову недискримінацію

23 Травня 2019
4473
23 Травня 2019
10:30

Як кадровий голод підштовхнув «1+1 медіа» заговорити про вікову недискримінацію

4473
Пам’ятаєте фільм «Стажер» із Робертом де Ніро, де він грає літнього чоловіка, який влаштувався на стажування до IT-компанії? Відтепер це не такий уже й далекий від українських реалій сюжет.
Як кадровий голод підштовхнув «1+1 медіа» заговорити про вікову недискримінацію
Як кадровий голод підштовхнув «1+1 медіа» заговорити про вікову недискримінацію

21 травня «1+1 медіа» оголосила про запуск програми стажування для людей віком старше 50 років. Тривалість стажування — два місяці, протягом яких їм виплачуватимуть стипендії, а наприкінці потрібно буде захистити свій проект. На кожну вакансію претендуватимуть по двоє стажерів. Обов’язкова вимога до них — наявність відповідного досвіду. Перелік відкритих вакансій:

  • гостьовий редактор «Сніданку з “1+1”»;
  • кастинг-менеджер;
  • копірайтер;
  • літературний редактор «ТСН.ua»;
  • менеджер із корпоративної соціальної відповідальності;
  • редактор;
  • секретар ресепшну;
  • сценарист-редактор.

Стажування є частиною соціальної кампанії «Люди ідей+. #забутипровік», запущеної «1+1 медіа» у партнерстві із сайтом із пошуку роботи Rabota.ua, благодійним фондом «Життєлюб», кадровою компанією «Анкор» та L’Oreal. Окрім програми стажування, кампанія включатиме телевізійні ролики про те, що ніколи не пізно знайти нову роботу; контентний проект зі співробітниками «1+1 медіа» старше 50 років та людьми з-поза меж компанії, які в цьому віці змогли вдало змінити своє життя; тематичну конференцію.

Причину запуску такої кампанії в медіагрупі пояснюють бажанням розширити свої можливості в пошуку персоналу: наразі 12 % колективу «1+1 медіа» — люди віком 50+, але вони працюють у компанії давно (найбільша частка працівників медіагрупи старше 50 років — 50 % — в адміністративному департаменті, найменша — 9 % — на телеканалі ТЕТ). Нові ж претенденти старшого віку на вакансії групи не подаються. У компанії пояснюють це самодискримінацією: український ринок праці так довго прагнув молодих та креативних і так довго крутив носом від тих, кому не те що за 50, а навіть за 40, що люди перестали вірити у свої сили.

Це підтверджують і результати дослідження, проведеного на замовлення «1+1 медіа» дослідницькою агенцією Info Sapiens напередодні кампанії: саме застарий вік респонденти назвали найбільш вагомим фактором дискримінації на роботі. Причому «застарий» — це 49 років. Дослідження було проведено методом телефонного інтерв’ю (САТІ) із дзвінками на мобільні телефони, опитано 800 респондентів. Вибірка є репрезентативною міському населенню України віком 18–70 років. Статистичне відхилення не перевищує 3,46 %, довірча ймовірність — 95 %.

Результати опитування також свідчать про усталений в українському суспільстві стереотип щодо того, що розквіт творчого мислення відбувається у віці до 40 років.

Водночас світовий досвід показує, що така система поглядів і стереотипів є хибною. Згідно з даними World Values Survey за 2011–2014 роки, найбільш розвинуті країни визнають роль вікової диверсифікації співробітників компаній як складової їхнього успіху. Ставку на молодь роблять переважно країни Середньої Азії.

Заговорити про бажаність персоналу старшого віку «1+1 медіа», вочевидь, змусив усе більший дефіцит робочої сили, від якого наразі потерпають багато галузей в Україні, в тому числі медійна. Ця криза надалі лише поглиблюватиметься. І кампанія «1+1 медіа», безумовно, досягне якоїсь кількості старших глядачів та змусить їх шукати роботу проактивніше. Але цікаво також побачити, якою буде середня швидкість усвідомлення українськими HR-менеджерами життєвої необхідності не дискримінувати пошукачів роботи за віком і коли стереотипи щодо віку відімруть у критичної більшості українських роботодавців.

Менеджери «1+1 медіа» жартують, що крім офіційної причини — полегшити своїй компанії пошук персоналу — запустити кампанію щодо вікової недискримінації їх змусило бажання підготувати ґрунт до того моменту, коли їм самим виповниться по 50 років. Ураховуючи, що середній вік співробітників медіагрупи — 37 років, чекати лишилося не так і довго.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4473
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду