Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо реформи кіноіндустрії

Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо реформи кіноіндустрії

20 Червня 2018
3608
20 Червня 2018
19:20

Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо реформи кіноіндустрії

3608
19 червня Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законів у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про державну підтримку кінематографії».
Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо реформи кіноіндустрії
Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо реформи кіноіндустрії

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.  

Законопроект пропонує внести зміни до законів «Про кінематографію», «Про державно підтримку кінематографії України» та «Про місцеве самоврядування в Україні».

Зокрема, додати до закону «Про кінематографію» статтю 93 про правовий статус і функції кінокомісій:

  • Кінокомісії утворюються і діють при сільських, селищних, міських радах, їх виконавчих органах, з метою надання організаційної, консультаційної та іншої не забороненої законом допомоги виробникам фільмів, демонстраторам фільмів, іншим суб’єктам кінематографії, а також залучення українських та іноземних інвесторів для фінансування виробництва, прокату і показів фільмів.
  • Функціями Кінокомісії, зокрема, є:
  1. розгляд звернень суб’єктів кінематографії та підготовка передбачених законодавством матеріалів щодо узгодження з сільськими, селищними, міськими радами проведення зйомок;
  2. допомога в організації переговорів з власниками, користувачами об’єктів нерухомості, земельних ділянок, з метою надання доступу для проведення зйомок;
  3. консультування щодо різних аспектів кіновиробництва;
  4. координація з органами державної влади та місцевого самоврядування (МВС тощо) щодо отримання передбачених законодавством погоджень для проведення зйомок;
  5. забезпечення зайнятості місцевим спеціалістам в галузі кінематографії;
  6. популяризація місцевих кіностудій, в тому числі державних;
  7. популяризація місцевих об’єктів зйомок – об’єкти архітектури, ландшафт, вулиці, приміщення тощо;
  8. надання грантів, субсидій для підтримки кінематографії в порядку і межах, передбачених законодавством, рішеннями відповідної сільської, селищної, міської ради, за рахунок коштів місцевих бюджетів;
  9. надання консультаційних та інших послуг щодо отримання державної підтримки в порядку, передбаченому Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні».
  • Повноваження Кінокомісії визначаються положенням, затвердженим відповідною місцевою радою.
  • Фінансування кінокомісії, її діяльності, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів. 

Запропоновано також додати до закону «Про кінематографію» статтю 94, що регулюватиме правовий статус державних кіностудій:

  • Державною кіностудією є господарська організація єдиним учасником (акціонером) якої є держава.
  • Органи місцевої влади в межах, встановлених власними бюджетами, можуть передбачити порядок часткового покриття витрат суб’єктів кінематографії на виробництво фільмів, що здійснюються за участю та/або замовленням державних кіностудій, розташованих в межах території відповідної територіальної громади.
  • Основною метою діяльності державних кіностудій є здійснення підприємницької діяльності  у  кінематографії. Обов’язковою умовою приватизації державної кіностудії (у тому числі - шляхом приватизації пакета акцій) є збереження основної мети її діяльності впродовж 10 років з дати завершення приватизації.
  • Державна кіностудія не може змінити статус суб’єкта кінематографії внаслідок приватизації.

Передбачається також можливість для органів місцевої влади встановлювати власні програми підтримки кінематографії в регіоні в межах своїх бюджетів та утворювати місцеві фонди фінансової підтримки кінематографії на території відповідної територіальної громади. 

Повний текст законопроекту - тут

Нагадаємо, у березні минулого року Верховна Рада прийняла закон «Про державну підтримку кінематографії». Законопроект №3081-д, ініційований об’єднанням «#КіноКраїна» та народним депутатом Миколою Княжицьким, приймався Верховною Радою двічі, вдруге – після вето Президента Петра Порошенка та внесення до нього пропозицій.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3608
Читайте також
24.03.2017 19:00
Галина Петренко
Денис Алампієв
Лілія Апостолова
12 321
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду