15:57
Понеділок, 20 Листопада 2017

Депутати хочуть заборонити піднімати тарифи на доставку україномовної преси та регіональних видань Донбасу

Народні депутати пропонують заборонити піднімати тарифи на передплату і доставку преси, що видається українською мовою, а також вітчизняної регіональної та місцевої преси на Донбасі.
Депутати хочуть заборонити піднімати тарифи на доставку україномовної преси та регіональних видань Донбасу
Депутати хочуть заборонити піднімати тарифи на доставку україномовної преси та регіональних видань Донбасу

Законопроект № 7291 «Про мораторійна підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань на території України та періодичних регіональних і місцевих видань на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей» зареєстрували 15 листопада народні депутати Вікторія Сюмар, Дмитро Лубінець, Олена Кондратюк.

Вони пропонують заборонити піднімати тарифи на приймання передплати та доставки за передплатою друкованих ЗМІ, що видаються українською мовою, тимчасово – на три роки з дати прийняття закону.

Також автори пропонують тимчасово, на термін особливого періоду, встановити мораторій на підняття тарифів на приймання передплати та доставки за передплатою вітчизняних періодичних друкованих ЗМІ регіональної та місцевої сфери розповсюдження на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей.

У разі ухвалення закон має набрати чинності з дня опублікування, а уряд протягом трьох місяців повинен буде вирішити питання розмежування передплатних індексів українських та іншомовних друкованих періодичних видань.

Автори законопроекту нагадують: відповідно до частини 2 статті 9 закону «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» тариф на оформлення передплати та доставку передплатникам державних друкованих ЗМІ повинен становити не більше 40% собівартості виготовлення одного примірника передплатного видання. А Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа-профспілка України, Українська асоціація медіабізнесу та інші громадські організації неодноразово порушують питання про на підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань на території України. Відтак, депутати вирішили ініціювати мораторій.

Нагадаємо, в останні роки між видавцями преси та ПАТ «Укрпошта» і ДП «Преса» майже щороку відбувається конфлікт щодо підняття тарифів на передплату і доставку видань.

Зокрема, цього року в березні стало відомо, що «Укрпошта» планує підняти розмір тарифів не тільки на доставку передплачених газет і журналів, але й різко збільшити тариф за оформлення (приймання) передплати преси поштою. Національна спілка журналістів України запропонували відкласти підвищення тарифів на доставку преси до 2018 року.

Наприкінці березня стало відомо, що «Укрпошта» запроваджуватиме нові тарифи поетапно – з 1 липня вони підвищаться наполовину від того зростання, яке хотіли запровадити поштовики, а з 1 січня 2018 року – на повний обсяг підвищення.

Читайте також

Фото: firtka.if.ua

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
703
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop