StarLight Sales підтверджує інфляцію 35% в 2018-му
За його словами, розпроданість рекламних блоків на українському телеринку наблизилась до 100%, попит зростає, і клієнти почали активні переговори щодо угод 2018 року.
«У переговорному процесі вже перебувають контракти 2018 року на ресурс в обсязі 400-500 млн грн., тому ми відчуваємо потребу роз’яснити нашу цінову політику, – зауважив Андрій Партика. – Протягом літа і осені на ринку спостерігається підвищений попит на телерекламу.
За даними наших аналітиків, відставання динаміки цін на телерекламу і обсягів телевізійного рекламного ринку від виручки наших клієнтів наразі становить 35-50% в залежності від сектору бізнесу. Ми не поспішали піднімати свої ціни в 2014-2015 роках, давши можливість клієнтам стабілізувати ситуацію в своєму бізнесі. З 2018 року телеринок вимушений збалансувати свої ціни, щоб залишатись в економіці хоча б на тому рівні, на якому знаходяться зараз наші клієнти. Відтак інфляція на наших телеканалах наступного року планується на рівні 35%».
Генеральний директор StarLight Sales також зауважив, що за ціною контакту з цільовою аудиторією телебачення навіть після підвищення цін залишиться більш доступним за будь-яке інше медіа.
«За аудиторією 18-54 ціна тисячі контактів на телебаченні становитиме принаймні вдвічі менше, ніж, наприклад, відеореклама в інтернеті. А якщо відкинути майже 50% ботів, про яких пише BBC, і з ними в публічному полі ніхто навіть не намагається сперечатись, то наша ціна в чотири рази нижча», – відзначив Андрій Партика.
Нагадаємо, 4 вересня, Всеукраїнська рекламна коаліція (ВРК) оновила прогноз обсягів рекламно-комунікаційного ринку на 2017 рік. Прогноз щодо обсягу ринку телевізійної реклами залишився без змін: 7 414 млн грн., або +31% відносно 2016 року. При цьому зростання прямої реклами в 2017 році ВРК прогнозує на рівні 30% до 6 455 млн грн., спонсорства – 35% до 960 млн грн. і зауважує, що основним драйвером зростання рекламного ринку є медіаінфляція.
Раніше, в травні, Kwendi Media Audit опублікувала прогноз щодо медіаінфляції на 2017 рік. Прогнози опитаних Kwendi Media Audit топ-менеджерів найбільших рекламних холдингів для телереклами коливалися від 30% до 35%. Найвищу медіаінфляцію опитані Kwendi Media Audit експерти в 2017 році прогнозували для діджитал-відео (середня оцінка – +56%), на другому місці – зовнішня реклама (+52%).
Фото: Олексій Темченко