Наступний серіал Тетяни Гнєдаш на каналі «Україна» буде українською мовою
Про це «Детектору медіа» повідомили в прес-службі холдингу «Медіа Група Україна» (МГУ), розповівши про збільшенням україномовного контенту в ефірі та прокоментувавши питання регулювання української мови в медіа.
Стратегічне рішення холдингу – збільшувати обсяг україномовного контенту в ефірі. «Ми інвестуємо у його виробництво і вже точно не збираємося звертати з цього шляху», - повідомили в МГУ.
Ефір телеканалу «Україна» двомовний, але, за даними прес-служби холдингу, впродовж останніх 10 років обсяг трансляцій українською мовою в ефірі каналу «Україна» та інших каналів групи поступово збільшувався.
«Це стосувалося, перш за все, інформаційних програм, розважальних, спортивних трансляцій. За останній рік ми вийшли на якісно новий етап – знімаємо серіали українською мовою: з успіхом пройшов в ефірі каналу “Україна” серіал “Черговий лікар”, і вже незабаром відбудеться прем’єра другого сезону. Після двох успішних сезонів проекту “Агенти справедливості” третій навесні вийде вже українською. Триває робота над серіалом “Обручка з рубіном”, сценарій якого українською і про українських героїв пише Тетяна Гнєдаш. І надалі у слоті 18.00 на каналі “Україна” плануємо транслювати саме україномовні серіали. У програмі “Ранок з Україною” вже всі ведучі говорять українською, хоча для цього декому і треба було удосконалити власні знання. Незмінний ведучий програми “Говорить Україна” Олексій Суханов вчить українську, потроху починає переходити на українську в ефірі і власним прикладом демонструє, що це під силу кожному», - повідомила прес-служба МГУ.
Коментуючи законодавчі ініціативи з регулювання української мови в медіа (три законопроекти про мову), «Медіа Група Україна» виступила за саморегулювання або співрегулювання (погоджені дії індустрії та регулятора) в цьому питанні. Детальніше читайте тут.
Нагадаємо, нещодавно у Верховній Раді були зареєстровані три законопроекти про мову (№ 5556, № 5669 і № 5670), які передбачають майже повну українізацію телевізійного та радійного ефіру, преси, книговидання, кінематографа та реклами. Законодавчі ініціативи спричинили активну дискусію в медійному середовищі.
На фото - Тетяна Гнєдаш
Фото надане Тетяною Гнєдаш