Медіахолдинг «Вести Украина» вважає, що СБУ не вповноважена досліджувати бенефіціарів

Медіахолдинг «Вести Украина» вважає, що СБУ не вповноважена досліджувати бенефіціарів

25 Січня 2017
1757
25 Січня 2017
10:40

Медіахолдинг «Вести Украина» вважає, що СБУ не вповноважена досліджувати бенефіціарів

1757
Медіахолдинг «Вести Украина» оприлюднив відповідь Національній раді з питань телебачення і радіомовлення щодо власника «Радио Вести», в якій зазначає, що СБУ не вповноважена надавати інформацію про бенефіціарів телерадіоорганізацій.
Медіахолдинг «Вести Украина» вважає, що СБУ не вповноважена досліджувати бенефіціарів
Медіахолдинг «Вести Украина» вважає, що СБУ не вповноважена досліджувати бенефіціарів

Голова медіахолдингу «Вести Украина» Ольга Семченко відповіла на заяву заступниці голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ульяни Фещук з приводу звернення до СБУ для перевірки причетності Олександра Клименка до «Радио Вести».

Про це повідомила прес-служба МХВУ. 

«Згідно з Законом України "Про службу безпеки України", СБУ як державний правоохоронний орган спеціального призначення не вповноважений надавати "підтвердження" інформації про кінцевих бенефіціарів телерадіоорганізацій. Згідно з Порядком надання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та відповідних форм документів телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги № 251/28381, структура власності та інформація про кінцевих бенефіціарів власників розміщена на веб-сайтах телерадіоорганізацій, є публічною і офіційною», - йдеться в заяві.

Голова медіахолдингу також зазначила, що, керуючись цими нормами, Національна рада має право додатково запросити у телерадіоорганізації документи, що підтверджують приналежність корпоративних прав, і виключно на підставі поданих документів визначати «прозорість» структури власності: «Проте ніяких додаткових запитів від регуляторів ми не отримували. Всі документи від нас були подані й питань у Нацради до них не було. А зараз раптом виникли. Це підтверджує політичний контекст дій Національної ради проти "Радио Вести". Будь-яка дія, будь-який документ, підписаний чи СБУ, чи іншим державним органом, має своє ім'я і прізвище. Фальсифікацію і підтасовування фактів ми обов'язково передамо на розгляд суду, і не тільки українського. Закон понад усе». 

Також пані Семченко нагадала, що 23 січня колектив «Радио Вести» звернувся з листом до європейських колег із проханням підтримати радіостанцію в боротьбі за право вільно говорити. На думку редакції, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення упереджено і суб'єктивно звинувачує «Радио Вести» в непрозорій структурі власності, ставлячи власні упередження вище закону.

Нагадаємо, вчора, 24 січня, в ефірі телеканалу «Еспресо» заступниця голови Нацради Уляна Фещук повідомила, що Нацрада попросила СБУ перевірити, чи є Клименко бенефіціаром «Радио Вести». 

29 грудня 2016 року медіахолдинг «Вести Украина» заявив, що Нацрада зволікає з розглядом заяви «Радио Вести» про продовження ліцензії, і тому повідомив працівників радіостанції про можливе скорочення. Заступниця голови Нацради Уляна Фещук у коментарі «Детектору медіа» повідомила, що ліцензії «Радио Вести» діють, доки Нацрада не розгляне заяви (навіть якщо строк дії ліцензій закінчився), і Нацрада ще буде приймати рішення за заявами радіокомпаній.

19 січня голова Нацради Юрій Артеменко спрогнозував, що рішення щодо продовження строку дії ліцензії «Радио Вести» буде непростим. Судячи з його слів, у регулятора є сумніви в прозорості власності радіостанції. Тим часом колектив «Радио Вести» звернувся за підтримкою до європейських колег, тому що занепокоєний відсутністю відповіді Нацради щодо продовження ліцензії радіостанції.

«Радио Вести» має кілька попереджень від Нацради. Останнє попередження Нацрада оголосила ТОВ «ТРК "Дивосвіт"» (київська частота «Радио Вести») 24 листопада 2016 року за випуск програми «Люди говорять» з Тетяною Монтян, де лунали образи на адресу учасників Революції гідності.

Крім трьох радіокомпаній, які мовлять як «Радио Вести», холдинг «Вести Украина» володів ще кількома радіокомпаніями, на базі яких хотів запустити «Радио Вести». Мова йде про придбані восени 2014 року в Андрія Карпія («Перша українська радіогрупа») чотири радіокомпанії (з мережею на 27 міст): ТОВ «ТРК "Онікс"» (позивний – «Перець FM», 23 частоти), ТОВ «ТРК "Стильне радіо"» (DJ FM, 1 частота), ТОВ «ТРК "Нота"» (Best FM, 2 частоти) і ТОВ «Телерадіовидавнича компанія "Комра"» (Best FM, 1 частота).

У грудні 2014 року компанії захотіли змінити позивні на «Радио Вести» і програмну концепцію під інформаційно-розважальний формат. Але Нацрада їм відмовила. Мовники звернулися до суду, де оскаржили рішення регулятора. Відтоді Нацрада кілька разів оголошувала компаніям попередження – зокрема, за недотримання програмної концепції. 15 вересня 2016 року регулятор черговий раз відмовив у переоформленні їхніх ліцензій.

15 вересня 2016 року Нацрада відмовила в продовженні ліцензії одній з компаній – ТРК «Стильне радіо», що володіла однією частотою в Мелітополі Запорізької області. Підставою стали кілька отриманих компанією попереджень. Крім того, голова Нацради Юрій Артеменко закликав медіахолдинг «Вести Украина» нарешті оприлюднити ім’я справжнього власника: «Скажіть, що ваш власник Клименко (Олександр Клименко - екс-міністр доходів і зборів, який нині перебуває в розшуку. - ДМ), і пишайтеся цим, принаймні це буде чесно».

1 грудня 2016 року стало відомо, що холдинг «Вести Украина» повернув попередньому власнику Андрію Карпію одну з придбаних у нього радіокомпаній – ТРК «Нота», що володіє двома частотами, на базі якої не вдалося запустити «Радио Вести». Перед тим ЗМІ повідомляли про наміри холдингу «Вести Украина» продати ТРК «Онікс», що володіє 23 частотами, на базі якої не вдалося запустити «Радио Вести».

28 грудня 2016 року стало відомо про закриття з 1 січня 2017 року телеканалу UBR, що також належить медіахолдингу «Вести Украина». 12 січня Нацрада анулювала ліцензію на супутникове мовлення телеканалу UBR (ТОВ «ЄС продакшен груп») за зверненням самої компанії.

При цьому голова Нацради Юрій Артеменко поцікавився у виконавчого директора холдингу «Вести Украина» Андрія Кошевого, чи означає відмова від супутникової телевізійної ліцензії, що медіахолдинг відмовився від своїх планів запустити конвергентне медіа у форматі «радіо віжн» (radio vision – радіо з відеотрансляцією зі студії). Андрій Кошевий відповів, що «для цього не потрібна ліцензія», і додав: «Ми виходимо з-під дії Нацради».

За неофіційними даними власником медіахолдингу «Вести Украина» є колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко. Але за документами він не є ані власником, ані кінцевим бенефіціаром.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1757
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду