«Радио Вести» теж стурбоване за свої ліцензії та повідомило працівників про скорочення

«Радио Вести» теж стурбоване за свої ліцензії та повідомило працівників про скорочення

29 Грудня 2016
2416
29 Грудня 2016
13:48

«Радио Вести» теж стурбоване за свої ліцензії та повідомило працівників про скорочення

2416
Медіахолдинг «Вести Украина» заявив, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення зволікає з розглядом заяви «Радио Вести» про продовження ліцензії, і тому повідомив працівників радіостанції про можливе скорочення.
«Радио Вести» теж стурбоване за свої ліцензії та повідомило працівників про скорочення
«Радио Вести» теж стурбоване за свої ліцензії та повідомило працівників про скорочення

Про це йдеться в заяві холдингу, поширеній 29 грудня – після того, як розпочався публічний конфлікт із Нацрадою в каналу «1+1».

Медіахолдинг «Вести Украина» звернувся до Нацради із заявою про продовження ліцензій «Радио Вести» в Києві та Харкові. Строк дії цих двох ліцензій завершується в лютому 2017 року. «Але рішення у встановлений законом строк так і не прийнято регулятором», - зауважує холдинг.

Холдинг попередив співробітників «Радио Вести» про можливе скорочення та пов’язує цей крок саме з тим, що Нацрада досі не вирішила подальшу долю радіостанції.

Заступниця голови Нацради Уляна Фещук у коментарі «Детектору медіа» повідомила, що матеріали всіх ліцензійних справ надходять на розгляд членів Нацради після опрацювання апаратом. Якщо в апарату є зауваження до ліцензійних документів, їхнє опрацювання може затягуватися, доки ліцензіати не виправлять недоліки. Наприклад, у Нацради можуть виникнути зауваження чи додаткові запитання щодо прозорості медіавласності, дозволів на використання передавачів тощо.

«Законом передбачено, що заява про продовження ліцензії розглядається Національною радою за 60 днів до завершення строку дії. А якщо заява не розглянута, навіть якщо вже закінчився строк дії –ліцензія діє до моменту ухвалення Нацрадою рішення щодо продовження або не продовження», - пояснила Уляна Фещук. Тому ліцензії «Радио Вести» ще діють, і Нацрада ще буде приймати рішення за заявою радіокомпаній.

Як відомо, «Радио Вести» мовить у Києві, Харкові та Дніпрі на базі ліцензій трьох радіокомпаній – ТОВ «ТРК "Дивосвіт"», ТОВ «Телерадіовидавнича компанія "Мастер"» і ТОВ «ТРК "Світ"».

Крім того холдинг «Вести Украина» володів ще кількома радіокомпаніями, на базі яких хотів запустити «Радио Вести». Мова йде про придбані восени 2014 року в Андрія Карпія («Перша українська радіогрупа») чотири радіокомпанії (з мережею на 27 міст): ТОВ «ТРК "Онікс"» (позивний – «Перець FM», 23 частоти), ТОВ «ТРК "Стильне радіо"» (DJ FM, 1 частота), ТОВ «ТРК "Нота"» (Best FM, 2 частоти) і ТОВ «Телерадіовидавнича компанія "Комра"» (Best FM, 1 частота).

У грудні 2014 року компанії захотіли змінити позивні на «Радио Вести» і програмну концепцію під інформаційно-розважальний формат. Але Нацрада їм відмовила. Мовники звернулися до суду, де оскаржили рішення регулятора. Відтоді Нацрада кілька разів оголошувала компаніям попередження – зокрема, за недотримання програмної концепції. 15 вересня регулятор черговий раз відмовив у переоформленні їхніх ліцензій.

15 вересня Нацрада відмовила в продовженні ліцензії одній з компаній – ТРК «Стильне радіо», що володіла однією частотою в Мелітополі Запорізької області. Підставою стали кілька отриманих компанією попереджень. Крім того, голова Нацради Юрій Артеменко закликав медіахолдинг «Вести Украина» нарешті оприлюднити ім’я справжнього власника: «Скажіть, що ваш власник Клименко (Олександр Клименко - екс-міністр доходів і зборів, який нині перебуває в розшуку. - ДМ), і пишайтеся цим, принаймні це буде чесно».

1 грудня стало відомо, що холдинг «Вести Украина» повернув попередньому власнику Андрію Карпію одну з придбаних у нього радіокомпаній – ТРК «Нота», що володіє двома частотами, на базі якої не вдалося запустити «Радио Вести». Перед тим ЗМІ повідомляли про наміри холдингу «Вести Украина» продати ТРК «Онікс», що володіє 23 частотами, на базі якої не вдалося запустити «Радио Вести».

28 грудня стало відомо про закриття з 1 січня 2017 року телеканалу UBR, що також належить медіахолдингу «Вести Украина».

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2416
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду