ПРОЕКТИ
18:31
Вівторок, 27 Грудня 2016

У київському цифровому ефірі з’являться п’ять нових телеканалів – Нацрада змінила наповнення мультиплексу «Експрес-інформу»

27 грудня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила ліцензію ТОВ «Телерадіокомпанія “Експрес-інформ”» (одна з юридичних осіб 5-го каналу) на цифрове ефірне мовлення з використанням 43 ТВК у Києві.
У київському цифровому ефірі з’являться п’ять нових телеканалів – Нацрада змінила наповнення мультиплексу «Експрес-інформу»
У київському цифровому ефірі з’являться п’ять нових телеканалів – Нацрада змінила наповнення мультиплексу «Експрес-інформу»

ТРК «Експрес-інформ» має ліцензію на цифрове мовлення, але фактично є провайдером локального київського мультиплексу на 43 телевізійному каналі (ТВК). 27 грудня Нацрада змінила наповнення цього мультиплексу, задовольнивши відповідну заяву самого ліцензіата.

Раніше ТРК «Експрес-інформ» за ліцензією мала транслювати на 43 ТВК у цифровому ефірі п’ять телеканалів:

 • ТОВ «Телерадіокомпанія “Експрес-інформ”» (5 канал);
 • ТОВ «Музичний канал О-ТВ» (O-TV);
 • ТОВ «Музичний телеканал “Ру м’юзік”» (EU Music);
 • ТОВ «Новини 24 години» (NewsOne);
 • ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» (ICTV).

Нині ємність мультиплексу розширено до восьми телеканалів. Зі старого складу каналів залишилися тільки 5 канал, EU Music і NewsOne. А замість O-TV та ICTV до локального мультиплексу потрапили нові п’ять каналів: «Сонце», «Надія», «КРТ місто», Music Box і «Рада».

Тобто після внесених 27 грудня Нацрадою змін до мультиплексу ТРК «Експрес-інформ» записані такі вісім телеканалів:

 • ТОВ «Телерадіокомпанія “Експрес-інформ”» (5 канал);
 • ТОВ «Солар медіа» («Сонце»);
 • ТОВ «Телевізійний канал “Надія”» («Надія»);
 • ТРК «Сатурн» у формі ТОВ і ТОВ «ТРК “Академія”» («КРТ місто»);
 • ТОВ «Музичний телеканал “Ру м’юзік”» (EU Music);
 • ТОВ «Мьюзік бокс Україна» (Music Box);
 • ТОВ «Новини 24 години» (NewsOne);
 • ДП «Парламентський телеканал “Рада”» («Рада»).

Місяць тому, 18 листопада, Нацрада переоформила аналогічну ліцензію на цифрове ефірне мовлення ТОВ «Ера продакшн», яке використовує 41 ТВК у Києві. Ємність мультиплексу «Ери продакшн» було розширено до восьми телеканалів. Зі старого складу каналів залишилися тільки «Ера»/«UA:Перший» (на одному каналі), а сім інших – новачки цифрового ефіру. До мультиплексу «Ери продакшн» потрапили: «Правда тут», Boutique TV, М2, «Плюсплюс», «24», RTI і «100+».

Нагадаємо, 23 червня Нацрада продовжила ліцензії «Ері продакшн» і ТРК «Експрес-інформ» на цифрове ефірне мовлення в Києві (локальні київські мультиплекси). Водночас регулятор відмовив у продовженні подібної ліцензії ТОВ «Гамма-консалтинг».

Обом компаніям – «Ері продакшн» і ТРК «Експрес-інформ» – Нацрада виписала особливі ліцензійні умови:

 • привести ліцензії у відповідність до вимог чинного законодавства шляхом переоформлення (очевидно, йдеться про переоформлення ліцензій мовників на ліцензій провайдерів чи в інший спосіб, який може бути передбачений новим законом «Про аудіовізуальні послуги» для ліцензування цифрового наземного телебачення) і до 31 грудня 2016 року перейти на стандарт мовлення DVB-T2;
 • частоти, на яких працюють компанії, можуть бути змінені за результатами перепланування частот плану «Женева-2006»;
 • наповнення локальних мультиплексів ліцензіатів (кількість і перелік програм) будуть визначені Нацрадою на конкурсній основі або шляхом переоформлення ліцензій місцевих аналогових ефірних мовників з аналогового на цифровий стандарт не пізніше завершення переходу від аналогового до цифрового мовлення.

За даними єдиного державного реєстру, кінцевими власниками «Ери продакшн» є дружина народного депутата Андрія Деркача Оксана Терехова та Олена Федорова, яка є співвласницею компанії «Центральноєвропейські медіа ініціативи», що володіє колишнім провайдером мультиплексу МХ-4 ТОВ «УЦТМ». Кінцевим власником ТРК «Експрес-інформ», яка є однією з двох юридичних осіб 5-го каналу, є Президент України Петро Порошенко. А міноритарними співвласниками «Гамми-консалтинг» є сини лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка Андрій і Костянтин,. При цьому, за даними єдиного державного реєстру, в «Гамми-консалтинг» відсутній кінцевий бенефіціарний власник.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4158
Переглядів
Коментарі
Андрій
23:14 / 27 Лютого 2017
Щось мені підказує, що частота 43 ТВК у Києві "як медом намазана", і ніхто не збирається переходити на інший канал, не дивлячись на те, що Київська область прикордонна з Білоруссю. І нікого не цікавить, з якою якістю приймається київський мультиплекс на 43 ТВК, навіть, якщо прийом буде взагалі неможливим, кінець з кінцем, вимкнуть мультиплекс і просто поставлять на 43 ТВК немодульовану несучу, голвне, щоб кияни не дивилися Білорусь при тропрсферному проходженні!!!!!! Господи, як це нагадує залізний занавіс, коли у радянські часи владі не подобалося, коли на Західній Україні дивилися Польщу!!!!!......
Андрій
09:04 / 26 Лютого 2017
Взагалі, на 43 ТВК погана якість сигналу-мій тюнер його читає тільки іноді уривками, у той час, коли 26, 29, 31, 49, 41 ТВК у мене йдуть з відмінною якістю (Київ, Березнки). Рівень сигналу на 43 ТВК 90, якість 55, смуги зелені (прийом можливий). Але дуже часто всі смуги на 43 ТВК червоніють (прийом неможливий).
Андрій
08:47 / 26 Лютого 2017
43 ТВК був виділений в Києві для експерементального мовлення, а для постійного треба його змінити, щоб, згідно Женеви-2006, була електомагнітна сумісність з прикордонними до Київської області регіонами Білорусі.
Андрій
08:23 / 26 Лютого 2017
43 ТВК треба змінити на інший-теж на 43 ТВК працює згідно Женеви-2006 цифра у блолоруському Брагині (5 кВт). Немає електромагнітної сумісності (Київсь область прикордонна з Білоруссю).
Сателл
19:10 / 27 Грудня 2016
Это в МПЕГ-2 или МПЕГ-4 новые будут?
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop