Рада ухвалила закон про штрафи Нацради

Рада ухвалила закон про штрафи Нацради

1 Листопада 2016
2738
1 Листопада 2016
14:30

Рада ухвалила закон про штрафи Нацради

2738
1 листопада Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект № 4815 «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною радою)».
Рада ухвалила закон про штрафи Нацради
Рада ухвалила закон про штрафи Нацради

Голосування за законопроект № 4815 відбулося у дві спроби. Спершу не вдалося зібрати необхідний мінімум голосів – був 221 голос. Після повернення до голосування за законопроект віддали свої голоси 236 народних депутатів.

Законопроект передбачає прописати прямо в законі «Про телебачення і радіомовлення» розміри штрафів та порушення, за які вони накладаються на мовників і провайдерів (нині це питання регулюється розпорядженням Кабміну). Штрафи для мовників і провайдерів передбачені в розмірі 25%, 10% і 5% розміру ліцензійного збору, залежно від тяжкості порушення. При цьому найбільший штраф (25%) призначається за найтяжчі порушення та може стягуватися незалежно від того, чи застосовувалася до порушника санкція попередження. А менші штрафи за менші порушення можуть стягуватися тільки після попередження.

Законопроект ухвалено в редакції, підготовленій Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики до другого читання.

Під час голосування парламент окремо розглянув відхилені профільним комітетом поправки народних депутатів Юрія Левченка та Юрія Морока, які наполягали на розгляді. Парламент не підтримав цих поправок. При цьому пан Мороко заявив, що цей законопроект – «ще одна ланка у створенні системи тиску на ЗМІ».

Також на розгляді своєї поправки № 60 наполягала народна депутатка Олександра Кужель. Вона запропонувала виправити технічну помилку в статті 24 закону «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», де перелічено рішення, які може приймати регулятор на засіданнях: виправити слова про звернення Нацради до суду «із заявою про скасування державної реєстрації провайдера програмної послуги» на звернення Нацради до суду «з позовом про анулювання ліцензії провайдера програмної послуги». Попри те, що ця поправка не стосувалася тексту законопроекту, голова Комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар запропонувала парламенту під стенограму включити цю поправку до остаточного тексту законопроекту під час голосування в цілому.

Під час обговорення законопроекту лідер фракції «Радикальної партії» Олег Ляшко звинуватив Нацраду в бездіяльності: «Ми обговорюємо законопроект, який посилює санкції. Але в мене питання: чи не достатньо сьогодні в Нацради повноважень, щоб притягнути до відповідальності «Інтер», де працюють сепаратисти з Москви. Нацрада цього не бачить, СБУ цього не бачить. Моя відповідь: повноважень більш ніж достатньо, але є домовленості влади з власниками «Інтера». Треба не закон приймати про повноваження Нацради, а змінити склад Нацради».

Йому відповів голова Нацради Юрій Артеменко: «Хто найбільше кричить – той сам і злодій». Пан Артеменко також закликав парламент підтримати закон: «Дайте нам інструмент для того, щоб зупиняти інформаційну агресію».

Слова пана Артеменка обурили пана Ляшка і той закликав відправити Нацраду у відставку: «Голова Нацради пан Артеменко замість того, щоб відповісти на моє питання, починає мене в чомусь звинувачувати. Дана відповідь (а точніше відсутність відповіді) показує, що Нацрада фактично кришує «Інтер», і тому «Інтер» має можливість безкарно проводити свою антиукраїнську політику. Я наполягаю на відставці голови Нацради та переобранні всього складу Нацраду».

До консенсусу колег закликала Вікторія Сюмар. Вона нагадала, що зараз Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики працює над законопроектом «Про аудіовізуальні послуги», в якому планує змінити порядок обрання та призначення членів Нацради, а саме – передбачити конкурсну процедуру. Пані Сюмар запропонувала депутатам надати комітету свої пропозиції щодо нового механізму обрання Нацради.

Нагадаємо, законопроект № 4815 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною Радою)» зареєстрували 15 червня народні депутати Григорій Шверк, Владислав Севрюков (обидва – «Блок Петра Порошенка»), Андрій Артеменко («Радикальна партія Олега Ляшка»), Андрій Тетерук («Народний фронт»), Артем Ільюк («Відродження»), Олександр Опанасенко («Самопоміч») і Євген Рибчинський («Воля народу»).

6 липня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав цей законопроект і рекомендував Верховній Раді ухвалити його за основу в першому читанні.

8 вересня Верховна Рада прийняла законопроект про штрафи Нацради в першому читанні за основу.

12 жовтня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підготував законопроект про штрафи Нацради до другого читання і рекомендував парламенту ухвалити його в другому читанні та в цілому.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2738
Читайте також
30.11.2016 15:30
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
4 128
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду