Порошенко підписав закон про штрафи Нацради

Порошенко підписав закон про штрафи Нацради

25 Листопада 2016
3934
25 Листопада 2016
18:25

Порошенко підписав закон про штрафи Нацради

3934
Президент України Петро Порошенко підписав законопроект № 4815 «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною радою)», який дозволяє штрафувати теле- і радіоорганізації за порушення законодавства.
Порошенко підписав закон про штрафи Нацради
Порошенко підписав закон про штрафи Нацради

25 листопада законопроект повернуто з підписом президента, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Законопроект передбачає прописати прямо в законі «Про телебачення і радіомовлення» розміри штрафів та порушення, за які вони накладаються на мовників і провайдерів (нині це питання регулюється розпорядженням Кабміну).

Штрафи для мовників і провайдерів передбачені в розмірі 25%, 10% і 5% розміру ліцензійного збору, залежно від тяжкості порушення. При цьому найбільший штраф (25%) призначається за найтяжчі порушення та може стягуватися незалежно від того, чи застосовувалася до порушника санкція попередження. А менші штрафи за менші порушення можуть стягуватися тільки після попередження.

Нагадаємо, 1 листопада Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект № 4815 «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною радою)». Голосування за законопроект № 4815 відбулося у дві спроби. Спершу не вдалося зібрати необхідний мінімум голосів – був 221 голос. Після повернення до голосування за законопроект віддали свої голоси 236 народних депутатів.

Законопроект № 4815 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною Радою)» зареєстрували 15 червня народні депутати Григорій Шверк, Владислав Севрюков (обидва – «Блок Петра Порошенка»), Андрій Артеменко («Радикальна партія Олега Ляшка»), Андрій Тетерук («Народний фронт»), Артем Ільюк («Відродження»), Олександр Опанасенко («Самопоміч») і Євген Рибчинський («Воля народу»).

6 липня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав цей законопроект і рекомендував Верховній Раді ухвалити його за основу в першому читанні.

8 вересня Верховна Рада прийняла законопроект про штрафи Нацради в першому читанні за основу.

12 жовтня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підготував законопроект про штрафи Нацради до другого читання і рекомендував парламенту ухвалити його в другому читанні та в цілому.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3934
Читайте також
30.11.2016 15:30
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
4 130
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду