16:59
П'ятниця, 19 Серпня 2016

Нацрада вкотре відмовила «112 Україна»

1 448
18 серпня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вчотирнадцяте відмовила в зміні програмних концепцій п’яти регіональним мовникам, що мовлять у цифровому мультиплексі МХ-5 з логотипом «112 Україна»: ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «Новий формат», ТОВ «Лідер ТВ» і ТОВ «Аріадна ТВ».
Нацрада вкотре відмовила «112 Україна»
Нацрада вкотре відмовила «112 Україна»

Протягом 2015 року Нацрада сім разів відмовляла п’яти компаніям з групи «112 Україна» в зміні програмних концепцій, а саме – 26 березня, 11 червня, 23 липня, 3 вересня, 26 жовтня, 26 листопада і 30 грудня. У 2016 році Нацрада відмовляла їм ще шість разів: 28 січня, 25 лютого, 24 березня, 19 травня і 16 червня і 14 липня. Таким чином, 18 серпня компанії отримали по 14-й відмові.

Нацрада майже щомісяця отримує заяви від компаній групи «112 Україна», які хочуть програмні концепції п’яти регіональних мовників привести у відповідність до програмної концепції супутникового телеканалу «112 Україна».

Як і раніше, Нацрада мотивувала свої відмови тим, що внаслідок таких змін замість п'яти регіональних цифрових каналів в Україні було б легітимізовано створення ще одного загальнонаціонального цифрового ефірного телеканалу, тоді як понад 130 місцевих і регіональних мовників залишилися без цифрових ліцензій.

Також Нацрада вирішила вже втретє перенести розгляд питання про переоформлення ліцензій усіх шести компаній з групи «112 Україна» (п’яти регіональних ліцензіатів та одного супутникового), у зв’язку зі зміною власників, директорів і редакційних рад.

Представники компаній засідання Нацради традиційно проігнорували.

Заступник голови Нацради Уляна Фещук повідомила, що Нацрада надсилала телекомпаніям запрошення на засідання, в якому інформувала про розгляд питань як щодо зміни програмної концепції, так і керівника, власника та складу редакційної ради. Зі свого боку ліцензіати вперше за останній час відгукнулися на листи Національної ради, підтвердивши, що отримали запрошення регуляторного органу, однак вказали, що розглядатиметься лише останнє питання. «Таким чином, ми бачимо, що «Новий формат» і інші компанії маніпулюють інформацією», - зауважила Уляна Фещук.

Вона також повідомила, що в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України немає інформації про кінцевого бенефеціарного власника зазначених компаній. «Тому в директорів хотілося б запитати, хто здійснює істотний вплив на господарську діяльність», - зауважила вона.

Нагадаємо, в липні стало відомо про зміну структури власності, директорів і складу редакційних рад групи з шести компаній, що мовлять з логотипами «112 Україна» і володіють ліцензіями на регіональне цифрове ефірне мовлення в мультиплексі МХ-5 та супутникове мовлення.

Компанії стали належати одна одній, також до структури їх власності додалися ТОВ «Інформаційне агентство “112.юей”» і ТОВ «Інформаційне агентство “112 Україна”». У структурі власності каналу «112 Україна» на всіх рівнях тепер лише українські юридичні особи.

Зі структури власності каналу «112 Україна» вибули кіпрські компанії Secundiana Media 112 Ltd, Tertiana Media 112 Ltd, Quartiana Media 112 Ltd, Quintiana Media 112 Ltd, Sextiana Media 112 Ltd і Septiana Media 112 Ltd, кінцевим бенефіціарним власником яких себе називав бізнесмен Андрій Подщипков.

Андрій Подщипков також пішов з посади директора двох компаній групи «112 Україна». А зі складу редакційної ради каналу вибула Ольга Зубрицька – сестра пана Подщипкова і дружина колишнього креативного продюсера «112 Україна» Віктора Зубрицького, якого міністр внутрішніх справ Арсен Аваковназивав медіакоординатором колишнього глави МВС Віталія Захарченка.

Нагадаємо, що відмовляючи компаніям групи «112 Україна» в зміні програмних концепцій, Нацрада протягом 2015 року за результатами позапланових перевірок оголосила по три попередження та призначила штрафи цим компаніям за недотримання визначених ліцензіями програмних концепцій. 3 вересня 2015 року Нацрада вирішила звернутися до суду про анулювання ліцензій на цифрове ефірне мовлення в мультиплексі МХ-5 (регіональне мовлення) ТОВ «ТВ-Вибір», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Лідер ТВ» і ТОВ «Аріадна ТВ».

П’ять ліцензіатів не сплатили штрафів та оскаржують у суді всі рішення Нацради про санкції та про відмови в переоформленні ліцензій. Відповідно, розгляд позову Нацради про анулювання ліцензій заблоковано до моменту вирішення в суді інших справ.

Частина справ за позовами групи компаній «112 Україна» проти Нацради пройшли вже апеляційну інстанцію:

11 листопада 2015 року Нацрада виграла апеляцію у справі щодо правомірності відмов групі компаній «112 Україна» у зміні програмних концепцій, винесених 26 березня 2015 року.

1 лютого 2016 року Нацрада виграла апеляцію у справі щодо правомірності призначення 12 лютого 2015 року позапланових перевірок групі компаній «112 Україна».

16 лютого 2016 року Нацрада виграла апеляцію у справі щодо оголошення попереджень у серпні 2014 та лютому 2015 року групі компаній «112 Україна».

8 червня 2016 року Нацрада виграла апеляцію у справі щодо правомірність відмов групі компаній «112 Україна» у зміні програмних концепцій, винесених 11 червня 2015 року.Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1448
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду