ІнАУ разом з іншими асоціаціями закликали депутатів відкласти дію оновленої УПП до вимкнення аналогового ефірного телебачення
Про це повідомляє прес-служба Інтернет Асоціація України (ІнАУ).
19 липня Інтернет Асоціація України разом з Асоціацією правовласників та постачальників контенту, Спілкою операторів телекомунікацій міста Одеси та Одеської області, Асоціацією «Укртелемережа» та Всеукраїнською асоціацією операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж направили листа голові Комітету Верховної ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар.
В листі індустріальні об'єднання у сферах телекомунікацій і телерадіомовлення просять удосконалити законопроект №3504 щодо УПП й внести правки до другого читання, відтермінувавши вступ його в дію на 1 червня 2017 року, а також передбачити, що Національна рада приймає рішення щодо оновленого складу універсальної програмної послуги для провайдера програмної послуги після вимкнення аналогового ефірного мовлення в регіоні.
Зокрема, законопроектом пропонується виключити з переліку обов'язкового для розповсюдження в мережах провайдерів програмної послуги загальнонаціональні ефірні телепрограми: «Інтер», «НТН», «К1», «Україна», «СТБ», «Новий канал», «ICTV», «М1», «1+1», «ТЕТ», «Перший», «5 канал», «Тоніс», «Мега», «Піксель», «2+2».
Як зазначає прес-служба, ІнАУ разом з іншими асоціаціями пропонують синхронізувати повернення до ринкових стосунків поміж учасників телевізійної індустрії з переходом України до цифрового мовлення, що забезпечить поступовість переходу, дасть час для обговорення проблемних питань зміни концепції діяльності (пакетування, доступність тарифів тощо), дозволить внести зміни до стратегічних планів учасників ринку, пропорційно стимулюватиме обидві сторони до досягнення домовленостей.
Нагадаємо, 12 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги)».
5 липня Телекомунікаційна палата України звернулась до Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики щодо недопущення прийняття законопроекту №3504 та надала власні пропозиції та зауваження до проекту.
У свою чергу 6 липня Індустріальний телевізійний комітет виступив проти зауважень Телекомунікаційної палати України до законопроекту №3504. ІТК та телевізійна галузь закликали народних депутатів ухвалити цей законопроект у цілому в редакції, що запропонована Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики.
Фото: www.nrcu.gov.ua