StarLightMedia заявляє про виклик на допит творців «Ревізора» за скаргою «1+1» (ДОПОВНЕНО)

StarLightMedia заявляє про виклик на допит творців «Ревізора» за скаргою «1+1» (ДОПОВНЕНО)

10 Лютого 2016
4737
10 Лютого 2016
16:20

StarLightMedia заявляє про виклик на допит творців «Ревізора» за скаргою «1+1» (ДОПОВНЕНО)

4737
10 лютого телегрупа StarLightMedia повідомила, що чотирьох співробітників Нового каналу, пов'язаних з програмою «Ревізор», викликають на допит за заявою телеканалу «1+1» про нібито скоєний ними кримінальний злочин. Про це йдеться в прес-релізі, поширеному StarLightMedia.
StarLightMedia заявляє про виклик на допит творців «Ревізора» за скаргою «1+1» (ДОПОВНЕНО)
StarLightMedia заявляє про виклик на допит творців «Ревізора» за скаргою «1+1» (ДОПОВНЕНО)

У листі слідчого, який отримав Новий канал, згадується частина 2 статті 191 Кримінального кодексу України: «Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем». У поясненні слідчого йдеться, що це заява з приводу протиправних дій, які полягають у замаху на нанесення майнової шкоди телеканалу «1+1» шляхом обману під час подання Новим каналом позову про порушення права інтелектуальної власності на програму «Ревізор».

Згодом піар-менеджер групи StarLightMedia Ольга Ваганова уточнила, що помилилася в номері статті Кримінального кодексу, і насправді «1+1» у своїй заяві до правоохоронних органів посилається на частину 1 статті 191 та частину 2 статті 15.

Наразі співробітників Нового каналу викликають на допити, за результатами яких буде прийнято рішення, чи є в їхніх діях склад злочину. У разі наявності складу злочину, співробітники Нового каналу стануть «підозрюваними» у справі за заявою «1+1».

На думку юристів StarLightMedia, поява кримінальної заяви в суто господарському спорі про плагіат є нелогічною. «Якщо виходити з логіки поданої 1+1” заяви, то кожен позов до суду - це замах на злочин. Хоча право на захист своїх порушених прав у суді - це одне з конституційних прав будь-якої людини або компанії, повага до нього - основа будь-якої правоохоронної системи», - каже директор юридичного департаменту Нового каналу Катерина Мороз.

На допит викликано чотирьох співробітників Нового каналу: шеф-редактора програми «Ревізор» Анну Жижу, режисера «Ревізора» і двох юристів каналу. «Я змушена йти до слідчого й доводити, що я дійсно автор програми "Ревізор"», - каже пані Жижа, яка впевнена, що слідчий зрозуміє, що вона разом з творчою командою є автором, сценаристом «Ревізора», що вона його придумала, писала й готувала ведучу до роботи в кадрі.

«Детектор медіа» звернувся до прес-служби каналу «1+1» з приводу поданої ним заяви про злочин. Коментар можна прочитати тут.

Нагадаємо, що Новий канал уже півтора роки судиться з каналом «1+1» щодо порушення прав інтелектуальної власності на програму «Ревізор» під час виробництва і трансляції програми «Інспектор Фреймут».

21 січня 2015 року Господарський суд міста Києва частково задовольнив позов Нового каналу і зобов'язав телеканал «1+1» і компанію «1+1 продакшн» не створювати будь-яких аналогічних програмі «Ревізор» творів, у тому числі проекту «Інспектор Фреймут», заборонив випускати «Інспектор Фреймут», а також зобов'язав «1+1 продакшн» і канал «1+1» виплатити Новому каналу компенсацію в розмірі понад 1,2 млн грн.

Канал «1+1» подав апеляцію. 3 вересня 2015 року після повторної експертизи у сфері інтелектуальної власності Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу телеканалу «1+1» і скасував рішення Господарського суду міста Києва, знявши заборону на показ програми «Інспектор Фреймут» і скасувавши рішення про виплату грошової компенсації Новому каналу.

Новий канал подав касацію. 10 листопада 2015 року Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу Нового каналу і скасував постанову Київського апеляційного господарського суду від 3 вересня, яка була прийнята на користь «1+1», залишивши в силі рішення суду першої інстанції.

Після цього «1+1» подав заяву до Верховного Суду України, посилаючись на «неоднакове застосування Вищим господарським судом України норм матеріального і процесуального права». Верховний Суд України прийняв справу до розгляду, засідання відбудеться 17 лютого 2016 року.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4737
Читайте також
05.02.2016 20:05
Галина Петренко
774
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду