Замість серіалів з Росії телеканали показуватимуть «Комісара Рекса» та «Коломбо» – Держкіно

Замість серіалів з Росії телеканали показуватимуть «Комісара Рекса» та «Коломбо» – Держкіно

4 Червня 2015
2656
4 Червня 2015
17:32

Замість серіалів з Росії телеканали показуватимуть «Комісара Рекса» та «Коломбо» – Держкіно

2656
Замість серіалів з Росії телеканали показуватимуть «Комісара Рекса» та «Коломбо» – Держкіно
Замість серіалів з Росії телеканали показуватимуть «Комісара Рекса» та «Коломбо» – Держкіно

За даними Державного агентства України з питань кіно, українські телеканали вже почали шукати заміну контенту виробництва Росії. Про це голова Держкіно Пилип Іллєнко розповів 4 червня на брифінгу з нагоди набрання чинності законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України».

 

«Судячи зі звернень до нас за прокатними посвідченнями, телеканали купують класичні серіали - старі американські, європейські, які недорого коштують - "Комісар Рекс", "Коломбо"...», - сказав пан Іллєнко.

 

Щодо інших телесеріалів, що подаються на отримання прокатних посвідчень, голова Держкіно відзначив: «Я приємно вражений тим, що більшість телеканалів відповідально ставляться до цих речей і не подають таких проектів, які викликають серйозні зауваження».

 

Нагадаємо, сьогодні, 4 червня, набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України». Закон забороняє:

- розповсюдження і демонстрування в Україні фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора (Російської Федерації) та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, вироблених після 1 серпня 1991 року;

- трансляцію (демонстрування шляхом показу каналами мовлення) будь-яких фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора (Російської Федерації) після 1 січня 2014 року;

- трансляцію телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України;

- трансляцію аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті Міністерства культури України (цей перелік складається на підставі звернень Ради національної безпеки й оборони, Служби безпеки України та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення). При цьому учасником аудіовізуального твору вважається фізична особа, яка брала участь у його створенні під власним ім'ям (псевдонімом) або як виконавець будь-якої ролі, виконавець музичного твору, що використовується в аудіовізуальному творі, автор сценарію та/або текстів чи діалогів, режисер-постановник, продюсер.

 

На підставі нового закону 4 червня Держкіно анулювало прокатні посвідчення 162 фільмів і серіалів, вироблених фізичними чи юридичними особами держави-агресора після 1 січня 2014 року, на додачу до раніше заборонених 206 фільмів і серіалів, які популяризують органи держави агресора (Держкіно поступово забороняло такі фільми та серіали із серпня 2014 року на підставі власних критеріїв). Держкіно декларує, що українсько-російські копродукції не підпадають під заборони, але в списку заборонених вони є.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2656
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду