Під Слов'янськом почали встановлювати польову вежу для відновлення українського мовлення

Під Слов'янськом почали встановлювати польову вежу для відновлення українського мовлення

23 Квітня 2015
1926
23 Квітня 2015
11:30

Під Слов'янськом почали встановлювати польову вежу для відновлення українського мовлення

1926
Під Слов'янськом почали встановлювати польову вежу для відновлення українського мовлення
Під Слов'янськом почали встановлювати польову вежу для відновлення українського мовлення

На горі Карачун поблизу Слов'янська (Донецька область) розпочалися роботи з відновлення українського телеефіру: військові надали фахівцям польову вежу, на якій вже встановлюють передавачі. Про це повідомляє 5 канал.

 

Фахівці зазначають, що ефір українських каналів на північ Донеччини повністю відновити не вдасться через те, що вежу на горі Карачун було підірвано терористами минулого року (на фото). Однак очікується, що мешканці Слов'янська, Краматорська та Артемівська з початку травня зможуть дивитися українське телебачення.

 

«Одночасно демонтують залишки старої вежі, яку зруйнували під час бойових дій минулого літа. Працівники передавального центру згадують:  поміж собою називали її "годувальниця", оскільки вона давала їм не тільки ефір, а й роботу», - повідомляє 5 канал.

 

Телеканал нагадує, що телевежу на горі Карачун збудували 1980 року. Як і кожній аналогічній конструкції, їй був наданий інвентарний номер - 2014.

 

«Збіг обставин це, чи містика, але саме у 2014 році терористи підірвали цю вежу. Працівники телецентру згадують події 17 квітня торік, коли станцію захопили бойовики Гіркіна. Їхньою метою було поширення російської пропаганди, розповідає Тетяна Чорногод, яка вже 25 років працює на цій телестанції», - йдеться у сюжеті.

 

Наразі телецентр охороняється спецпідрозділом Нацгвардії. За словами бійців, навіть після звільнення цієї території, не припиняються спроби знищити стратегічний об'єкт. Усього за час воєнного конфлікту в регіоні поблизу телецентру загинуло більше 20 осіб.

 

Нагадаємо, у серпні минулого року Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ) повідомив про хід відновлювальних робіт на Донбасі в районах, звільнених від проросійських терористів. Станом на 8 серпня 2014 року в ефірі навколо міст Краматорська і Слов'янська (Донецька область), за повідомляннм КРРТ, транслювалися телеканали «1+1», «Інтер», Новий канал, Перший національний, СТБ та ICTV, а також низка українських радіостанцій. В ході боїв терористи замінували і підірвали телевежу на горі Карачун (поблизу Слов'янська і Краматорська), на який ведуться відновлювальні роботи.

 

Водночас, за інформацією ТОВ «Зеонбуд», монтаж нової телевежі на горі Карачун,  дозволив з 21 серпня минулого року відновити мовлення в національній цифровій телемережі 28 загальнонаціональних каналів в містах Краматорськ, Слов'янськ та прилеглих районах Донецької області. Висота змонтованої фахівцями ТОВ «Зеонбуд» мобільної телевежі на горі Карачун під Слов'янськом (Донецька область), яку встановлено замість зруйнованої 200-метрової, складає 30 метрів. 

 

Як повідомлялося, міністр інформаційної політики Юрій Стець після призначення на посаду заявив, що його кабінет буде розташований у Слов'янську (Донецька область) і повідомив, що має намір зайнятися питаннями відновлення мовлення українських телеканалів на територіях Донбасу, які не контролюються українською стороною.

 

6 грудня 2014 року Юрій Стець перевірив, як відбувається покриття українським мовленням на звільнених територіях Донецької і Луганської областей - зокрема, поблизу міста Слов'янська (Донецька область), де під час боїв було зруйновано ретрансляційну вежу на горі Карачун.  Юрій Стець побував на горі Карачун, де до травня функціонувала телевежа, що забезпечувала українське мовлення на північ Донецької області.  Після того, як в результаті обстрілу телевежу було зруйновано, сигнал українських ефірних каналів досить слабкий.Міністр також зазначив, що на територіях, звільнених від сепаратистів, є сигнал російських телеканалів і тих каналів, як створені на території тимчасово окупованій сепаратистами.

 

Народний депутат від «Народного фронту» Антон Геращенко зазначав на своїй сторінці у Facebook, що за планом Юрія Стеця на всіх діючих телевежах уздовж умовної межі Україною та самопроголошеними республіками буде встановлено «потужні теле- і радіоантени» для забезпечення мовлення у великих населених пунктах Донбасу, тимчасово окупованих терористами. 

 

Водночас, лідери терористичної організації «ДНР» заявляли, що не дозволять українській владі організувати мовлення українських телеканалів на підконтрольній їй території, і організують «війну сигналів», аби глушити сигнал з української сторони.

 

Влітку 2014 року аналогові передавачі безкоштовно передала Україні Польща. У лютому 2015 року стало відомо, що Литва готова передати Україні передавачі для налагодження телевізійного мовлення на підконтрольній терористами території. Про це ж заявив і Держдеп США.

 

16 лютого канал «Еспресо TV» почав мовити з міста Волновахи на південь Донецька за допомогою польського передавача.

 

19 березня міністр інформаційної політики України Юрій Стець повідомив, що поблизу Донецька буде встановлено два польські передавачі, які забезпечуватимуть мовлення українських каналів на Донецьк та інші захоплені терористами території області. Він уточнив, що Польща передала Україні дев'ять передавачів потужністю 5-10 кВт.

 

Однак 10 квітня заступник міністра інформполітики Тетяна Попова розповіла, що Міністерство інформаційної політики запропонувало використовувати отримані від Польщі передавачі для відновлення ефірного мовлення на окупованому Донбасі майже всім телеканалам, однак не всі готові платити за додаткове обладнання.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1926
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду