Переселенці хочуть відновити вихід газети «Кримська світлиця»

Переселенці хочуть відновити вихід газети «Кримська світлиця»

15 Квітня 2015
2198
15 Квітня 2015
18:27

Переселенці хочуть відновити вихід газети «Кримська світлиця»

2198
Переселенці хочуть відновити вихід газети «Кримська світлиця»
Переселенці хочуть відновити вихід газети «Кримська світлиця»

Громадська спілка «Координаційна рада вимушених переселенців з Криму» вважає необхідним відновлення видання газети «Кримська світлиця». Про це повідомляє «Крим. Реалії» з посиланням на голову організації Андрія Щекуна.

 

Активісти наголошують на важливості відновлення фінансування єдиній українськомовній газеті півострова. На думку громадських активістів газета необхідна не тільки для кримським читачам, а й вимушеним переселенцям, які проживають в інших регіонах України.

 

Пан Щекун також зазначив, що для відновлення повноцінної роботи редакції «Кримської світлиці» потрібен налагоджений менеджмент і діалог з владою. Учасники Координаційної ради громадської організації вважають, що Україна має також розробити програму інформаційної діяльності щодо Криму.

 

«Прийнято рішення звернутися до міністерства культури України, яке фінансує видання і міністерству інформаційної політики України щодо відновлення фінансування та прийняття рішення щодо розвитку інформаційної політики щодо Криму. Найближчим часом ми такі звернення направимо в ці відомства», - каже пан Щекун.

 

Нагадаємо, «Кримська світлиця» - це загальнополітичний і літературно-художній тижневик, що видається з 31 грудня 1992 року. Його засновники - Міністерство культури України, Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка і трудовий колектив підприємства «Об'єднана редакція газети "Кримська світлиця"». Видавець - Національне газетно-журнальне видавництво Мінкульту.

 

«Кримська світлиця» була єдиною україномовною газетою в Криму. У червні 2014 року окупаційна кримська влада виселила газету із приміщення. Мережа розповсюдження «Кримсоюздрук» відмовила в поширенні видання в роздріб у кіосках, до того ж газету не внесли в каталог для передплати, тому з другого півріччя зникла можливість її передплати в Криму.

 

Як повідомив генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва Мінкульту Роман Ратушний, з лютого 2015 року з огляду на скорочення державного фінансування і заборгованість перед друкарнею було ухвалено рішення про тимчасове переведення газети «Кримська світлиця» в електронний формат.

 

На початку лютого 2015 року уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що в Криму фактично не залишилось україномовних друкованих ЗМІ.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2198
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду