Кримськотатарське радіо «Мейдан» теж може втратити свою частоту

Кримськотатарське радіо «Мейдан» теж може втратити свою частоту

26 Лютого 2015
6579
26 Лютого 2015
20:04

Кримськотатарське радіо «Мейдан» теж може втратити свою частоту

6579
Кримськотатарське радіо «Мейдан» теж може втратити свою частоту
Кримськотатарське радіо «Мейдан» теж може втратити свою частоту

Єдина кримськотатарська радіостанція «Мейдан» (Meydan) може втратити свою частоту, як це вже сталося з кримськими радіостанціями «Лідер ФМ», «Транс-М-радіо» і ТРК «Бриз» внаслідок проведеного Росією конкурсу на ФМ-частоти в окупованому Криму. Про це повідомляє кримськотатарське інформаційне агентство QHA.

 

Як повідомив агентству головний редактор радіо «Мейдан» Асан Хайретдінов, поки радіостанція веде мовлення на своїй частоті, «але до конкурсу ми теж не допущені». На питання, чи можуть радіочастоту «Мейдану» виставити на конкурс, головред відповів, що можуть, але поки що цього не зробили.

 

Цього року радіостанції «Мейдан» виповнилося 10 років.

 

QHA відзначає, що багато кримських радіостанції не були допущені до конкурсу, а їхні частоти були виставлені на конкурс між іншими мовниками (за умовами конкурсу, до нього не допускалися юридичні особи, не зареєстровані у встановленому порядку на території Російської Федерації та (або) які не мали ліцензій на радіомовлення).

 

Самопроголошена кримська влада пояснювали цю ситуацію тим, що більшість із цих радіостанцій ще не встигли пройти перереєстрацію відповідно до російського законодавства, хоча термін перереєстрації ЗМІ продовжений до 1 квітня 2015 року.

 

У свою чергу самопроголошений «міністр внутрішньої політики, інформації та зв'язку» Криму Дмитро Полонський заявив, що труднощі, які не дали низці кримських радіостанцій брати участь у конкурсі, «не мають під собою підстав».

 

«Ми вже чуємо невдоволення, яке висловлюють окремі представники медіасфери, які раніше працювали в Криму, але при цьому, свідомо чи ні, відмовилися від переходу в російське правове поле, своєчасно не зареєстрували юрособу і ЗМІ. Тому до всіх заяв з приводу того, що конкурс був несправедливим або що порушує рівні права всіх учасників, ми ставимося з великою часткою скептицизму», - заявив він.

 

Раніше самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов, відповідаючи на питання з приводу ситуації з радіостанціями, розкритикував роботу кримськотатарського телеканалу ATR, який разом з радіо «Мейдан» є частиною одного медіахолдингу.

 

«Засоби масової інформації, які будуть нагнітати істерію і взагалі давати якимось громадянам надію на те, що Крим повернеться до складу України, ну, і відповідно нести деструктивні дії - дії таких каналів і робота вітатися на території республіки не буде однозначно, так чи інакше. Ну, навіщо нам сьогодні, по суті ворожі ЗМІ, які збурюють населення, неправдиво висвітлюють дану ситуацію ?!» - заявив він.

 

У свою чергу, генеральний директор телеканалу АТR Ельзара Іслямова вважає ці звинувачення безпідставними. «ATR не займається нагнітанням ситуації, а всього лише говорить про проблеми в Криму, якщо такі є», - зазначила вона.

 

Нагадаємо, 25 лютого російська Федеральна конкурсна комісія з телерадіомовлення, що діє в Роскомнагляді, визначила переможців конкурсу на ФМ-частоти в окупованому Росією Криму. Із 38 учасників конкурсу переможцями стали 18 компаній. Унаслідок конкурсу свої частоти втратили сімферопольські радіостанції «Лідер ФМ», «Транс-М-радіо» і керченська ТРК «Бриз».

 

Конкурс було проведено попри те, що на більшість частот у Криму мають чинні ліцензії на мовлення українські радіостанції. Зокрема, «Русское радио - Україна» вже заявило, що буде відстоювати право на свої частоти в суді.

 

До конкурсу не допускалися юридичні особи, не зареєстровані у встановленому порядку на території Російської Федерації та (або) які не мали ліцензій на радіомовлення.

 

Кримські мовники висловили протест проти конкурсу на FM-частоти, оскільки вони остерігалися, що після цього конкурсу більшість із них просто зникнуть. За мовників заступилася російський омбудсмен Елла Памфілова. Але самопроголошена «кримська влада» (де-факто окупаційне керівництво Криму і Севастополя) у відповідь на заяву омбудсмена сказала, що конкурс Роскомнагляду є законним. Зрештою, до підбиття підсумків конкурсу Роскомнагляд проліцензував низку кримських компаній.

 

Наприкінці 2014 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення висловила занепокоєння ситуацією із прагненням Роскомнагляду провести в Автономній Республіці Крим конкурс на мовлення з використанням радіочастот, закріплених за Україною. Регулятор звернувся листами до низки державних органів для вжиття відповідних заходів реагування і захисту українського частотного ресурсу.

 

У середині січня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України надіслала листа до Міністерства зв'язку та масових комунікацій Російської Федерації щодо неправомірних дій РФ стосовно перерозподілу частот в Автономній Республіці Крим і порушення Регламенту радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ). Копію листа було надіслано також Генеральному секретарю МСЕ. Запит було надіслано у відповідь на звернення до Держспецзв'язку Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6579
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду