Частоти кримських радіостанцій «Лідер ФМ», «Транс-М-радіо» і «Бриз» дісталися новим компаніям і мережевому «Нашему радио»
Унаслідок проведеного Росією конкурсу на ФМ-частоти в окупованому Криму свої частоти втратили сімферопольські радіостанції «Лідер ФМ», «Транс-М-радіо» і керченська ТРК «Бриз». Про це повідомляє «Центр журналістських розслідувань».
Частоту 106,6 МГц, на якій у Сімферополі 15 років мовило радіо «Лідер», Роскомнагляд віддав сімферопольському ТОВ «РосКрымМедиа Продакшн».
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб РФ, ТОВ «РосКрымМедиа Продакшн» було зареєстроване в Сімферополі в червні 2014 року. Статутний капітал становить 10 тис. рублів. Засновником компанії та її генеральним директором є Іван Карпушкін - корінний москвич, який займається діяльністю в галузі документального електрозв'язку і балотувався в мери Москви. Співзасновником компанії є Ігор Семенов - перший заступник генерального директора ДТРК «Крым».
Частоту 102,3 МГц, на якій у Сімферополі з 1992 року мовило «Транс-М-радіо», Роскомнагляд віддав сімферопольському ТОВ «ТРК "Медиапрофиль Крым"».
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб РФ, ТОВ «ТРК "Медиапрофиль Крым"» було зареєстроване в Сімферополі в жовтні 2014 року. Директор компанії - підприємець із Ростова Оксана Панченко. Засновником компанії є Станіслав Волченко - брат колишнього глави Комітету з інформаційної політики Автономної Республіки Крим Вадима Волченка, який після анексії Криму був призначений керівником регіонального підрозділу МІА «Россия сегодня» в Сімферополі.
За даними «Центру журналістських розслідувань», конкурентом радіокомпанії Станіслава Волченка на цю частоту було саме МІА «Россия сегодня», підрозділ якого в Криму очолює Вадим Волченко. Видання припускає, що це може свідчити про фіктивність конкурсу.
За даними «Центру журналістських розслідувань», «Транс-М-радіо» входило до складу медіахолдингу, фактичним власником якого до анексії Криму вважався нині опальний колишній віце-прем'єр Криму Рустам Теміргалієв. Із серпня 2014 року «Транс-М-радіо» запустило спільний проект з МІА «Россия сегодня», а фактично - надало свою частоту російському радіо. І саме МІА «Россия сегодня» під час конкурсу виявилося одним з претендентів на цю частоту.
Частоту 107,6 МГц, на якій у Керчі мовила місцева ТРК «Бриз», Роскомнагляд віддав російському ТОВ «Наше радио» - мережевому мовнику, який входить до складу медіахолдингу члена Ради федерації Федеральних зборів РФ Віталія Богданова.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб РФ, ТОВ «Наше радио» зареєстроване в Москві. Засновником компанії є ЗАТ «Мультимедиа холдинг», яке, у свою чергу, було створене Віталієм Богдановим (з 2005 року він є членом Ради федерації Федеральних зборів РФ).
Російське ЗАТ «Мультимедиа холдингу» було створене у 2010 році. До його складу входять радіостанції «Наше радио», Best FM, Rock FM, Ultra, «Радио Jazz», а також російське інформаційне агентство «Национальная служба новостей».
Нагадаємо, 25 лютого російська Федеральна конкурсна комісія з телерадіомовлення, що діє в Роскомнагляді, визначила переможців конкурсу на ФМ-частоти в окупованому Росією Криму. Із 38 учасників конкурсу переможцями стали 18 компаній.
Конкурс було проведено попри те, що на більшість частот у Криму мають чинні ліцензії на мовлення українські радіостанції. Зокрема, «Русское радио - Україна» вже заявило, що буде відстоювати право на свої частоти в суді.
До конкурсу не допускалися юридичні особи, не зареєстровані у встановленому порядку на території Російської Федерації та (або) які не мали ліцензій на радіомовлення.
Кримські мовники висловили протест проти конкурсу на FM-частоти, оскільки вони остерігалися, що після цього конкурсу більшість із них просто зникнуть. За мовників заступилася російський омбудсмен Елла Памфілова. Але самопроголошена «кримська влада» (де-факто окупаційне керівництво Криму і Севастополя) у відповідь на заяву омбудсмена сказала, що конкурс Роскомнагляду є законним. Зрештою, до підбиття підсумків конкурсу Роскомнагляд проліцензував низку кримських компаній.
Наприкінці 2014 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення висловила занепокоєння ситуацією із прагненням Роскомнагляду провести в Автономній Республіці Крим конкурс на мовлення з використанням радіочастот, закріплених за Україною. Регулятор звернувся листами до низки державних органів для вжиття відповідних заходів реагування і захисту українського частотного ресурсу.
У середині січня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України надіслала листа до Міністерства зв'язку та масових комунікацій Російської Федерації щодо неправомірних дій РФ стосовно перерозподілу частот в Автономній Республіці Крим і порушення Регламенту радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ). Копію листа було надіслано також Генеральному секретарю МСЕ. Запит було надіслано у відповідь на звернення до Держспецзв'язку Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.
«Детектор медіа»