У 88% новин «Радіо-Ера» не дотримано стандарту балансу думок – результати моніторингу

У 88% новин «Радіо-Ера» не дотримано стандарту балансу думок – результати моніторингу

16 Березня 2017
2326

У 88% новин «Радіо-Ера» не дотримано стандарту балансу думок – результати моніторингу

2326
Аналіз дотримання стандартів інформаційної журналістики у новинах, які вийшли в ефірі «Радіо-Ера» за 9 лютого 2017 року, свідчать про те, що журналісти найчастіше порушують стандарт балансу думок і точок зору, а також не дотримуються стандарту повноти інформації.
У 88% новин «Радіо-Ера» не дотримано стандарту балансу думок – результати моніторингу
У 88% новин «Радіо-Ера» не дотримано стандарту балансу думок – результати моніторингу

Такими є результати  моніторингу дотримання стандартів інформаційної журналістики  розмовного радіо, здійсненого ГО «Детектор медіа».  До першої хвилі моніторингу увійшли «Радио Вести» (до позбавлення ліцензії) та «Радіо Ера».

Усього було проаналізовано 167 сюжетів з 30 випусків новин та тематичного випуску «У світі бізнесу». З них лише 15, або 9% відповідають усім вимогам стандартів інформаційної журналістики.  У решті ж, що становить 91% контенту, бодай один з критеріїв оцінювання не дотримано. Повний моніторинг й методологію можна прочитати тут.

Найгірша ситуацією із стандартом балансу думок (як і на «Радио Вести»).  У новинах «Радіо-Ера» відповідність сюжетів цьому критерію критично низька – її оцінено усього на 0,12  бала, що свідчить про порушення вимог стандарту у 88%  проаналізованого контенту.

Більшість новин, які виходять в ефір, складаються з кількох речень і, по суті, є «полегшеними»  повідомленнями  прес-служб різних відомств і здебільшого не розширюються журналістами до висвітлення позиції іншої сторони навіть у подальших випусках. Хоча ньоюзмейкери, що фігурують у таких сюжетах, переважно цілком доступні. Якщо ж у новині й присутній хтось зі спікерів, то це єдина з представлених позицій і вона – істина в останній інстанції.

Щодо стандарту оперативності, то здебільшого новини «Ери» подавалися слухачу свіжими і гарячими. Порушувався стандарт переважно у вранішніх випусках, де транслювалися новини попередньої доби, що призвело до порушення вимог оцінкового критерію у 16% повідомлень. У подальшому значна кількість цих новин доповнювалась новими деталями, актуалізуючи їх для сьогодення.

З джерелами інформації, які де-факто визначають ступінь достовірності новин «Радіо-Ера», журналісти радіокомпанії поводяться досить вільно. Навіть при лояльному оцінюванні вимог відповідності новин цьому стандарту порушення зафіксовані у чверті контенту (24% сюжетів). В таких повідомленнях джерела не вказуються узагалі, або вони настільки не окреслені, розмиті, що викликають обгрунтовані сумніви. Або ж у новинах журналісти посилаються на невідомих експертів. До того ж, чимало новин віднесені до категорії з забезпеченням достовірності досить умовно, адже джерелом інформації у них вказано інше ЗМІ, соціальні мережі, або міститься деперсоніфіковане посилання на відомство. Хоча, з контексту очевидно, що йдеться про офіційні сайти служб, міністерств тощо.

Стандарт повноти інформації  порушений у 77% повідомлень, а точності – у 48%.

Матеріалів з порушеннями професійних стандартів, які можуть свідчити про ознаки замовності (цензури) в новинах «Радіо-Ера» експерти нарахували 15, що становить 9% проаналізованого контенту. Усі вони мали ознаки замовності політичної.

Беззаперечним лідером і героєм гаданої джинси був лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Протягом дня в новинах  вийшло 9 сюжетів, де він спікерує, що склало 60% усього замовного контенту.

Universiteitleiden
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2326
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду