«Інтер» запускає програму лояльності

22 Вересня 2010
25188
22 Вересня 2010
15:35

«Інтер» запускає програму лояльності

25188
Як свідчать останні зміни топ-менеджменту на «Інтері», неодмінною професійною рисою керівництва має бути лояльність до акціонерів. Або принаймні скромна чарівність керованої залежності
«Інтер» запускає програму лояльності

Чутки про звільнення Сергія Созановського з телеканалу «Інтер» по ринку курсували давно - усі говорили про загострення стосунків між головою правління каналу та акціонером, проте офіційних заяв і коментарів з цього приводу не було.

 

Першою про можливе звільнення з «Інтера» його голови правління написала «Медіаняня», яка в силу наближення до Созановського могла обнародувати інформацію про його «ісход» без посилання на джерело.

 

Тоді ж ішлося про те, що «Інтер» може очолити Володимир Бородянський, голова правління СТБ.

 

«Цю кандидатуру обговорювали теж», -  прокоментували тоді ТК в групі «Інтер» анонімні, але досить надійні джерела. Вони ж наприкінці літа назвали пару «Порохняк - Зеленський», завваживши, що звільнення Созановського - це ще питання кількох місяців. Очевидно, в однієї зі сторін конфлікту нерви здали раніше.

 

Чи був конфлікт?

 

Був - стверджують джерела Детектор медіа.

 

Ні - кажуть безпосередні учасники ситуації, залишаючи незадоволення одне одним за дужками офіційних коментарів.

 

«Це не проблема особистості, а проблема організації... Нині своїм першим завданням  я вважаю - знайти професіоналів, які розуміються на телебаченні, збудувати саме таку команду, яка зможе повернути щонайменше «старі» показники «Інтера», залучити нові аудиторії, налагодити  власне виробництво», - говорить у коментарі ТК Ярослав Порохняк, позицію якого на ринку ототожнюють з позицією головного акціонера каналу Валерія Хорошковського, з яким Порохняк працює давно і щільно.

 

Хоча й між рядків дипломатичних висловів Порохняка можна розчути гіпотетичні претензії власника щодо а) одноосібної - де-факто - системи (у)правління групою каналів «Інтер», вибудуваної Созановським; б) втрати каналом показників; в) зменшення обсягів власного виробництва.

 

Кажуть, незадоволення власника викликав і пізній старт сезону, а особливо допекли слова одного з менеджерів ринку про те, що «Інтер» сам себе перехитрував, стартувавши у жовтні, замість кінця серпня - початку вересня.

 

Сергій Созановський таку версію подій не коментує: «Если такого рода сигналы будут доходить, тогда я откомментирую ситуацию. Но,  я думаю, что они не будут в официальной версии доходить. А на уровне слухов - пусть каждый пишет то, что пишет».

 

 

Созановський - good guy

 

«Я знаю Созановського як фахову людину» (Олексій Мустафін), «Это сильный, крупный, хороший менеджер, отличный профессионал» (Вальдемар Дзікі), «Все, що я можу сказати про Созановського, - що він класний чувак. Повезе тому каналу, на якому він причалить» (Орест Білоскурський), «Сергей - один из немногих людей, которые формируют индустрию, задают тон ее развитию» (Валентин Коваль), - кажуть про Созановського колеги.  

 

Закид щодо пізнього початку сезону багато хто прокоментував як, взагалі, надуманий або принаймні такий, до якого серйозно ставитися не випадає.

 

«Існує така думка, що це у Штатах є сезони, а у нас така конкуренція, що сезони ніколи не завершуються. Постійно протягом року запускається щось нове. У нас на ICTV новий сезон - кожного наступного дня» (Орест Білоскурський); «Новый сезон давно перестал быть новым сезоном, точкой отсчета. Да, 1 сентября добавляются какие-то проекты, начинаются новые сериалы в старых сериальных линейках, меняется дизайн, но каналы не позволяют себе копить хорошие проекты, потому что борьба за рейтинги идет каждый день» (Валентин Коваль). Зрештою, як сказав Вальдемар Дзікі: «Поздний старт сезона? Это может быть стратегия».

 

Інакше колеги Созановського по цеху оцінюють закид акціонера щодо падіння показників каналу.

 

 

 

 

 

Але й тут, на їх думку, ситуація не виглядає однозначною ані з погляду цифр, ані з погляду відповідальності за цифри.  Як сказав, приміром, Орест Білоскурський: «За 18+ вони все одно залишаються недосяжними, це улюблений канал старичків. А за 14-49 скотилися, здається, на 5 місце і вже близькі до ТРК «Україна».

 

А от  реальну причину ситуації, що призвела до розриву акціонера з менеджером, рекомендують шукати у фінансовій площині.

 

«Созановському набридло, що йому не дають грошей. У нього забирали все, бюджети каналів були надзвичайно маленькими, їх ні на що не вистачало», - коментує один з аналітиків українського медіаринку.

 

«Телевизионный рынок в Украине делится на два типа участников. Есть каналы, которые живут «в рынке», которые нацелены на бизнес, а есть те, кто существует за счет инвестиций акционеров. Довольно сложно, будучи «в рынке», ярко себя вести и конкурировать с другим типом каналов. Это вопрос больше  к акционерам: допускают ли они нерыночное финансирование, готовы ли участвовать в гонке стоимости телевизионного продукта. Я не знаю, как тесно общаются между собой акционеры и руководство «Интера». Просто вижу, что на рынке есть акционеры, которые заявляют об инвестициях в свои каналы, а есть такие, кто этого не делает», - говорить Валентин Коваль.

 

Схожу думку, не змовляючись з  Ковалем, висловив і Олексій Мустафін, пригадавши загалом і те, що аналогічні претензії висловлювалися і попереднім менеджерам.

 

«Наскільки мені відомо, Созановський хотів іти раніше, і його швидше затримували, ніж ця ініціатива виходила з боку господарів «Інтера». З іншого боку, такі претензії (щодо зниження показників. - ТК) можна пред'явити до будь-кого з менеджменту «Інтера». І, власне, вони пред'являлися до всіх менеджерів. Можливо, як казав Жванецький, щось у консерваторії треба поміняти? Тому що менеджмент змінюється, а тенденція залишається», - каже Олексій.

 

І додає, трансформуючи ситуацію із звільненням Созановського і падінням рейтингів «Інтера» у філософську площину вічної, як світ, боротьби за лідерство.

 

«"Інтер" є каналом з найбільшою аудиторією і, враховуючи розвиток телевізійного ринку загалом і зростання інших каналів, взагалі розраховувати, що він міг би утримувати частку, було б невірним», - міркує Мустафін.

 

 

«Порохняк - Зеленський»: за що?

 

Відмовившись прокоментувати причини конфлікту, Сергій Созановський все ж уточнив по датах - рішення про звільнення він прийняв «десь на початку року», а акціонера повідомив про це «орієнтовно 10 днів тому». Таким чином у дипломатичний спосіб він позначив хронологічні віхи цієї історії, початок якої збігся в часі з виборами і кар'єрним злетом акціонера «Інтера» за нової влади.

 

Коли ТК висловила сумніви, чи бува не варто шукати відповіді на запитання  в політичній площині, нам доволі доброзичливо пояснили, що дорослі чоловіки сваряться не тільки через політику - мовляв, не шукайте конфлікт інтересів там, де існує лише конфлікт амбіцій. Таким чином перекресливши анонімні звинувачення  у бік Созановського щодо «оголення бренду каналу» і виведення усього власного виробництва за межі «Інтера» - мовляв, не без відома власників ці процеси на українському ТБ починалися, не одному  Созановському це пред'являти.

 

На думку наближених до епіцентру зіткнення, усі претензії щодо початку сезону, падіння показників і натяки на «знищення виробництва» і «вбивство каналу» є лише фіговим листком конфлікту.  Мовляв, якщо загадати, то і звільнення Ганни Безлюдної, крім фірташ-складової, мало ту саму причину різкої вдачі і «свободної волі» менеджера, а ще - існування власних бізнес-інтересів, не інкорпорованих у інтереси  власника.  Розраховуючи на прибутки від бізнесу, український медіавласник Хорошковський все-таки не перестає бути українським медіавласником, якому треба не тільки гроші, а й розуміння працівниками засад корпоративної субординації, що включають в себе якщо й не любов, то принаймні два рази «ку» та малинові штани. А український менеджер не перестає бути українським менеджером - демонструючи не тільки здатність до гри за команду власника, а й до самостійних дій на власний інтерес. Причому в українській ситуації ніхто нікого за руку не ловить (або не може зловити) , хоча підозри про те, що і Film.ua Созановського, і до цього власний продакшн Безлюдної не на порожньому місці розрослися і не без підсосу від «Інтера» розвивалися, очевидно, здатні отруїти життя.

 

 

Тож із точки зору професійних вимог  у Ярослава Порохняка і Володимира Зеленського - багато кращі стартові позиції: нехай в них нема того професійного досвіду, що є у Созановського, зате його відсутність щедро компенсується не тільки неконфліктністю та почуттям гумору, а й повною відсутністю того, що, здається, так не до вподоби власнику «Інтера», -  диверсифікації впливів, яке в даному разі тотожне диверсифікації кишень.

 

 

Ураховуючи довгий період перебування Порохняка поруч із Хорошковським (вони разом пройшли шлях від «Укрсоцбанку», «Союз-Віктану», «Мерксу» до нинішніх владних і медіавладних висот), його призначення на посаду старшого по «Інтеру» навряд чи може викликати питання. А от призначення Володимира Зеленського - при всій яскравості його творчого дару - найпевніше, стало можливим лише після продажу його компаній («Квартал 95», «Кіноквартал») основному акціонеру «Інтера» (принаймні, як це випливає з реєстрових документів). А за таких обставин Зеленський хоч і капітан «Інтера», але такий, що нікуди з підводного човна не дінеться.

 

Адже всі види залежності на медіаринку котуються набагато більше, ніж здатність професіоналів до самостійної гри. Принаймні, той же Ярослав Порохняк, висловивши плани нового менеджменту щодо повернення «старих» показників, повертати ту саму Ганну Безлюдну, яка ці показники робила, на «Інтер» не планує. «Ганна займалася, в основному, новинами, а зараз цей підрозділ очолюють інші люди, і ми задоволені ними», - зокрема сказав Порохняк в інтерв'ю ТК, мимоволі урівнявши ККД хоч і жорсткої, як танк, і далеко не компліментарної в професійних оцінках Ганни із безсловесною Ларисою Горською, яка  за рік перебування на каналі не зуміла дати жодного коментаря по суті своїх професійних обов'язків на «Інтері». 

 

Зрештою, прихід Зеленського в топ-менеджмент «Інтера» вітає і сам Созановський, який між кар'єрою і бізнес-автономією вибрав, вочевидь, останнє.

 

«Вова очень толковый парень, заточенный на работу, заточенный на успех. Я считаю, это хорошее решение», - коментує призначення Зеленського сам Созановський. А щодо призначення Порохняка говорить: «Тут все ясно». А сам обіцяє піти або на пенсію, або в декрет.

 

Фото Max Wall Gallery

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
, Мар’яна Закусило, Євгенія Продаєва
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
25188
Коментарі
17
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ingvo
5202 дн. тому
2 ohoho, //, пупу земли: сорри, косолапо выразился. под журналистами я имел ввиду конечно же и операторов - если говорить о новостях. если говорить в общем о канале, то основной производственный ресурс - это люди, делающие творческий продукт. с новостями я действительно был связан и очень долго. не понимаю почему это мистером охохо было употреблено как упрек. наверное он бухгалтер или маркетолог. быть развлекательным каналом настолько же честно как и не развлекательным - смотря как развлекать или просто информировать. новости, конечно же, не бывают лидерами эфира. я говорил о том, что нелепо пытаться из них делать рейтинговую программу, вот и все. ну а товарищу пупу земли могу только посочувствовать. советский мозг - это беда его носителя
ingvo
5202 дн. тому
2Veless: в общих чертах вы меня поняли правильно, но уточню, что именно я имел ввиду, если не очень понятно выразился в предыдущем посте. я считаю, что квалифицированный производитель продукта - любого: материального или информационного, при условии, что этот продукт востребован - не может работать только за еду. работа за зарплату 7000 - это работа за еду. не важно в киеве ли или не в киеве. работа журналистом требует и квалификации, и осознания социальной ответственности - она огромная. не знаю, будете ли вы с этим спорить. чаще всего высокий профессионализм, высокое качество работы и понимание, что делаемая работа это не просто продукт на продажу, но и ответственность за побочные эффекты этого продукта - это набор свойств личности довольно-таки высокого склада. в общем, если уйти от дальнейших более подробных объяснений, я имел ввиду, что менеджерам масс-медиа гораздо выгоднее иметь под собой послушных, не понимающих сути и значения своей работы винтиков и платить им на еду. потому как они и так больше нигде больше не заработают, а выполнению желаемых функций их обучить можно. в то время как соображающие люди находят себя в других сферах. теряет от этого только общество. насчет границ моего мира - ваша реплика была хамской. я очень хорошо знаю и украину и большую часть мира. потому и могу утверждать, что людей здесь не столько держат за быдло, сколько они сами по своей тупости соглашаются быть быдлом (работать за еду) - такого нет уже во многих странах африки, если говорить о профессиях учителя, врача, журналиста. более развитые страны думаю не надо приводить в пример
Гневной
5204 дн. тому
Как бы Вы не относились к Безлюдной, но до нее - РАБОТАЛИ, а с нее - ОТРАБАТЫВАЛИ. Не все, но - большинство.
гневная
5204 дн. тому
да уж, развал системы - это мягко сказано. Как бы кто не относился к Безлюдной - тогда на Интере многие РАБОТАЛИ, а не делали вид - как сейчас..Созановский сделал правильный выбор. Вове - удачи, но мне тоже кажется, что долго он не продержится..
экс интер
5204 дн. тому
Зеленского ожидает судьба Шаповаленко и Ряшина. Оба они отдали личные бизнесы (Интер-рекламу и Мелораму) за места топ-менеджеров Интера. Вот только не долго у руля продержались. А ведь наверняка думали, что это должности пожизненные. То же вскоре ждет Зеленского и Квартал. Думаю, Хорошковский положил глаз на Фильм. ЮА, а Созановский ему - фигу! Он умный, знает, что свое - надежней! В очередной раз, БРАВО, Сергей Леонидович! Искренне уважаю!
гневному
5204 дн. тому
5 баллов:)))
Veless
5204 дн. тому
2ingvo: Вас удивляет что люди соглашаются работать мнее чем за 7000 гривен? Это не просто умные человеки? Не удивлюсь, если границы мира для Вас ограничены границами столичной окружной дороги.
гневный
5204 дн. тому
Что до команды... То Сазановский и правда ее не имел. Ему не надо было. Окружал себя скорее немыми исполнителями, мало разбирающимеся в телепроизводстве. Аналитикой и вопросами по творчеству занимаются девицы, которых туда и близко допускать нельзя. А производственный отдел - это вообще сплошной скандал. И так во многом, Какой-то развал всей системы на канале.
работник
5204 дн. тому
Уже года четыре зарплата на Интере не повышается (она просто до смешного невысока для лидирующего канала), и новые сметы расчитывают со старыми зарплатами. Хорошковский , вне зависимости от его наемников просто выжимает все , что может из этого канала и процветает. А людям говорят: не нравится - пошли вон. Дешевая интершкола за копейки работать готова.
Пуп земли
5204 дн. тому
Налицо характерная черта укр теленовостийных журналистов - они считат себя КАНАЛОМ, не видя, что персонала на канала как минимум в четверо больше чем их. И чуть что - прекрасно умеют спрчятать свой непрофессионализм за истерическими воплями "у нас цензура! На нас давят!". Мустафину риспект, но и его эти куры достали.
ohoho
5204 дн. тому
2 ingvo: А почему вы решили что "основные средства производства медиаресурса" - это журналисты? Вы очевидно связаны с новостями и поэтому решили что новости - это священная корова канала, на которую все молятся? Новости - это некая, небольшая часть эфира телеканала. не больше десятой доли эфира. И уж никак не рейтингообразующая часть. Вы видели когда нибудь чтобы новостийный эфирный канал был лидером, и бил по рейтингам развлекательные каналы? Нет! Социальная ответственность журналиста, наверное да, в идеале она должна быть. Но в реальном мире ее нету в силу ряда причини. Именно поэтому быть развлекательным каналом наверное честнее по отношению к зрителю, ведь развлекая обмануть нельзя. PS: первый раз в жизни защищаю телекритику....
//
5204 дн. тому
Не переоценивайте роль журналистов в телебизнесе - новостийный продукт занимает очень небольшую долю в вещании. Кстати, интеровские новости были не худшими новостями в стране с точки зрения рейтинга.
ingvo
5204 дн. тому
вообще-то поражает хроническая близорукость телекритики. кипиш и масса комментов по поводу каждой отставки и при этом неспособность видеть тенденцию. а она существует еще с 2005 года и сводится к простому - 1)созданию максимальной управляемости медиаресурсом 2)максимальному удешевлению основных средств производства - журналистов. может умная телекритика прозреет, если узнает, что зарплата журналиста в новостях редко превышает 7000 гривен. как можно ожидать, что на такие деньги в киеве пойдет работать хотя бы просто умный человек??? как можно ожидать от не очень умного человека понимания социальной ответственности в такой профессии как журналист, если от него требуют просто рейтингов??? какая вам нахрен цензура еще нужна, если достаточно взять на работу в новости дешевого долбое_ба??? повторюсь: тенденция обильно начала проявляться уже в 2005 году. вот и весь секрет лояльности. а первым топ-менеджером, задающим тренд был вообще-то роднянский. он же первым из обоймы и вылетел (или сам выпрыгнул - кому как удобнее воспринимать, но побуждающие мотивы этого все равно внешние икрайне жесткие). просто в телекритической среде моветон об этом помнить. ну и напоследок не могу не отметить стилистический ляп в статье: "скромна чарівність керованої залежності" --- зависимость может быть только и исключительно керованою, в этом суть зависимости. про что пошутили? может имелась ввиду управляемая независимость? в общем досадно видеть косолапое словоупотребление авторами статьи. тем более что среди них как минимум одна выпускница киево-могилянской академии
Глядач
5205 дн. тому
Поблема власників ІНТЕРу в тому, що вони АБСОЛЮТНО не розбираються в телебаченні і вважають, що бути власником метзаводу та телеканалу - це одне й теж саме з точки зору власника (є ще один аналогічний "медіадіяч" - п.Коломойський. Він розлядає медіаресурс лише з точки зору майбутнього вигідного продажу). Безглуздо оперувати поняттям "лояльність", бо насправді мова повинна йти про "бізнеслояльність", тобто топ-менеджер повинен бути лояльним до власника, якщо той хоч грам петрає у тому, чим володіє, і може задати вектор "телелояльності". У мене таке враження, що з початком ери Безлюдної і донині власник хотів одного: вкладати менше (ІНТЕР давно перестав бути лідером телеренку в сенсі виробництва нових рейтингових програм і форматів), а отримувати - більше (в сенсі Маркса про норму прибутку). А старі долі не повернути як бабці молодість.
Lith
5205 дн. тому
Вот поясните мне, пожалуйста, что сверх революционного в фразе "неодмінною професійною рисою керівництва має бути лояльність до акціонерів". В чем вообще постановка вопроса? Как вообще может быть иначе? Ты работаешь на человека, тебе платят деньги, все это за то, что ты представляешь интересы данного человека! Как может быть нормальной ситуация, когда например я владелица кондитерской фабрики и открываю сеть кофеен с пирожными-тортами, а мой управляющий вдруг начинает пиво с воблой продавать типа так "он видит и это его позиция". Да на кой мне сдался такой управляющий?! В шею! Все топы ОБЯЗАНЫ исповедовать идеи акционеров и работать на выполнение задач поставленных учредителями! Это и есть демократия и свобода слова: сколько владельцев канала, столько и мнений, которые высказываются по ящику! Украинская свобода слова в современном понимании.
2Карамизм
5205 дн. тому
Что ж Вы Порохняка клоуном то называете...
Карамзим
5205 дн. тому
Клоуна топом ставят, ужас. Бедный "Интер"
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду