Нацрада виступає за вилучення із законопроекту «Про санкції» норм щодо ЗМІ
Нацрада виступає за вилучення із законопроекту «Про санкції» норм щодо ЗМІ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заявляє про одностайну позицію колегіального органу щодо вилучення із законопроекту «Про санкції», який ухвалений Верховною Радою України у першому читанні, норм щодо застосування санкцій до засобів масової інформації. Про це йдеться в заяві, поширеній прес-службою регуляторного органу.
На думку членів Національної ради, ці норми не відповідають засадам демократичного суспільства і можуть призвести до запровадження цензури у вітчизняній медійній галузі.
Упродовж багатьох років українські правники намагалися привести вітчизняні закони у телерадіоінформаційній сфері у відповідність до норм європейської законодавчої бази. Їм вдалося багато в чому досягти успіхів, нагадують у Нацраді.
Ухвалення нового закону, в якому існуватимуть положення, що дозволятимуть без суду забороняти діяльність будь-якої телерадіоорганізацій чи інтернет-ресурсу, призведуть до утисків свободи слова та вільного висловлення думок, що є неприпустимим у демократичному суспільстві, заявляє Нацрада.
Національна рада закликає Верховну Раду України вилучити відповідні норми із зазначеного законопроекту.
Нагадаємо, що 12 серпня Верховна Рада України в першому читанні прийняла за основу урядовий законопроект № 4453а «Про санкції» стосовно компаній та осіб, які підтримують сепаратистів та терористів. З-поміж іншого документ передбачає низку обмежень у сфері медіа, аж до припинення діяльності ЗМІ без рішення суду. При цьому рішення про такі санкції прийматиме РНБО.
Свою стурбованість із приводу законопроекту вже висловила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович. Також «Репортери без кордонів» вважають законопроект про санкції «дуже небезпечним»
Медіаюристи, з якими поспілкувалася «Детектор медіа», розкритикували законопроект, який, на їхню думку, є кроком то тоталітаризму та державного свавілля, адже наділяє РНБО неконституційними повноваженнями та встановлює фактичне право закривати ЗМІ.
Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа-профспілка та Комісія з журналістської етики висловили своє обурення намірами уряду та більшості народних депутатів запровадити законопроектом «Про санкції» цензуру в Україні під виглядом захисту національних інтересів.
Асоціація правовласників і постачальників контенту закликала депутатів парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації з проханням виключити з урядового законопроекту «Про санкції» норми про цензурування інформаційного простору України.
Незалежна асоціація телерадіомовників розкритикувала законопроект «Про санкції», що уможливлює диктатуру під приводом захисту національних інтересів.
Інтернет-асоціація України запропонувала для усунення негативних моментів звузити коло осіб, щодо яких можуть застосовуватися санкції, залишивши лише тих, які знаходяться поза правовим полем України, оскільки юридичними чи фізичними особами, які вчинили порушення, які є резидентами України, мають займатися українські правоохоронці та суди в рамках існуючого законодавства України.
Члени Комітету з питань свободи слова та інформації підготували зміни до законопроекту «Про санкції», відповідно до яких всі статті про заборону діяльності ЗМІ повинні бути вилучені. Голова Комітету Микола Томенко повідомив, що він вніс підготовлені колегами поправки до Комітету з питань національної безпеки та оборони, що готує законопроект до другого читання.
«Детектор медіа»