Захист Сенцова оскаржуватиме його арешт - кримські суддя і прокурор не мали права діяти від імені Росії

Захист Сенцова оскаржуватиме його арешт - кримські суддя і прокурор не мали права діяти від імені Росії

7 Липня 2014
3902

Захист Сенцова оскаржуватиме його арешт - кримські суддя і прокурор не мали права діяти від імені Росії

3902
Захист Сенцова оскаржуватиме його арешт - кримські суддя і прокурор не мали права діяти від імені Росії
Захист Сенцова оскаржуватиме його арешт - кримські суддя і прокурор не мали права діяти від імені Росії

Захист українського кінорежисера Олега Сенцова, арештованого ФСБ Росії за підозрою в плануванні терактів у Криму, має намір оскаржити винесене 7 липня рішення Лефортовського районного суду міста Москви (РФ) про продовження терміну його утримання під вартою до 11 жовтня. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на заяву адвоката Дмитра Дінзе.

 

«Будемо оскаржувати продовження терміну утримання під вартою в даний час в Московському міському суді. Це буде в найближчі три дні відповідно до закону», - сказав захисник.

 

За словами Дмитра Дінзе, запобіжний захід у вигляді взяття під варту спочатку було обрано «незаконно і необгрунтовано».

 

Як стверджує адвокат, кримські суддя, прокурор і адвокат не мали права здійснювати правосуддя від імені Росії, оскільки на момент винесення ухвали про запобіжний захід Олегу Сенцову у вигляді утримання під вартою вони не мали громадянства РФ і не склали іспит на знання російського законодавства. Документи, які підтверджували б зворотне, в матеріалах справи відсутні.

 

«Слідство не надало підтверджень легітимності того рішення, за яким Сенцов перебуває під вартою. А саме те, що прокурор, суддя і захисник мали на це право: суддя - обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, прокурор - представляти Російську Федерацію (мова йде про так званого "прокурора Криму" Наталію Поклонську. - Ред.), а адвокат Хрящиков - брати участь у цьому процесі і захищати права і свободу Сенцова в рамках основного процесу», - підкреслив він.

 

 

Нагадаємо, 7 липня МЗС України заявило своє обурення рішенням Лефортовського районного суду Москви (РФ) щодо продовження утримання під вартою українського режисера Олега Сенцова, якого було арештовано за підозрою в підготовці терактів у Криму, до 11 жовтня. Міністерство закордонних справ України категорично вимагає від Росії негайного звільнити і повернути в Україну Олега Сенцова та інших ув'язнених українців.

 

7 липня під час суду у Москві Олег Сенцов заявив протест проти спроб Росії позбавити його українського громадянства і захисту. Як повідомляла «Детектор медіа», у московському СІЗО український режиссер зареєстрований як «громадянин РФ з паспортом України». 

 

Наприкінці червня Генеральна прокуратура РФ заявила, що підстав для зміни запобіжного заходу та припинення кримінального переслідування затриманого у Криму українського режисера Олега Сенцова, а також іншого затриманого Олександра Кольченка, не вбачається.

 

За інформацією Генпрокуратури Росії, УФСБ РФ по Республіці Крим та Севастополю відкрило та об'єднало в одному провадженні три кримінальні справи за фактами діяльності так званого «терористичного співтовариства». В якості підозрюваних затримані Олег Сенцов і Олександр Кольченко. Генпрокуратура Росії стверджує, що зараз вони користуються послугами захисників, дають свідчення і етаповані до СІЗО на території Москви.

 

3 червня міністерство закордонних справ України вручило російському посольству ноту, в якій вимагає організувати зустріч з арештованим режисером. 

 

Російська ФСБ затримала Олега Сенцова  у ніч на 11 травня в місті Сімферополі (Крим). Після цього він був етапований з Криму російськими спецслужбами до слідчого ізолятора «Лефортово» у Москві, відомої закритим режимом.

 

ФСБ звинуватила Олега Сенцова в керуванні підготовкою терористичного акту, під час якого начебто мали бути підірвані пам'ятник Леніну в Сімферополі, меморіал Вічного вогню та офіси кримських проросійських організацій.

 

На захист режисера виступають Європейська кіноакадемія, НСКУ, російський КіноСоюз, Конфедерація спілок кінематографістів країн СНД і Балтії, широка українська кіноспільнота й громадські активісти, а також російський кінорежисер Микита Міхалков.

 

Українська кіноспільнота звернулася до Президента України  Петра Порошенка  із закликом вжити  заходів щодо визволення з російського полону українського кінорежисера Олега Сенцова.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3902
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду