Доповідачі ПАРЄ закликають Януковича не підписувати антимайданівські закони
Доповідачі ПАРЄ закликають Януковича не підписувати антимайданівські закони
Співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) по Україні Майліс Репс (Естонія, АЛДЄ) і Маріетта де Пурбе-Лундін (Швеція, ЄНП/ХД) висловлюють глибоку стурбованість з приводу прийняття в парламенті законів спрямованих проти Майдану. Про це йдеться у заяві Асамблеї.
На думку доповідачів ПАРЄ, закони прийняті парламентом 16 січня, обмежують діяльність громадських організацій та вільний потік інформації.
«Ці закони суперечать принципам свободи волевиявлення, свободи зборів і демонстрацій, а також свободи ЗМІ, і, прямо кажучи, є відверто недемократичними. Прийняття цих законів тільки зміцнить протестний рух на Євромайдані і посилить напруженість між владою і опозицією. В результаті, мирне і демократичне рішення поточної політичної кризи здається далеким як ніколи. Це не може бути метою владиname="_GoBack">», - заявили співдоповідачі.
Майліс Репс та Маріетта де Пурбе-Лундін закликають президента Віктора Януковича не підписувати ці закони і шукати для вирішення політичного протистояння шляхом переговорів.
Доповідачі мають намір відвідати Україну у середині лютого, після пленарної сесії Парламентської Асамблеї.
Нагадаємо, 16 січня народні депутати з провладних фракцій підняттям рук, без обговорення ухвалили 11 законів та одну постанову.
Зокрема, Верховна Рада ухвалила закон №3879 Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилюєрегулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду - на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації,зобов'язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній Раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.
Також у цей день був прийнятий бюджет та закон «Про внесення змін до Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань"» (№3893), яким звільнила від відповідальності всіх порушників статті 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) ККУ за період 21 листопада по 26 грудня 2013 року.
«Детектор медіа»