Суд відправив справу Гарагуца на досудове розслідування. Є можливості звільнити журналіста від відповідальності – адвокат

Суд відправив справу Гарагуца на досудове розслідування. Є можливості звільнити журналіста від відповідальності – адвокат

27 Грудня 2013
4138

Суд відправив справу Гарагуца на досудове розслідування. Є можливості звільнити журналіста від відповідальності – адвокат

4138
Фактично суд визнав, що стосовно Гарагуца слід використати механізм звільнення від відповідальності, але під час досудового слідства, - адвокат
Суд відправив справу Гарагуца на досудове розслідування. Є можливості звільнити журналіста від відповідальності – адвокат
Суд відправив справу Гарагуца на досудове розслідування. Є можливості звільнити журналіста від відповідальності – адвокат

27 грудня Печерський районний суд міста Києва відмовив захисту дніпропетровського журналіста Валерія Гарагуца, затриманого 1 грудня під час штурму Адміністрації президента, в задоволенні клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, водночас він відмовив у затвердженні угоди зі слідством і визнанні пана Гарагуца винуватим і повернув справу на досудове слідство до прокуратури. Про це «Детектор медіа» повідомила адвокат пана Гарагуца Оксана Томчук.

 

«Загалом я вважаю сьогоднішнє рішення суду позитивним. Тому що суд відмовив у затвердженні угоди і визнанні особи винуватою, - наголосила пані Томчук. - Також фактично суд визнав, що стосовно Гарагуца має бути використано механізм звільнення від відповідальності, але в порядку загальному - під час досудового слідства».

 

За її словами, ще 19 грудня захист пана Гарагуца під тиском обставин змушений був підписати угоду з прокуратурою про визнання провини. «Оскільки ніхто не знав, що буде ухвалено закон, що звільнятиме від відповідальності, і якби ми не пішли на угоду, людина лишилася б за ґратами», - пояснює адвокат. Відповідно до угоди було перекваліфіковано справу зі статті 294 (організація та активна участь у масових заворушеннях) на статтю 293 (групове порушення громадського порядку) Кримінального кодексу України, яка наразі інкримінується пану Гарагуцу. Ця угода мала набрати чинність виключно після затвердження рішенням суду.

 

Уже після укладання угоди захист пана Гарагуца дізнався, що ухвалено і підписано закон «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» (так званий «закон про амністію»).

 

«Сьогодні суд мав розглядати питання затвердження цієї угоди. Однак ми заявили клопотання про закриття кримінального провадження у зв'язку з тим, що закон "Про усунення негативних наслідків..." набув чинності. Ми навели аргументація з посиланням на статтю 148 Кримінального кодексу, що передбачає підстави для звільнення від відповідальності у зв'язку зі зміною обставин, які наразі дійсно змінилися», - розповіла пані Томчук.

 

Суд відмовив у задоволенні цього клопотання, пославшись на те, що це знаходиться поза його межами. «Разом з тим суд з власної ініціативи відмовив у визнанні угоди, укладеної між Гарагуцем і слідством, з тих мотивів, що наразі існують підстави для звільнення Гарагуца від відповідальності. А укладання угоди і затвердження вироку буде шкодити його інтересам», - розповіла адвокат.

 

Відтак, нині буде поновлено досудове слідство, на етапі якого є можливості для застосування «закону про амністію». Захист пана Гарагуца проситиме прокуратуру звернутися до суду з клопотанням про закриття провадження. «Я сподіваюся, що в нас із цим не буде проблем, і буде клопотання прокуратури про закриття кримінального провадження. Також ми й самі будемо звертатися з клопотанням до суду», - додала пані Томчук.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», 23 грудня Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», ухвалений Верховною Радою 19 грудня.

 

Закон звільняє від відповідальності осіб, які були учасниками акції протесту з 21 листопада до дня набрання чинності закону. Всі кримінальні провадження, відкриті з приводу участі у цих масових акціях, підлягають закриттю. Нові кримінальні провадження з цього приводу не можуть бути відкриті. Особи, притягнуті до кримінальної та адміністративної відповідальності, підлягають звільненню і визнаються такими, що не мають судимості.

 

Адвокати вважають цей закон недосконалим.

 

Нагадаємо, Валерію Гарагуцу інкримінують організацію та активну участь у масових заворушеннях біля Адміністрації президента. 4 грудня Шевченківський райсуд міста Києва арештував його на два місяці. Валерій Гарагуц спершу не погодився на угоду зі слідством і визнання провини. 13 грудня Апеляційний суд відпустив його під особисте зобов'язання, тимчасом як триває розслідування щодо нього.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4138
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду