Азаров хоче зустрітись з журналістами, які протестували на засіданні Кабміну (ФОТО)
Азаров хоче зустрітись з журналістами, які протестували на засіданні Кабміну (ФОТО)
23 травня на мітингу біля будівлі Кабінету Міністрів України зібралось близько 50 журналістів. Подію висвітлює 20 телекамер різних телеканалів та інших ЗМІ.
Учасники акції вимагають розслідування нападу на своїх колег Ольгу Сніцарчук (5 канал) та Владислава Соделя («Коммерсантъ-Украина»), а також виступають проти незаконного позбавлення акредитації журналістів через те, що вони висловили свій протест на засіданні уряду 22 травня.
Журналісти стоять з плакатами: «Азаров, правда очі коле?», «Захарченко, чому Титушко на свободі?», «Азаров та Захарченко - вороги преси і здорового глузду», «Пане Азаров, це і є покращення для преси?». Акція розпочалась перфомансом, у якому взяв участь спеціальний кореспондент «Детектор медіа» Богдан Кутєпов, який переодягнувся в «братка», привертаючи увагу до обставин нападу на журналістів під час мітингу 18 травня.
До журналістів вийшли прес-секретар прем'єр-міністра України Віталій Лук'яненко та керівник департаменту інформації та комунікації з громадськістю секретаріату уряду Сергій Нагорянський. Вони повідомили, що питання з позбавленням акредитації ще вирішується і запросили учасників акції на 10 годину на зустріч з прем'єр-міністром Миколою Азаровим.
Журналісти хочуть, щоб з ними за зустріч із прем'єр-міністром пішов медіа-юрист Ігор Розкладай.
Також на акції виступила представник організації «Репортери без кордонів» в Україні Оксана Романюк, за її словами уся світова спільнота шокована подіями в Україні, особливо тим, що міліція не виконує свої обов'язки.
Нагадаємо, 22 травня, представники ЗМІ під час засідання Кабміну провели акцію протесту щодо розслідування побиття журналістів Ольги Сніцарчук і Владислава Соделя: вони розвернулися до міністрів спинами, на яких було написано «Сьогодні журналістка! Завтра - ваша дружина, сестра, донька. Дійте!».
«Це що за концерт? Підіть із засідання. Всіх поіменно записати і позбавити акредитації. Ми поважаємо роботу журналістів, але не перетворюйте засідання на цирк», - сказав прем'єр Микола Азаров.
Директор Інституту Медіа Права (ІМП) медіаюрист Тарас Шевченко заявив, що не бачить підстав для позбавлення акредитації представників ЗМІ, які 22 травня взяли участь у мовчазній акції в Кабміні. За словами медіаюриста, прем'єр-міністр Микола Азаров порушив законодавство, наказавши позбавити журналістів акредитації за участь у «мовчазній акції».
Як писала «Детектор медіа», 18 травня, під час мітингу опозиції (близько 14.20) невідомі у спортивних костюмах до крові побили журналістів Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя. Це відбувалося на очах правоохоронців, які не захищали журналістів, хоча ті зверталися по допомогу. Також представники міліції не скористалися фото і відеоматеріалами, аби оперативно затримати нападників.
Кримінальне провадження за фактом нападу було відкрито спочатку за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження), а після акції журналістів - і за 171-ю статтею (перешкоджання журналістській діяльності). Розпочато досудове розслідування. Згодом дії нападника було перекваліфіковано в хуліганство.
22 травня суд відпустив затриманого мешканця Київщини Вадима Титушка під заставу, хоча міністр МВС Віталій Захарченко заявляв, що міліція домагатиметься арешту підозрюваного.
«Детектор медіа»
Фото - Максима Лісового