Перший національний подасть апеляцію на рішення суду, що зобов'язав спростувати інформацію фільму «Адов ад»
Перший національний подасть апеляцію на рішення суду, що зобов'язав спростувати інформацію фільму «Адов ад»
Сьогодні, 2 квітня, Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Перший національний надати ефірний час для спростування інформації, викладеної у фільмі «Адов ад» («Пекельне пекло») виробництва компанії V-tv.Про це інтернет-виданню Lb.ua повідомив адвокат Віталій Погосян. Перший національний має намір подати апеляцію на це рішення суду, про що «Детектор медіа» повідомив заступник генерального директора Національної телекомпанії України (НТКУ) Євген Буцан.
Фільм «Адов ад» вийшов в ефірі Першого національного у жовтні 2012 року. Після ефіру Оксана Томчук, адвокат підозрюваного у справі «дніпропетровських терористів» Дмитра Реви, подала позов.
На думку позивачів, у фільмі, який кілька разів показували на Першому національному, генеральним прокурором та міністром внутрішніх справ України було зроблено відкриті заяви про доведеність вини Дмитра Реви в скоєнні злочину - вибухів у Дніпропетровську, незважаючи на відсутність рішення суду з даного питання, що є прямим порушенням чинного законодавства України. Також були розголошені матеріали слідства, що, як вважають позивачі, є порушенням закону і свідченням того, що автори тісно співпрацювали з правоохоронними органами.
«Ми маємо намір оскаржити це рішення в апеляційній інстанції. А далі дивитимемось, як розглядатиметься справа. Вважаю недоречним коментувати рішення суду, до нього треба ставитись з повагою, але наше право - не погоджуватись з ним і вживати потрібних засобів для його оскарження», - сказав пан Буцан.
Апеляцію канал має намір подати після того, як ознайомиться з повним текстом рішення.
Нагадаємо, адвокат Інна Михалевич, яка захищає інтереси ще одного з підозрюваних в організації вибухів у Дніпропетровську Льва Просвірніна, теж подала позов до суду щодо Першого національного та телекомпанії V-tv .
За словами адвоката, у фільмі її клієнта «безпідставно назвали "терористом" і приписали йому дії, яких він ніколи не здійснював». Позивач вимагав від Першого національного спростувати в ефірі телеканалу наведену у фільмі інформацію та заборонити розповсюдження фільму, в тому числі і в інтернеті, а від компанії V-tv - компенсацію моральної шкоди в розмірі 50 тис. грн.
«Детектор медіа»