Порошенко підписав закон про електронне звернення та електронну петицію

Порошенко підписав закон про електронне звернення та електронну петицію

24 Липня 2015
2603

Порошенко підписав закон про електронне звернення та електронну петицію

2603
Порошенко підписав закон про електронне звернення та електронну петицію
Порошенко підписав закон про електронне звернення та електронну петицію

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції». Закон було прийнято Верховною Радою України 2 липня з ініціативи президента, зазначається на офіційному сайті глави держави.

 

Законом запроваджується подання громадянами індивідуальних та колективних звернень в електронній формі з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку. Передбачено, що у такому зверненні, крім прізвища, імені, по батькові, місця проживання громадянина, викладення суті порушеного питання, також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

 

Законом також запроваджується можливість звернення громадян до Президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів України та органів місцевого самоврядування шляхом подання електронної петиції через офіційні веб-сайти відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, органу місцевого самоврядування або громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.

 

Законом передбачено вимоги до змісту петиції - в ній має бути викладено суть звернення, при цьому електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе її автор (ініціатор).

 

Згідно з законом, електронна петиція має набрати відповідну кількість голосів на її підтримку. Електронна петиція, адресована президенту, парламенту або урядові, має набрати на її підтримку не менш як 25 тис. підписів громадян протягом не більше 3 місяців з дня оприлюднення петиції. Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади.

 

У разі, якщо електронна петиція в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, вона розглядається як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

 

Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування, крім положень, які містять доручення Кабінету міністрів України, пропозицію Президенту України та рекомендацію органам місцевого самоврядування прийняти нормативно-правові акти (рішення), необхідні для реалізації закону, - вони набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування закону. Положення, які унормовують питання подання та розгляду електронних петицій, - набирають чинності через місяць із дня опублікування Закону.

 

Нагадаємо, Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав законопроект № 2003а «Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо зменшення терміну оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування». На засіданні 15 липня члени комітету вирішили рекомендувати парламенту прийняти цей документ за основу. Законопроект передбачає скоротити термін оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблених відповідними розпорядниками. Якщо чинний закон передбачає оприлюднювати проекти рішень не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду, то депутати пропонують оприлюднювати їх не пізніш як за 10 календарних днів до дати їх розгляду.

 

«Детектор медіа»

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2603
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду