Військовий суд над Сенцовим і Кольченком буде у Росії відкритим
Військовий суд над Сенцовим і Кольченком буде у Росії відкритим
21 липня у Ростові-на-Дону (Росія) розпочнеться відкрите засідання Північно-Кавказького окружного військового суду, що розглядатиме по суті справу українських громадян Олега Сенцова та Олександра Кольченка, яких російське слідство звинувачує в організації тероризму у Криму. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на адвоката Олега Сенцова Дмитра Дінзе.
За його словами, засідання суду розпочнеться о 9.00. «Засідання у Північно-Кавказькому окружному військовому суді у Ростові-на-Дону почнеться о 9.00. Проходить у відкритому режимі. У цьому наше клопотання задовольнили, а у проханні вести відеозапис - ні. Але аудіозапис вести можна», - сказав Дмитро Дінзе.
Він зазначив, що у засіданні також візьмуть участь адвокати Володимир Самохін (захист Олега Сенцова) і Світлана Сидоркіна (захист Олександра Кольченка). У понеділок, 20 липня, увечері юристи зустрінуться для узгодження позицій.
За словами ще одного адвоката Олега Сенцова Ольги Чавдар, на засіданні у вівторок оголосять обвинувальний висновок, після чого адвокати висловлять свій погляд на нього і розпочнеться допит свідків. Процедурні питання уточнюватимуться на завтрашньому засіданні. Поки що можна припустити, що проходитиме два засідання на тиждень, і в цілому процес триватиме недовго.
Як повідомляла «Детектор медіа», засідання попереднього суду над Олегом Сенцовим у Росії було закритим. В ході попереднього слухання термін утримання під вартою українського режисера був продовжений до 16 грудня.
За версією російського слідства, український режисер Олег Сенцов начебто створив в Криму терористичну організацію, яка було структурним підрозділом забороненого в РФ «Правого сектора», «з метою виходу півострова зі складу Росії». Слідчий комітет вважає, що режисер разом з іншими обвинуваченими громадянами України з квітня по травень 2014 року скоїв в Сімферополі (Крим) підпали офісів громадської організації «Русская община Крыма» і місцевого відділення партії «Единая Россия». Крім того, фігуранти справи обвинувачуються в спробі організації 9 травня 2014 вибуху пам'ятника Леніну в Сімферополі.
16 квітня адвокат Дмитро Дінзе повідомив, що російське слідство пред'явило Олегу Сенцову звинувачення в остаточній редакції: крім уже інкримінованих епізодів за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ було додано обвинувачення і за статтею 222 КК РФ («незаконне зберігання зброї»). Наприкінці квітня адвокат заявив, що розслідування кримінальної справи стосовно його підзахисного завершено.
Кінорежисер Олег Сенцов та інші українські громадяни Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко 11 травня 2014 року були затримані й викрадені ФСБ РФ з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві. Стосовно них було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ. Рішенням суду четверо українців були взяті під арешт.
Ув'язнений режисер у суді заявив, що всі обвинувачення проти нього базуються на недостовірних свідченнях однієї особи.
Суд у Росії заявляв, що вважає арештованих громадянами Російської Федерації тому, що вони як жителі Криму начебто набули громадянства Росії автоматично, не написавши своєчасно заяву про відмову від російського громадянства, і відмовлявся допускати до них українських дипломатів. Самі ж затримані стверджують, що є українцями і не набували російського громадянства.
5 лютого адвокат Дмитро Дінзе повідомив, що Генеральна прокуратура Росії визнала де-факто наявність подвійного громадянства в українського режиссера Олега Сенцова, але судитиме його як громадянина РФ.
«Детектор медіа»