Олегу Сенцову продовжили арешт до 11 травня, а 10 квітня йому висунуть нове звинувачення
Олегу Сенцову продовжили арешт до 11 травня, а 10 квітня йому висунуть нове звинувачення
8 квітня Лефортівский районний суд міста Москви продовжив строк арешту українському режисеру Олегу Сенцову на один місяць - до 11 травня. Про це повідомляє УНІАН.
Таким чином суддя задовольнила клопотання головного слідчого управління ФСБ РФ, попри те, що адвокат Олега Сенцова Володимир Самохін заявив, що не згоден з клопотанням слідства. Він наголосив, що в цій справі немає ані факту злочину, ані потерпілих, ані заявників.
Рішення може бути оскаржене у Московському міському суді.
Під час судового засідання слідчий повідомив, що 10 квітня Олегу Сенцову буде висунуто нове звинувачення. Також було заявлено, що за 11 місяців не вдалося розслідувати справу проти режисера, оскільки його діяльність мала, за словами слідчого, «багатоепізодний характер у складі терористичного угруповання», і в разі звільнення режисер нібито «може втекти і продовжити злочинну діяльність».
Водночас Олег Сенцов заявив, що слідчі ФСБ РФ погрожують йому позбавленням волі на 20 років: «Я впевнений, що 10 квітня мені представлять дуже гарну, акуратну справу, де буде заявлено 20 років, однозначно. Цей строк мені названо ще в перший день мого офіційного затримання. Це вирішене питання, і про це постійно говориться мені і моєму адвокату».
За словами режисера, йому погрожують «важким і дуже цікавим життям у таборі», якщо він узагалі туди потрапить. «Я не боюся цих погроз, і цей строк - 20 років - мені не страшний. Я знаю, що епоха правління кривавого карлика у вашій країні закінчиться раніше», - заявив Олег Сенцов.
Режисер наголосив, що вже 11 місяців його тримають під вартою, і слідство не змогло надати жодних доказів його участі в організації терактів. При цьому він переконаний, що його справа буде «зшита великими білими стібками».
Як повідомляла «Детектор медіа», кінорежисер Олег Сенцов, відомий за повнометражним фільмом «Гамер», а також українські громадяни Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко 11 травня 2014 року були затримані й викрадені Федеральною службою безпеки Російської Федерації (ФСБ РФ) з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві.
Усіх чотирьох громадян України звинувачують у тому, що вони нібито у складі терористичного угрупування вели приготування до вчинення терористичного акту - вибухів у ніч з 8 на 9 травня саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу «Вічний вогонь» та пам′ятника Леніну в Сімферополі (АР Крим), а також у підпалі офісів громадської організації «Російська громада Криму» і представництва партії «Єдина Росія» в Сімферополі 14-18 квітня.
Стосовно них було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ. Рішенням суду четверо українців були взяті під арешт.
Суд у Росії заявляв, що вважає арештованих громадянами Російської Федерації тому, що вони як жителі Криму начебто набули громадянства Росії автоматично, не написавши своєчасно заяву про відмову від російського громадянства, і відмовлявся допускати до них українських дипломатів. Самі ж затримані стверджують, що є українцями і не набували російського громадянства.
26 грудня 2014 року Лефортівський районний суд Москви продовжив до 11 квітня термін арешту Олега Сенцова. Ув'язнений режисер у суді заявив, що всі обвинувачення проти нього базуються на недостовірних свідченнях однієї особи.
5 лютого адвокат пана Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що Генеральна прокуратура Росії визнала де-факто наявність подвійного громадянства в українського режиссера Олега Сенцова, але судитиме його як громадянина РФ.
2 квітня стало відомо, що ФСБ завершила розслідування кримінальної справи щодо звинувачення Олега Сенцова та інших громадян України у начебто підготовці серії терактів в Криму напередодні 9 травня минулого року.
«Детектор медіа»
Фото - УНІАН