«Русское радио – Україна» буде судитися за свої кримські частоти
«Русское радио – Україна» буде судитися за свої кримські частоти
«Русское радио - Україна» має намір відстоювати в суді права на свої ФМ-частоти в Криму. Про це на засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення 26 лютого повідомив директор з розвитку радіохолдингу «ТАВР медіа» Володимир Гончаревський, відповідаючи на запитання членів Нацради.
Нацрада на засіданні 26 лютого розглядала питання про продовження строку дії ліцензії ТОВ «ТРО "Русское радио - Україна"» на три частоти - у Євпаторії, Чернівцях та Прилуках Чернігівської області.
Члени Нацради поцікавилися в представника «Русского радио - Україна», чи знає радіокомпанія про розподіл ФМ-частот у Криму, проведений російським Роскомнаглядом 25 лютого, та як буде реагувати.
Володимир Гончаревський заявив, що радіокомпанія буде судитися за свої кримські частоти. «Частоти в Криму є власністю держави Україна, які перебувають в оренді у нашої радіокомпанії. Тому ми будемо відстоювати право на них у суді», - сказав він.
Нацрада продовжила ліцензію «Русскому радио - Україна» на три частоти на сім років.
У Криму «Русское радио - Україна» володіє частотами не лише в Євпаторії, а й у Сімферополі, Севастополі, Ялті, Алушті, Судаку, Феодосії та Керчі. Однак після окупації Криму Росією змушене було припинити мовлення.
Нагадаємо, 25 лютого російська Федеральна конкурсна комісія з телерадіомовлення, що діє в Роскомнагляді, визначила переможців конкурсу на ФМ-частоти в окупованому Росією Криму. Із 38 учасників конкурсу переможцями стали 18 компаній.
Конкурс було проведено попри те, що на більшість частот у Криму мають чинні ліцензії на мовлення українські радіостанції.
До конкурсу не допускалися юридичні особи, не зареєстровані у встановленому порядку на території Російської Федерації та (або) які не мали ліцензій на радіомовлення.
Кримські мовники висловили протест проти конкурсу на FM-частоти, оскільки вони остерігалися, що після цього конкурсу більшість із них просто зникнуть. За мовників заступилася російський омбудсмен Елла Памфілова. Але самопроголошена «кримська влада» (де-факто окупаційне керівництво Криму і Севастополя) у відповідь на заяву омбудсмена сказала, що конкурс Роскомнагляду є законним. Зрештою, до підбиття підсумків конкурсу Роскомнагляд проліцензував низку кримських компаній.
Наприкінці 2014 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення висловила занепокоєння ситуацією із прагненням Роскомнагляду провести в Автономній Республіці Крим конкурс на мовлення з використанням радіочастот, закріплених за Україною. Регулятор звернувся листами до низки державних органів для вжиття відповідних заходів реагування і захисту українського частотного ресурсу.
У середині січня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України надіслала листа до Міністерства зв'язку та масових комунікацій Російської Федерації щодо неправомірних дій РФ стосовно перерозподілу частот в Автономній Республіці Крим і порушення Регламенту радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ). Копію листа було надіслано також Генеральному секретарю МСЕ. Запит було надіслано у відповідь на звернення до Держспецзв'язку Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.
«Детектор медіа»