23 квітня у Києві,14-го (або 21-го) травня у Львові - круглі столи на тему «Церква - мас-медіа - суспільство»

2 Квітня 2009
6803
2 Квітня 2009
16:24

23 квітня у Києві,14-го (або 21-го) травня у Львові - круглі столи на тему «Церква - мас-медіа - суспільство»

6803
23 квітня у Києві,14-го (або 21-го) травня у Львові - круглі столи на тему «Церква - мас-медіа - суспільство»

23 квітня у Києві в Інституті журналістики, 14-го (або 21-го) травня у Львові - плануються круглі столи на тему «Церква - мас-медіа - суспільство».

 

Учасники:

 

До участі в круглому столі запрошуються представники різних Церков і релігійних організацій, влади, журналісти, редактори ЗМІ, експерти у сфері релігієзнавства, медіа-освіти і правозахисту, громадські діячі.

 

Питання до обговорення:

 

- Динаміка висвітлення релігійної тематики в українських ЗМІ: зміни, тенденції, наголоси, підтексти.

- Як мають реагувати Церкви на неприємні публікації: анафема, критика чи вияв любові до ближнього і професіоналізм душпастиря.

- Медіаосвіта у сучасному служінні Церкви.

- Альтернативні медіапродукти та ідеї.

- Ініціативи об'єднання.

 

Українські експерти і працівники редакції РІСУ неодноразово констатували необ'єктивне, упереджене висвітлення в мас-медіа діяльності певних релігійних рухів та конфесій.

 

Журналісти, виконуючи чиєсь замовлення або діючи просто непрофесійно, виявляють елементарне незнання у галузі релігієзнавства. Тому свідомо чи несвідомо часто саме ЗМІ стають рушіями нетерпимості на релігійному ґрунті.

 

У той же час поза увагою ЗМІ часто залишається позитивна інформація про суспільнозначиму діяльність Церков і релігійних організацій, про сакральні перлини та історію нашої землі. Особливо в час політичних та економічних негараздів суспільство потребує позитивної інформації, яка зміцнює суспільні і громадянські авторитети, одним із яких є Церква.

 

З іншого боку, заради об'єктивності, необхідно констатувати, що і представники Церков та релігійних організацій не завжди вміють і мають бажання працювати з мас-медіа, чи навіть налаштовані щодо них негативно. Проте вміле використання мас-медіа для, з одного боку, донесення до широкого загалу свого вчення, а з іншого - для відстоювання та захисту своїх інтересів, мало би спонукати церковних діячів до активного освоєння мас-медійної сфери.

 

Круглий стіл мав би сприяти знайомствам та подальшій взаємовигідній співпраці представників Церков, релігійних організацій з працівниками ЗМІ і журналістами.

 

Додаткова інформація: Олена Кулигіна, kulygina.elena@gmail.com, http://www.risu.org.ua/ukr/

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6803
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду