Ювілей «Радио Свобода» став темою для розмови про майбутнє радіостанції
Провідною темою святкування 60-річчя «Радио Свобода» стала не лише її історія, а й непросте сьогодення та перспективи майбутнього радіостанції. Про це йдеться в присвяченому ювілею редакційному матеріалі «Радио Свобода».
Знаменна дата, початок мовлення радіостанції 1 березня 1953-го року, відзначається в Празі, Москві та Вашингтоні.
У вашингтонському бюро «Радио Свобода» та «Радіо Вільна Європа» пройшла «Дискусія про Свободу» за участі глови Московської Гельсінкської групи Людмили Алексєєвої, автора кількох книг про Росію Девіда Саттера і президента корпорації Кевіна Клоуза.
«Звичайно, нам би хотілося мати доступ до радіохвиль і телемовлення в Росії. У цьому сенсі ми сподіваємося, що уряд Росії проявить готовність до пошуку шляхів встановлення якоїсь рівноваги. Це особливо важливо в контексті майбутньої зустрічі восени цього року у верхах між президентом США Обамою і президентом Росії Путіним», - зазначив Кевін Клоуз.
Відзначали свято й у громадському комітеті «Радіо Свобода у вигнанні». Для звільнених внаслідок нещодавніх реформ Російської служби співробітників радіостанції пройшли «Зустрічі друзів» в Москві.
На сайті «Радио Свобода» у спеціально створеному розділі представлено архівні матеріали та інтерв`ю щодо перспектив радіостанції.
Як повідомляла «Детектор медіа», починаючи з 10 листопада 2012 року, російське радіо «Свобода» представлене лише в інтернеті і мовить на коротких хвилях. Рішення щодо припинення мовлення на середніх хвилях у Москві ухвалене у зв'язку з новим російським законом про ЗМІ. Згідно з його новими нормами, засновником радіостанції не може виступати іноземна юридична особа, як і юридична особа з Росії, якщо частка іноземної участі в її статутному капіталі перевищує 50%.
У найближчих планах радіо «Свобода» - посилення відеоконтенту, для чого розглядався проект відкриття великої студії.
Історія «Радио Свобода» розпочалася 1 березня 1953-го. Саме цього дня зі студії в Мюнхені вийшла перша передача Радіо Визволення. У 1959 році радіостанція змінила свою назву на нинішню. У 1991 року Російська редакція відкрила бюро в Москві. А в 1995 році штаб-квартира радіостанції Радіо Свобода/Вільна Європа переїхала до Праги. Ювілей відзначають у Празі, у Вашингтоні і, звичайно, в Москві.
«Детектор медіа»