30% українських інтернет-користувачів готові платити за інформацію в інтернеті
30% українців, що користуються інтернетом, готові так чи інашке експериментувати з платним доступом до інформації в мережі. Такий висновок випливає з результатів онлайн-опитування, проведеного компанією iVOX для «Детектор медіа».
Питання опитування повністю повторює минулорічне, за результатами якого 30,1% респондентів виявили готовність сплачувати за певну інформацію, якщо вона стане платною.
З 30% найбільший відсоток - 12,9% - готові платити, але не регулярно. Вони згодні купувати доступ до окремих матеріалів у випадку, якщо там міститься дуже важлива або дуже цікава інформація. 2011 року кількість респондентів, що обрали цей варіант, становила 16,7%. Зменшення частки відбулося, в основному, за рахунок жінок.
З 9% до 12,2% зросла кількість осіб, що готові платити, але невеликі гроші. Зростання відбулося, головним чином, за рахунок жінок і людей старшого віку (45-59 років).
3 1,5% до 2,8% збільшився відсоток респондентів, готових передплатити пару певних сайтів.
Лише 2,1% готові платити за доступ до улюблених ресурсів безумовно (у 2011-му - 2,9%).
65,8% (проти 61,2% торік) не готові викладати гроші за інформацію в інтернеті. З них 24,9% (проти 20,8%) обрали відповідь «точно ні», 40,9% (40,4%) - «ні, навряд чи». Отже, кількість людей, що не готові платити, у порівнянні з 2011 роком збільшилася. Головним чином - за рахунок чоловіків.
4% (проти 8,2%) інтернет-користувачів ще не визначилися, 0,1% обрали варіант відповіді «Інше».
Із повними результатами дослідження можна ознайомитися тут.
Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» та iVOX встановили:
Найякіснішими новинами назвали ТСН і «Факти»;
Оксана Марченко і Катерина Осадча найкраще асоціюються зі своїми каналами;
Інтернет-користувачі найкраще знають, де виходять «Інтерни», «Свати» й «Татусеві дочки»;
Інтернет-користувачі найкраще знають проекти буднів «1+1» і СТБ;
Новини ТОНІСа виходять на 5-му каналі, найвідоміше шоу - «Х-фактор» (опитування);
Глядачі вважають, що розважальних шоу і серіалів на ТБ забагато, пізнавальних програм - замало.
*Дослідження проведене методом онлайн-інтерв'ю з використанням панелі iVOX (http://ivoxgolos.com.ua/) наприкінці березня 2012 року. Вибірка становить 1000 анкет, структура вибірки відповідає структурі інтернет-користувачів України за статтю, віком та регіоном проживання. Статистична похибка не перевищує 3%.
«Детектор медіа»