У рейтингу свободи преси Freedom House Україна опустилася на 130-те місце

1 Травня 2012
9073
1 Травня 2012
18:39

У рейтингу свободи преси Freedom House Україна опустилася на 130-те місце

9073
Свободи преси в Україні стало менше.
У рейтингу свободи преси Freedom House Україна опустилася на 130-те місце

Україна опустилася на 9 позицій у рейтингу свободи преси, який щорічно складається міжнародною правозахисною організацією Freedom House, повідомляє «Дзеркало тижня. Україна». Відповідно до опублікованої 1 травня доповіді про стан свободи преси у 2011 році, Україна посідає 130 місце, ділячи його з Південним Суданом. Загалом у рейтингу беруть участь 197 країн і територій.

«Freedom House відзначає погіршення стану свободи преси в Україні, оцінку якого організація погіршила до 59 балів (роком раніше - 56). Згідно з доповіддю, це сталося в результаті посилення державного контролю над засобами масової інформації», - переконані в організації.

Україна входить до групи з 72 держав з частково вільною станом свободи преси, займаючи одне з останніх місць у своїй групі. 66 країн були оцінені як вільні, невільні - 59.

Нагадаємо: у рейтингу свободи преси у Центральній та Східній Європі Україні займає 20 позицію. Росія - 24, Польща-5. На першому місці перебуває Естонія, на другому - Чехія, третьому - Словаччина. На думку організації, найгірша ситуація зі свободою преси склалася в Казахстані (26 місце), Білорусі (27), Узбекистані (28), Туркменістані (29).

Загальносвітовий рейтинг очолюють Фінляндія, Норвегія, Швеція, які ділять першу позицію. На четвертому місці опинилася Бельгія. П'яту позицію займають Данія, Люксембург, Нідерланди, Швейцарія. Росія ділить з Зімбабве і Азербайджаном 172 місце в рейтингу. Рівень свободи преси в Польщі такий же, як в Словенії, на Тайвані, в Тринідад і Тобаго (47 місце). Організація також наголошує значне поліпшення свободи преси в Єгипті, Лівії, Тунісі, яке відбулося в результаті Арабської Весни.

Найгірше в світі зі свободою преси, на думку Freedom House, справи йдуть в Білорусі (193), Еритреї (194), Узбекистані (195), Туркменістані (196), Північній Кореї (197).

У той же час, організація наголошує, що в таких «авторитарних державах», як Китай, Росія, Іран і Венесуела, використовуються різні методи для збереження жорсткого контролю над пресою, в тому числі - затримання та ув'язнення тих, хто намагається критикувати владу, закриття ЗМІ і порушення справ проти журналістів.

Нагадаємо, у 2010 році Україна займала в рейтингу свободи слова Freedom House 115 місце, в 2011 - 121 місце. Роком раніше Freedom House погіршила ступінь свободи преси в Україні, яка перемістилася до групи «частково вільних».

 

«Детектор медіа»

Ілюстрація - vesti.kz
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9073
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду