Парламентський комітет хоче змусити УДО допомагати журналістам

17 Листопада 2011
23473
17 Листопада 2011
16:12

Парламентський комітет хоче змусити УДО допомагати журналістам

23473
Та підтримує проект постанови про заборону перевірок ЗМІ під час виборів-2012
Парламентський комітет хоче змусити УДО допомагати журналістам

Комітет з питань свободи слова та інформації на засіданні 16 листопада одноголосно підтримав у першому читанні законопроект № 8666 про внесення змін до закону «Про інформацію», який був зареєстрований членами ТСК з питань розслідування випадків цензури у ЗМІ, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

 

Мета проекту - унеможливити випадки невиконання органами державної влади та місцевого самоврядування своїх обов'язків визначених ст. 26 закону «Про інформацію», запобігти практиці створення суб'єктами владних повноважень, які здійснили акредитацію, штучних перешкод діяльності журналістів, якщо в цих заходах беруть участь особи, стосовно яких здійснюється державна охорона.

 

Зокрема, діючі норми ст. 26 закону «Про інформацію» автори пропонують доповнити ще однією частиною такого змісту: «Участь у визначених у частині четвертій та п'ятій цієї статті заходах осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, а так само проведення зазначених заходів у приміщенні органів державної влади України та/або на об'єктах, щодо яких здійснюється державна охорона, не є підставою для звуження обов'язків суб'єкта владних повноважень, передбачених цією статтею». За словами співавтора законопроекту Олени Кондратюк, це стосується Управління держохорони, яке повинно на своєму сайті повідомляти журналістам про особливі умови допуску на захід. Консенсусу по цій нормі було досягнуто після низки заходів з представниками силових структур, у тому числі й УДО.

 

Крім того, Комітет рекомендував парламенту ухвалити у першому читанні законопроект № 8667 про внесення змін до законів України щодо здійснення наглядових повноважень Нацрадою з питань телебачення та радіомовлення, зареєстрований тією ж ТСК.

 

Метою документу є поширення норм закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на діяльність Нацради у сфері нагляду. Після вступу в дію, положення цього закону поширюються виключно на центральні органи виконавчої влади. А Нацрада - спеціальний конституційний, постійно діючий позавідомчий державний орган, який не належить до системи органів виконавчої влади, але наділений повноваженнями зі здійснення перевірок суб'єктів господарювання у сфері телерадіомовлення, - під його дію не підпадала.

 

Це призвело до того, що розроблені Нацрадою нормативні акти, які регулюють порядок здійснення перевірок, звужують права суб'єктів господарювання, порівняно із положеннями закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Тому автори проекту запропоновували додати до переліку суб'єктів, які здійснюють держнагляд у сфері господарської діяльності, і Нацраду.

 

Також члени комітету підтримали проект постанови № 9311 про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2012 року, внесений народними депутатами Миколою Томенком, Оленою Кондратюк, Степаном Курпілем і Віктором Уколовим.

 

Нагадаємо, 23 вересня 2011 року Верховна Рада відхилила законопроект про заборону перевірок ЗМІ під час виборів № 7282.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
23473
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду