Глядачі вважають, що розважальних шоу і серіалів на ТБ забагато, пізнавальних програм – замало
Українські телеглядачі перенаситилися талант-шоу, реаліті та іншими розважальними проектами, а також фільмами-серіалами. Такий висновок випливає з результатів дослідження, проведеного для «Детектор медіа» компанією iVOX. Опитування* здійснене методом онлайн-інтерв'ю, тож його результати є релевантними для тих осіб, які користуються інтернетом.
Понад 50% опитаних вважають, що розважальних програм на українському телебаченні забагато, і лише 5% - що їх замало.
Достатньо телеглядачам новин, гумору і сатири, інформаційно-публіцистичних проектів, художніх фільмів і музики (понад 50% дістав варіант відповіді «таких програм достатньо»).
Водночас, на думку українців, нашому телепростору бракує документальних фільмів, дитячих програм і мультиків, а також програм, присвячених мистецтву (понад 40% - «мені бракує таких програм», і це найпопулярніший варіант відповіді).
Швидше бракує місцевої інформації: 40% - «мені бракує таких програм», 43% - «таких програм достатньо».
Однозначно не вистачає пізнавальних, науково-популярних програм: 66% - «мені бракує таких програм».
Є деякі розбіжності у тематичних вподобаннях глядачів залежно від віку і статі.
Новини та інформаційно-публіцистичні проекти цікавлять чоловіків і осіб старшого віку більше, ніж жінок і молодь. Спортивні програми - швидше, чоловіків, ніж жінок, тоді як проектів про культуру і мистецтво жінкам бракує більше, ніж чоловікам (46,3% проти 36,7%). Те ж саме стосується дитячого продукту. Художніх фільмів найбільше бракує молоді (16-29 років), документальних - чоловікам і людям старшої вікової групи.
Із повними результатами дослідження можна ознайомитися тут.
Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» та iVOX встановили, що:
70% українців переглядають телепрограми в інтернеті;
30% українських інтернет-користувачів готові платити за інформацію в інтернеті;
76,2% українців цікавляться можливістю читати пресу та новини за допомогою цифрових носіїв.
*Дослідження проведене методом онлайн-інтерв'ю з використанням панелі iVOX (http://ivoxgolos.com.ua/). Вибірка становить 1000 анкет, структура вибірки відповідає структурі інтернет-користувачів України за статтю, віком та регіоном проживання. Статистична похибка не перевищує 3%.
«Детектор медіа»