Шевченко, Каськів і Суслов зареєстрували законопроект про суспільне мовлення

12 Жовтня 2010
13586
12 Жовтня 2010
16:28

Шевченко, Каськів і Суслов зареєстрували законопроект про суспільне мовлення

13586
Шевченко, Каськів і Суслов зареєстрували законопроект про суспільне мовлення

У Верховній Раді 11 жовтня зареєстрована нова редакція закону «Про суспільне мовлення», яка передбачає перетворення державних телерадіокомпаній України в систему суспільного мовлення. Законопроект № 7241 підписали народні депутати Андрій Шевченко, Владислав Каськів та Євген Суслов.

 

Проект розроблений експертами громадських організацій «Інститут медіа права», «Інститут масової інформації» та «Центр суспільних медіа». Зі слів авторів, документ спирається на рекомендації Ради Європи та розробки українських громадських організацій 2005-2010 років.

 

Згідно з проектом, суспільне мовлення України діятиме «в інтересах українського народу», втручання органів влади у його роботу заборонено. Найвищим керівним органом СМ буде рада у складі 15 осіб: 9 членів визначатимуться парламентськими фракціями, ще 6 членів Ради обиратимуться конференцією громадських організацій, що працюють у сфері медіа. Суспільним мовленням керуватиме генеральний директор, якого рада обирає шляхом відкритого конкурсу терміном на 3 роки.

 

За проектом, реклама в ефірі суспільного мовлення заборонена, воно фінансуватиметься з бюджету. Незалежність фінансування гарантуватиметься окремим рядком у держбюджеті і фіксованою сумою в обсязі 0,05% від видатків бюджету. Передбачений щорічний публічний звіт СМ та незалежний аудит господарської діяльності.

 

Наразі текст законопроекту і супровідних документів на сайті Верховної Ради відсутні. З повним текстом законопроекту можна ознайомитися тут.

 

«Законопроект розроблявся з урахуванням міжнародних стандартів, існуючої правової бази та реалістичної оцінки ситуації в Україні. Тому в ньому немає популістських позицій, наприклад, формування наглядового органу тисячами громадських організацій. Це ймовірно стало би інструментом для встановлення контролю з боку влади», - пояснює розробник закону, медіаюрист Дмитро Котляр.

 

«Наш закон ускладнює можливості створити фіктивне Суспільне мовлення. Саме цим проект найбільше відрізняється від розробок Адміністрації Президента», - підкреслив директор Інституту медіа права Тарас Шевченко.

 

Коментуючи можливості поєднати законопроект із Концепцією суспільного мовлення, оприлюдненою Адміністрацією президента, розробник законопроекту та голова парламентського Комітету з питань свободи слова Андрій Шевченко нагадав про норму регламенту, яка відводить на реєстрацію альтернативних законопроектів два тижні.

 

Нагадаємо, що суспільне мовлення є одним із зобов'язань України перед Радою Європи. Остання версія закону про суспільне мовлення у червні 2009 року набрала в парламенті 202 голоси: «за» голосували БЮТ, Блок Литвина та частина НУНС.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13586
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду